120 Ay Vade ve %0,96’dan Başlayan Faiz oranları ile Özel Konut Kredisi

Burgan Bank konut özel kredisi, düşük faizli ve hesaplı konut kredisi –  Herkesler bir evinin olmasını istiyor. Benim evim olmasın diyen bir kişi yoktur bu dünyada herhalde diye düşünüyorum. Çünkü evimiz bizim korunağımız ve en önemli birikimimizdir. İşsiz kalsak dahi bir evimizin olduğunu bilmek bizlere güç vermektedir. Bizden sonra çocuklarımıza da bırakabileceğimiz bir maddi kaynaktır. Yaşlanmadan ve yaşımız ilerlemeden ev sahibi olmak istiyoruz. Emeklilik gelmeden bu iş bitmeli. Bu açıdan da para biriktirip duruyoruz.

EV ALMAK İÇİN KREDİ ŞART

Lakin para biriktirmek ile de ev alınmıyor. 10 yıl para biriktiriyorsun eline 30 bin lira para geçiyor. Ama eve bakıyorsunuz 100 bin liranın üzerinde. Haliyle kredi çekmek tek çözüm yolu yoluyor. Faiz ile de olsa, kar oranı ile de olsa vatandaş bütçesine göre 12 ay ile 120 ay arasında kredi çekiyor ve ödemelerini bu şekilde gerçekleştiriyor. 120 ay çok uzun bir süre. Dolayısıyla diyelim ki 50 lira fazla ödemiş olursanız, 120 ayda 6 bin lira para yapıyor. Kimse parasını sokakta bulmuyor.

BURGANBANK KONUT KREDİSİ GİRİŞ

Hesaplı kredi hepimizin istediği şey. Bu açıdan da sizlere en güzel ve en özel konut kredisi haberleri yapmaya çalışıyoruz. Sizlere sunmak istediğimiz bu yazımızdaki krediyi Burganbank sizlere veriyor. Özel bir konut kredisi kampanyası yapmış. İnceledik ve sizlere sunmak istedik. Tabi karar verme noktasında sitemizdeki diğer konut kredisi kampanyalarını da mutlaka incelemenizi ve ona göre yol çizmenizi öneririm.

BURGAN BANK KONUT ÖZEL KREDİSİ ÖZELLİKLERİ

Burgan bank ile hayalinizdeki konutu almak hayal değil. Yeter ki isteyin ve istekli olun. Ödeme gücünüze göre de kredi taksitlerinizi siz belirleyebiliyorsunuz. Ama en uzun vadenin 120 ay olduğunu da yine belirtelim. 10 yıl oldukça uzun bir süre ve yavaş yavaş borcunuzu ödeyebilirsiniz. 10 yılın sonunda da eviniz sizin olacaktır. En düşük faiz oranı %0,96 dır. En yüksek faiz oranı ise %1 dir. Kredi vadesi arttıkça faiz oranı da artmaktadır.Yalnız yinede 120 ay vade için %1 faiz oranı fena değildir.

ÖRNEK HESAPLAMALAR

100 Bin lira krediyi 12 Ay vade ile almak istediğinizi düşünelim. Buna göre size uygulanan faiz oranı %0,96 olacaktır. Aylık ödemeniz gereken taksit tutarı 8.862 TL olacaktır. Kredi tahsis ücreti 500 liradır. Yıllık maliyet oranı da %13,21 dir.

100 Bin lira krediyi 24 Ay vade ile almak istediğinizi düşünelim. Buna göre size uygulanan faiz oranı %0,97 olacaktır. Aylık ödemeniz gereken taksit tutarı 4.691 TL olacaktır. Kredi tahsis ücreti 500 liradır. Yıllık maliyet oranı da %12,84 dür.

100 Bin lira krediyi 60 Ay vade ile almak istediğinizi düşünelim. Buna göre size uygulanan faiz oranı %0,99 olacaktır. Aylık ödemeniz gereken taksit tutarı 2.218 TL olacaktır. Kredi tahsis ücreti 500 liradır. Yıllık maliyet oranı da %12,79 dur.

100 Bin lira krediyi 120 Ay vade ile almak istediğinizi düşünelim. Buna göre size uygulanan faiz oranı %1,00 olacaktır. Aylık ödemeniz gereken taksit tutarı 1.435 TL olacaktır. Kredi tahsis ücreti 500 liradır. Yıllık maliyet oranı da %12,82 dir.

Değerli okurlarımız, yukarıda genel anlamda faiz oranlarını ve hesaplamaları belirtmeye çalıştık. Kredi tahsis ücreti alacağınız kredinin %0,5’i oranında olacaktır. Sizlerde almak istediğiniz kredinin limitine göre tahsis ücretinizi hesaplayabilirsiniz. Bunun dışında ekspertiz ve ipotek tesis ücreti de ödersiniz. Bu faiz oranlarından yararlanmak isteyenlerin DASK, hayat sigortası ve Konut sigortalarını da Burgan Bank’dan yaptırmaları gerekmektedir. Bu kampanyanın şuan için belirlenen son yararlanma süresi 30 haziran 2017 dir.

Tabi bu süreden sonra burganbank kampanyayı uzatabilir. Başvurunuzu burganbank şubelerinden yapabilirsiniz. Yalnız değerlendirme ve son karar verme yetkisi burgan bank’dadır. Tutup da kredi siciliniz bozuk ise ve gelir belgenizi sunamıyorsanız, kredi alamazsınız. En özel kreid haberleri için bizi takip etmeye devam edin.

 

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.