Go to ...

96 Ay Vadeli Çok Düşük Faiz Oranı ile Fibabanka Eğitim Kredisi


hesaplı , Uygun ve düşük faizli eğitim kredisi – Değerli dostlarım bu sıralar genelde ihtiyaç kredilerinden söz ettim. Lakin ülkemizde daha farklı türleri de bulunuyor. taşıt kredisi, konut kredisi, arsa kredisi ve eğitim kredisi gibi. Her türün de kendine göre bir özelliği ve ayrıcalığı olabiliyor. Sonuçta konut alınacaksa çok daha yüksek faiz ile ihtiyaç kredisine gerek yoktur. Çünkü bu isteğiniz için konut kredisi oluşturulmuştur. Sizlerde kendi isteğinize göre o kredi türüne yönelirsiniz ki, daha da avantajlı çıkabilin diye.

EĞİTİM ŞART AMA PARADA ÇOK ÖNEMLİ

Yazımın temelini oluşturacak olan kredi türü; eğitim üzerine olacak. Üniversite tercihleri yapıldı ve yerleştirmeler gerçekleştirildi. Bir çok öğrenci de özel ve vakıf üniversitelerini tercihte bulundu. Tabi aileler her ne kadar çocuklarının iyi bir eğitim almaları adına elinden gelenin en iyisini yapsa da, öte yandan da gerekli eğitim ücretini nasıl bulur ve öderim? sorusunun cevabını da çaktırmadan arıyor. Bu verdiğim ufak bir örnek. Yüksek lisans yada doktora yapanlarda var. Bununla beraber ilk ve orta öğrenim kurumları da bulunuyor.

FİBABANKA’YI DEĞERLENDİRMEYE NE DERSİNİZ?

Eğitim için mecburen kredi çekilecek ve çıkar yolu da yok. Sağdan soldan borç alsan en fazla 3 -5 ay müsamaha gösterecek. Tabi borç verecek birilerini bulabilirseniz. Şuan piyasada bazı bankalar eğitim kredisi veriyor. Haliyle bu bankalar arasından tercihte bulunmak gerekiyor. Bende bu yazının sizler için güzel bir örnek ve alternatif oluşturması adına Fibabanka Eğitim Kredisini ele almaya çalıştım. Şartları gayet uygun. Fibabankayı değerlendirmeniz arasına alabilirsiniz. İşinize imkanları işinize yararsa da pekiala kredi çekebilirsiniz.

FİBABANKA EĞİTİM KREDİSİ ÖZELLİKLERİ

Fibabanka eğitim ile ilgili  maddi açıdan sıkıntılı olan durumunuzu ortadan kaldırmak adına; Eğitim Kredisi Kampanyasını geliştirmiş. Bu kampanya gereği kredinizi tamı tamına 96 ay vade ile taksitlendirebilirsiniz. Uzun vade bir çok kimse için çok iyi. Özellikle de çocuğuna yatırım yapanlar uzun vade tercihinde bulunabilir. Ama bence vade sayısı her ne kadar uzun olsa da daha düşük taksit seçeneklerinin değerlendirileceğine inanıyorum. Okul ücretleri için bu krediye yapabiliyorsunuz. Fibabanka Eft ile bu borcunuzu okula ödüyor.

FAİZ ORANLARI VE ÖNEMLİ HUSUSLAR

Hepinizin merak ettiği şey, kredinin faiz oranı olsa gerek. Fibabanka eğitim kredisi ile %1,05 faiz oranı ile kredi alma şansı tanıyor. Şans diyorum, çünkü piyasa şartlarında bu oran çok çok iyi. İhtiyaç kredilerinin faiz oranları zaten almış başını gitmiş. Haliyle de bu oranı değerlendirmek ve kaçırmamak gerekiyor. Kredi için tahsis ücreti alınıyor. Birde demografik yapınız dikkate alınarak hayat sigortası hesaplaması yapılıyor. Dolayısıyla yaş ve cinsiyet hayat sigortası hesaplamasında çok önemli. Kredi için örnek hesaplamalara geçelim isterseniz.

36 AY AY VADE İLE 20.000 TL KREDİ HESAPLAMASI

20.000 TL Eğitim kredisine ihtiyaç duyuyorsunuz. Ayrıca kredi için belirlediğiniz vade sayısı da 36 ay olsun. Fibabanka deminde belirttiğim gibi faiz olarak %1,05 oranını veriyor. Aylık taksit tutarınız 694,48 TL oluyor. Kredi tahsis ücreti olarak 105 TL ödeme yapmanız gerekecek. Sigorta masrafınız ortalama olarak 498,87 TL yapacak.

60 AY AY VADE İLE 30.000 TL KREDİ HESAPLAMASI

20.000 TL Eğitim kredisine ihtiyaç duyuyorsunuz. Ayrıca kredi için belirlediğiniz vade sayısı da 36 ay olsun. Fibabanka deminde belirttiğim gibi faiz olarak %1,05 oranını veriyor. Aylık taksit tutarınız 715,59 TL oluyor. Kredi tahsis ücreti olarak 157,50 TL ödeme yapmanız gerekecek. Sigorta masrafınız ortalama olarak 1.160,71 TL yapacak.

KREDİYE HEMEN BAŞVURUN

Kredi kampanyasına bir SMS ile başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Yapmanız gereken şey de çok çok basit. Burada mesaj olarak büyük harfler ile OKUL yazmanız ve bir boşluk bıraktıktan sonra da T.C Kimlik numaranızı yazmanız gerekiyor. Sizlerde kendinize göre mesaj metnini oluşturduysanız. Sıra bunu 3422’ye göndermek kalıyor. Gelen mesaja cevabına göre de hareket ediyorsunuz.

Tags: , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Benjamin