Garanti Bankası %0,95’ten Başlayan Faizlerle Sonbahar Kredisi Kampanyası

Garanti Bankası Sonbahar Kredisi, Garanti İhtiyaç Kredisi, Kolay ve Hızlı Kredi – Bayramın sonu ile birlikte eylül ayına da girmiş olduk. Tabi Eylül ile birlikte resmen sonbahar ayıda gelmiş oldu. Sonbaharın da kendine göre bir hazırlığı, masrafları ve giderleri oluyor. Anlayacağınız sonbahar bir çok kimse için masraf anlamına geliyor. Bu masrafları karşılamak için de mecburen kredi çekmek durumunda kalınıyor. Bu saatten sonra bankalar sonbahara özel kredi kampanyalarını yayınlamaya başlayacak. Tabi garanti bankası elini biraz çabuk tutmuş olsa gerek ki, sonbahara özel bir kredi kampanyası ile sizleri selamlıyor. Bizlerde bu kampanyanın tüm detaylarını inceledik. Elde ettiğimiz verileri de sizler ile paylaşıyoruz.

GARANTİ BANKASI SONBAHARA ÖZEL İHTİYAÇ KREDİSİ

Sonbahar ile birlikte garanti bankası özel bir kredi kampanyası hazırlamış. Bu kampanya ile birlikte 75.000 TL’ye kadar kredi alabiliyorsunuz. Bu en üst limit oluyor. Gelir belgenize göre de sizlerin üst limitiniz belirleniyor. Kredinin en düşük taksit sayısı 3 aydır. Ayrıca aldığınız krediyi 48 aya kadar taksit yapabilme fırsatınız da bulunuyor. Vade sayısı sizlere bırakılmış. Siz kendi aylık gelirinize ve giderinize göre taksit sayınızı belirliyorsunuz. Bunun dışında en düşük faiz oranı %1,29 dur. En yüksek faiz oranı da %1,89 dur. Kredi limiti arttıkça faiz oranı düşüyor. Bu hususa dikkat etmenizi önemle rica ediyorum. Krediyi aldığınızda tahsis ücreti ödemesi yapmanız gerekiyor. Birde hayat sigortası ödemesi de yapılıyor.

KREDİYE BAŞVURU

Krediye başvuru yapmak isterlerse garantinin herhangi bir şubesine uğrayabilirler. Yalnız mutlaka gelir belgesinin sunulması gerekiyor. Bunun dışında arzu ederseniz online başvuru da gerçekleştirebilirsiniz. ( Online Başvuru Linki; garanti.com.tr/tr/bireysel/krediler/bireysel_destek_kredisi/ssl/basvuru.page#calcContent=UID2dddbde ) İlgili bilgileri internetten giriyorsunuz ve kısa bir süre içerisinde sizlere cevap geliyor. Eğer ön onay gelirse, hemen bankaya giderek kredinizi alabiliyorsunuz. Tabi gelir belgesi ve kimliğinizi de bankaya sunmalısınız.

MÜŞTERİLERE İNTERNETTEN ANINDA KREDİ FIRSATI

Sizlerde garanti müşterisi iseniz, başvurunuzu internet şube aracılığı ile yada cep şube aracılığı ile kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Zaten 2 dakika da başvurunuzu tamamlıyorsunuz. Sonrasında cevap bekliyorsunuz. Onay geldiğinde de kredi için bankaya uğramıyorsunuz. Zira paranızı hesabınıza tanımlıyorsunuz ve istediğiniz gibi harcaya biliyorsunuz. Yalnız maaş müşterisi olanlar maaşları ölçüsünde 75.000 TL’ye kadar krediyi bankaya uğramadan, internetten alabiliyorken, maaş müşterisi olmayan diğer garanti müşterileri ise internetten en fazla 25.000 TL’ye kadar kredi alabiliyorlar. Daha yüksek kredi istiyorsanız banka şubesine uğramanız gerekiyor.

KREDİ İÇİN ÖRNEK HESAPLAMALAR

Arkadaşlar diyelim ki gelir durumunuz çok iyi ve 48 ay vade ile ödemek için 75.000 TL krediye başvuru yaptınız. Bankada bu başvurunuzu kabul etti. İstediğiniz şartlara göre de faiz oranınızı %1,29 olarak belirledi. Tabi bu hesaplama araçlarını ele aldığımızda aylık ödeyeceğiniz taksit tutarınızın 2.225,76 TL yaptığını söyleyebiliriz. Kredi tahsis ücreti olarak 375 TL ödeme yaparsınız. Bunun dışında ödeyeceğiniz hayat sigortası tutarı da 1.143,75 TL yapıyor. Yıllık maliyet oranınız da %20,5950 yapıyor.

FAİZ ORANLARI YÜKSEK Mİ?

Aslında ben böyle soruları çok fazla cevaplamıyorum. Çünkü tüm bankaların verilerini gözler önüne seriyorum ve sizlerin tercihinize sunuyoruz. Lakin bu sıralar faz oranları gerçekten de yükseldi. Haliyle de vatandaş faiz oranı yüksek mi diye sormadan edemiyor. 75.000 TL kredi alabilirseniz %1,29 faiz oranı uygulanıyor. Bu oran da normal seviyelerde. Ama yine de çok düşük değil. Ama 5.000 TL kredi alırsanız %1,89 faiz uygulanıyor. Bu oran ise gerçekten de yüksek. Aynı şekilde 10.000 TL kredi aldığınızda faiz oranı %1,69 oluyor. Bu oran da yüksek. Kredi limiti arttıkça faiz oranı düşüyor. Sizlerde yüksek kredi almayı düşünüyorsanız değerlendirebilirsiniz. Bunun dışında bankalar ile ve teferruatları ile uğraşmak istemiyorum diyorsanız ve garanti müşterisi iseniz yine değerlendirebilirsiniz. Ayrıca diğer bankaların kredi kampanyalarını da mutlaka inceleyiniz.

“Garanti Bankası %0,95’ten Başlayan Faizlerle Sonbahar Kredisi Kampanyası” üzerine bir yorum

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.