Banka kredi başvurularım reddediliyor neden? Çözüm önerileri için tıkla

Kredi başvurusu neden onaylanmaz, kredi başvurusu reddedilenler ne yapmalı? – acilkrediler.net olarak sizlere çok özel ve kaliteli bir haber hazırladık. Parasız hayat dönmüyor. Bunda hemfikiriz herhalde. Herkes paradan şikayetçi. İşin acı tarafı para bizim coğrafyamızda bulunmuş ve ilk olarak bu coğrafyada kullanılmış. Ama gel gör ki hepimiz paraya muhtacız. Buna aç gözlülük mü dersiniz yoksa gereksinimleri karşılama isteği bilmem ama gerçek şu ki ihtiyaçlarımızın çok büyük maddi karşılıkları var.

İHTİYAÇLARIMIZ BÜYÜK AMA ALLAH DAN Kİ BANKALAR VAR

20 yıldır aynı eşyaları kullanıyoruz. Yeterrrrr. diyen mi ararsın, Yeter artık düğün yapacağım diyeni mi? Yoksa işlerini büyütmek isteyeni mi? Ev sahibi olmak isteyeni mi? A pardon yoksa araba mı almayı düşünüyordunuz? Tüm bu ihtiyaçlarda başvurulan en belirgin adres bankalar oluyor. Bugün al sana 60 bin lira git kendine araba al diyen birileri var mı? Yok. Dolayısıyla faizde olsa, kar payı da, hepimiz bankalara yöneliyoruz. Zira istediğimiz tutardaki kredileri ancak bankalar veriyor.

KREDİ BAŞVURUSU YAPTIM REDDEDİLDİ

Her ne kadar bankalar var bir sürü hatta desek de, bazı vatandaşların kredi başvuruları kabul edilmiyor. Hangi bankaya giderse gitsin hep red yanıtı alıyor vatandaş. Red yiye yiye artık ümidini kesenlerin sayısı binlerce. Tabi kimisi de Banka Dışı Kredi Alternatifleri üzerinde yoğunlaşıyorlar. Arzu ederseniz BURAYI tıklayarak ilgili yazımıza ulaşabilirsiniz. Dediğim gibi kimisi alternatif yöntemler üzerine yoğunlaşırken, kimisi de bu işin peşini bırakmıyor.

KREDİ BAŞVURUSU REDDEDİLME SEBEPLERİ NELER?

Bankalardan sürekli red yiyenler bu işi araştırmaya koyuluyorlar. iyi ama ben ne yaptım bu bankaya da bana kredi vermiyor? Benim bu banka ile husumetim yok. Sadece farklı bir banka ile bir sorunum vardır diyen bir sürü kişi var. Bizlerde bu olayı iyi anlamabilmeniz için kredi başvurularınızda neden red yediğinizi yeter teker açıklamaya çalışacağız. Tabi her nedenin altında  ufak ufak çözüm önerilerimizi de belirteceğiz. Bu sayede hangi nedende sıkıntını var ise onun üzerine yoğunlaşabilirsiniz.

DÜZENLİ GELİRİ OLMAYANLAR RED YANITI ALIR

Şimdi şunu anlamanız gerekiyor. Bankalar kredi vermek için ortak şartlar belirlemişler. her önüne gelen ben kredi alacağım diyemez. Bu şartlardan en önemlisi aylık düzenli gelirinizin olması ve bunu da belgelendirebiliyor olmanız gerekmektedir. Aylık 2 bin lira kazanıyorum demekle iş bitmiyor. Bunu maaş bordron ile ispatla bakalım dedikleri zaman önlerine belge koyman gerekir. Kimisi vergi levhasını sunar, kimisi kira gelirlerini. Yeter ki belge ile gelirinizi sunun.

Çözüm: Çok iyi aylık geliriniz alabilir ama bun belgelendiremiyorsunuz. Arkadaşlar o halde bir tanıdık varsa sigortanızı kendiniz ödeyeceğiniz belirterek en az 3 ay sigortanızın yatması gerekiyor. tabi kimi bankalar 2, kimisi de 3 ay sigortanızın yatması şartını koşuyor. Tanıdık yoksa, bir muhasebeciyle görüşün. O da sizlere yardımcı olacaktır.

 KREDİ NOTU DÜŞÜK OLANLAR RED YANITI ALIRLAR

Kredi notu çok düşük olanlar ve riskli olanların kredi alabilme ihtimalleri çok düşüktür. Çünkü bankalar mu maddede kesinlikle taviz vermezler. Findeks sizin bankalara olan sadakatinizi ölçer. Banka ayırımı yapmaz. Borcunuzu zamanında ödemediyseniz ve bankayı peşinizden koşturuyorsanız kredi notunuz da haliyle düşük olacaktır. ama kredi notu sabit değildir. İsterseniz 3 -5 ay içerisinde yüksek seviyelere çıkartabilirsiniz.

Çözüm: Kredi notunuzu artırmanın en temek maddesi kredi ve kredi kartı borçlarınızı zamanında ödemekten geçmektedir. Ayrıca bunu da alışkanlık haline getirmelisiniz. Bol Bol bankacılık hizmetleri ve ürünleri kullanacaksınız ve borcunuzu da zamanında ödeme alışkanlığı edineceksiniz. Bu sayede artacaktır kredi notunuz.

BOZUK KREDİ SİCİLİNE SAHİP OLANLAR RED YANITINA MAHKUMDUR

Bu maddede yapılacak çok da bir şey yok. Çünkü kredi sicilinizi bozmuşsunuz bir defa. Kara listeye girenler 5 yıl kredi alamazlar. 1 yılda kredi notunu artırmak ile uğraşırlar. Bu süreyi beklemeniz gerekecek. Yada bir sicil affı çıkar mı? diye bekleyeceksiniz. Bu arada 27 Temmuz 2017 tarihine kadar sicil affı çıkarıldı. Bu durumda olanlar bu tarihe kadar yararlanabilirler.

ALABİLECEĞİNİN ÜSTÜNDE KREDİ TALEBİNDE BULUNMAK RED SEBEBİ

Arkadaşlar kredi başvurularının da bir limiti vardır. Herkesin ne kadar kredi alabileceği üç aşağı beş yukarı bellidir. Diyelimki en fazla 30 bin lira kredi alabilecekseniz ama siz tutup da 60 bin lira talep ederseniz tabi ki de red edilecektir. Bu açıdan istenilen kredinin makul olması gerekmektedir. Alacağınız krediyi belirleyen unsur ise gelir belgenizdeki rakamdır. Maaşınıza göre aylık ödeme tutarınız belirlenir, ardından da toplam alabileceğiniz kredi ortaya konur.

Çözüm: Arkadaşlar 2 bin lira maaş alıyorsanız aylık bin lira en fazla kredi ödeyebilirsiniz. 48 Ay da ise toplamda 48 bin lira kredi ödersiniz. 35 bin lira net kredi elinize geçer. 13 bin lira da ortalama faiz ödersiniz. Bu ihtiyaç kredisi için tabi ki de. Alacağınız para 35 bin. 100 bin isteyemezsiniz. Fazla limitli kredi istiyorsanız, ya ek gelir belgelerinizi sunacaksınız, yada evde çalışan diğer fertlerin de maaş bordrolarını sunacaksınız.

DURMA BU YAZIYI BİNLERCE İNSANA ULAŞTIRMALIYIZ. FACEBOOK HESABIN İLE PAYLAŞ DAHA FAZLA İNSAN FAYDALANSIN

 

“Banka kredi başvurularım reddediliyor neden? Çözüm önerileri için tıkla” üzerine bir yorum

  1. 10.000TL.48 ay ödemeli paraya ihtiyacım var.Kendi bankam ve diğer bütün bankalardan onay alamıyorum.350TL.taksit ödeyebilirim.Nasıl yardımcı olabilirsiniz?

    Cevapla

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.