Go to ...

Çok Acil Para Lazım Nereden Bulurum? Para Bulma Rehberi


Acil Para Lazım, Acil nakit Lazım, Acil para nasıl bulunur nereden alınır? Acil Para bulma yolları- Değerli okurlarımız, adımıza yakışır özel bir yazı sizler için derledik. Para herkese lazım. Herkesin kendine göre bir nedeni var. Ama bazı durumlar da bu ihtiyaç üst seviyeleri çıkıyor. Acil para bulmanın yollarını arıyoruz. Acil hastane işimiz olabiliyor. yada acil ödemelerimiz olabiliyor. kimisi de hayatının ticari anlaşmasını imzalamak üzere ama maddi kaynak lazım. yani para lazım.

ACİL PARA BULMA REHBERİ YANINIZDA

Acil nakit ihtiyacında insanın eli kolu bir birine giriyor. Bir kaç yol deniyor ama sonuç alamıyor. Durum böyle olunca da eli boş kara kara düşünüyor. İşin açıkçası bizler de bu yazı ile aklınıza gelmeyen yolları belirtmeye çalışacağız. Anlayacağınız ne kadar para bulma yolu var ise bunları sizler için bir araya getireceğiz. Sizlerde bu yazı da teker teker maddeleri deneyeceksiniz.Sonunda para bulacağınız ümidiyle yazımıza çözüm önerilerine maddeler halinde yer vererek ilerleyelim.

ACİL PARA LAZIM KİMSEYE MİNNET ETME İLK OLARAK BANKALARI YOKLA

Acil para lazım olan kişilerin ilk yaptıkları şey bankaları yoklamak olmalıdır. Zira bu şekilde tamam faiz ödersiniz ama kimseye de ömür boyu minnet etmezsiniz. Faize bulaşmak istemeyenler kar payı oranlı kredileri tercih edebilirler. Lakin bankaların kredi başvurularının çoğunu geri çevirdiğini de belirtelim. Bu açıdan kafanız ağrımadan kredi çekmek istiyorsanız öncelikle düzenli bir gelirinizin olması ve bunu da belgelendirebiliyor olmanız şart.

Örneğin maaş bordronuzu sunmalısınız. yada Kira gelirlerinizi, yada vergi levhanızı. Bir diğer husus ise Temiz kredi sicilidir. Bankalar sizin hakkınızda istihbarat çalışması yaparlar. Kredi siciliniz temiz ise kredi alırsınız. Kara listedekiler 5 yıl boyunca kredi alamazlar. ayrıca Kredi notu ve riskli olan vatandaşlar da kredi alamazlar. Bunlarda sıkıntı varsa kredi alamazsınız demektir. O zaman da bir diğer maddemize geçmeniz gerekecektir.

TANIDIKLARDAN BORÇ PARA ALMAYI DENEYEBİLİRSİN

Tanıdıklardan kastımız, akrabalarınız veya arkadaşlarınız olabilir. İlk etapta kardeşler ve yaşıyorsa baba yoklanır. Bunlarda yoksa artık arkadaşlara sorulur. Bakın bu devirde borç para almak çok zordur. Veren kişi de minnet ettirir. Ama buna rağmen faizsizdir. Ayrıca da en az 6 ay kimse borcunu sormaz. Bu süre de sizin için idealdir. İşleriniz bozuksa bu süre zarfında toparlayabilirsiniz. Bana borç verecek ne akrabam nede arkadaşım var diyorsanız diğer seçeneği geçelim hep beraber.

EK İLE GÜNLÜK FAİZLİ KREDİ KULLANMA

Bir çok insanın ek hesabı vardır. Ek hesaplar genelde ücretsizdir. Zaten bankalar kendileri telefon açarak sizlere ulaşır ve açmak isterler. Size bir zararı yoktur. 3 -5 bin kadar bir para tanımlıdır. Sizler de bu parayı ihtiyaç duyduğunuzda kullanırsınız. Ama bu parayı en fazla bir ay kadar vadelendirirsiniz. Daha doğrusu günlük faiz işler. Bu açıdan en fazla bir ay kadar vade yapılır. Sizin de acil doğum olmuştur ve hastane masrafınız 2 -3 bin liradır. Maaşınızı da almanıza bir hafta vardır. Alırsınız ve bir haftalık faiz ödeyerek kapatırsınız.

KREDİ KARTI NAKİT AVANS ÖZELLİĞİ DE VAR

Ek hesap gibi kredi kartlarının da 3 -4 bin lira kadar bir para çekme imkanı vardır. Buna nakit avans denir. Ama ek hesapta faiz oranı daha da düşüktür. Bu açıdan ek hesaba öncelik verdim. Günlük faiz işlediğinden olabildiğince kısa sürede kapatmaya bakınız. Acil nakit ihtiyacınız var ise, cebinizde de en az 2 – 3 tane de kredi kartınız varsa bir anda 10 bine yakın para çekebilirsiniz. Bu benim işimi görmez diyenler için bir diğer maddemize geçil yapalım.

ARABANIZI SATMANIZ GEREKECEK

Acil para lazım, ufak meblağ işinize yaramıyor. Bankalar da kredi vermiyorsa arabanız varsa bunu satışa çıkarmalısınız. Lakin araba da ha deyince satılmıyor ki. Bu açıdan satış tekniğini bilmelisiniz. Bu biraz canınızı acıtacak ama acil araç için bunu yapmanız gerekecek. Arabanızın değeri 30 bin liraysa en iyi ihtimalle 27 -28’e bırakmalısınız. İnternette gece gündüz bu tip arabaların peşinde koşturan kişiler var. Bu işten ekmek yiyorlar anlayacağınız. Arabam yok diyenler hemen sonraki maddeye geçebilirler.

EV, YAZLIK, ARSA, DÜKKAN SATIŞI

Ne yaptıysanız para bulamadınız. Ama çok da özel bir ticari anlaşmaya varmak üzeresiniz. 10 yatırıp 100 kazanacağınız bir iş söz konusu. O halde gayrimenkullerinizden vazgeçmeniz gerekecek. Ev, bağ, bahçe, dükkan vb. gayrimenkulleriniz varsa bunlardan birini yada bir kaçını satarak da acil para bulabilirsiniz. ama bunda da demin yukarıda belirttiğimiz araç satışındaki kuralı uygulamasının. Değerinin altında verirseniz hemen satarsınız.

FAKTORİNG VE İKRAZATÇILARI DENEDİNİZ Mİ?

Arkadaşlar bu maddeden sakın ola ki tefecilerden bahsettiğimizi çıkarmayın. Tefecilik anayasal bir suçtur. Lakin devletin ilgili birimlerinden izinli olan finans kuruluşları vardır. Faktoringler veya ikrazatçılar gibi. Elinizde uzun vadeli çek ve senet var ise buradan kırdırtabilirsiniz. yada ikrazatçılardan senet ile nakit alırsınız. Ama dediğim gibi izinli ve yasal kuruluşları tercih edin ve yetki belgesini mutlaka görün.

YASTIK ALTI ALTIN VE DÖVİZ

Kimizi de her ay düzenli bir şekilde altın veya döviz alır ve bu şekilde birikim yapmaya çalışır. Sizin de varsa böyle bir durumunuz bunu kullanmanın tam zamanı. Alıp bozdurur ve işinizi görürsünüz. Ama altın noktasında genelde hanımlara bilezik alınıyor. Dolayısıyla da böyle bir durumda da eşinizi ikna etmeniz gerekiyor.

SENETLE ACİL PARA VERENLERE DİKKAT !

Yukarıda yazılan yöntemlerden hiç birisinin işe yaramaması durumunda malesef bazı simsarlar tarafından senet ile sizlere para veriliyor. denize düşen yılana sarılır mantığı ile dilerseniz hiç bir şekilde tavsiye etmemiş olsak ta bu kişilere mecburen yöneliyorsunuz. Sizlere tavsiyemiz bunu en son çare olarak düşünmeniz yönünde olacaktır. Mümkün merteme bu kişi ve kuruluşlardan kesinlikle uzak durmanız gerekiyor. Yapacak başka çaresi olmayanlar için en son da olsa yine de çıkış noktası için bir alternatif arkadaşlarım. Ama unutmayın en son çare başka yolunuz yok ise kullanın.

Değerli okurlarımız, sevgili takipçilerimiz; acil durumlarda nasıl para bulacağınızı tüm ayrıntıları ile sizlere açıklamaya çalıştık. Umarım ki sizler için de özel ve güzel bir yazı olmuştur. İnsanlık hali herkesin başı nakit noktasında sıkışabiliyor. Bu yazıda sizlere ılık tutacaktır.

AKRABALARINIZIN VE ARKADAŞLARINIZIN DA BÖYLESİ ÖZEL BİR YAZIDAN İSTİFADE EDEBİLMESİ İÇİN FACEBOOK HESABINIZDAN PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

16 Nisan 2017 Referandumuda Seçmen Kaydı Sorgulama

 

Tags: ,

9 Responses “Çok Acil Para Lazım Nereden Bulurum? Para Bulma Rehberi”

 1. 1 Şubat 2019 at 19:57

  İcralık olmuş maaşı boşta olan işci memur emekli kardeşim ön ödemesiz %20komisyonla kredi çıkarılır özelde görüşelim

  • Fuat kılınç
   25 Aralık 2019 at 15:07

   Öğretmenim acil paraya ihtiyacım var

 2. 7 Ağustos 2018 at 16:48

  çok acil 30000 bine TL’ye ihtiyacım var kaptanı bankaya sordum hepsinden olumsuz yanıt aldım sicilim bozuk 3500 tl maajla çalışıyorum ama sicilim bozuk diye kredi vermiyorlar saygilar

 3. İsmail memiş
  6 Ağustos 2018 at 14:10

  benim kız kardeşim bir gözünden ve kulağından engelli 10 yaşında ailemin durumu iyi değil babam kalp hastası sağlık sorunlarından dolayı bir birikmişimiz kalmamıştı 3 ay önce evlendim ailemi çok borca soktum bankadan kredi çektik ödiyemiyoruz yardımcı olacak birilerine yada yardımsever insanlara ulaşıp durumu haberdar edebilirsek yardımcı olacağına eminim Şimdiden Allah razı olsun rahatsızlık verdiysem kusuruma bakmayın ben giresun dan İsmail memiş araştırıp bakabilirsiniz TC nurama kadar verebilirim yeter ki dilenci yada dolandırıcı yerine koymayın bu hesap numaram belki yardım etmek isteyenler olabilir lütfen yardım edebilir misiniz 1550 63539670 5003

 4. Benim ismim ayşe coşkun her ay maaşını bankanın kestiği omur boyu bankaya çalışan 65yasinda yarim canlı bi zavalliyim
  20 Temmuz 2018 at 21:11

  Türkiye deki bütün bankacilara sesleniyorum bir aydır biktim reklaminizdan sanki bedava para dagitiyormus gibi insanları hevesle duruyorsunuz dun antalya da kaç tane banka varsa gittim amaaa maalesef bana hepside prosedür okudu hani nerde bir dakikada kredi yok kefil getir yok emekli maaşını alalım beş altı ay maaşını buradan al sonra kredi verelim gibi şeyler o sıcakta o bankadan ona ondan ona canım çıktı zaten kalp hastasiyim biktim inanın dün kendimden ve emekliliğimden iğrendim yazık benim gibi tüm krediyle yasamaya çalışan emeklilere hayatımızın son demlerini boyle sefalet ve rezalet içinde geçiriyoruz 2006 da emekli oldum elime bir kere bile tam maaşını alamadım hep bankalara veriyoruz krediye öylece kesiliyor 5 al10 ver. Ölene kadar boyle inşallah bütün bankalara zehir zıkkım olsun paranın yüzünü etin tadını unuttuk be lah sizin yiyip ictiklerinizde zehir zıkkım olsun kan kusun havadan para kazananlar cehenneme direk olun inşallah bana mesaj atmayin tefeci bankacılar allah hepinizin de belasını versin inşallah mezarda yılanlara yem olun

 5. adem
  1 Mayıs 2018 at 05:16

  Yazdığıniz yazı hikayeden başka bir şey değil.

 6. Mustafa
  24 Nisan 2018 at 11:03

  Acil para lazım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Benjamin