Kredi Çekemiyorum Findeks Kredi Notu Nasıl Yükseltilir ?

Kredi notu nasıl artırılır?, banka kredi notu nasıl yükseltilir? Kredi notu nasıl arttırılır?- Gitmediğim banka kalmadı. Kredi lazım. Kredi çekmeliyim. Ama gel gör ki bankalar kredi vermiyor. Araştırmalarımın sonunda bankaların kredi vermeme nedeninin düşük kredi notum olduğunu öğrendim. İnanınki sicilim falan bozuk değil. Kara listede de değilim. Ama ne olduysa kredi notum düşmüş işte. Ne var ki kredi notum düşmüşse? Nasıl artırabilirim?

KREDİ NOTU NASIL ARTIRILIR? ÇÖZÜM ÖNERİLERİ

Değerli okurlarımız, yukarıdaki durumda olan binlerce insan var. Kredi çekemiyorlar. Sebebi ise kredi notu. Bizlerde bu yazı ile kredi notunuzu nasıl artırabileceğinizi anlatacağız. Zira bazı sitelerde yanlış yönlendirmeler var. Eğer kara listede değilseniz söyleyeceğimiz çözüm önerilerini uygularsanız, en uzun vadede 5 ay içerisinde kredi notunuz artacaktır. Tabi kredi notu seviyenize göre kimisine 3 ay yetecekken, kimisine de 6 ay yetecektir. Haydi o zaman ilk artırma tekniğinden başlayalım.

BANKA BORÇLARINIZI ZAMANINDA ÖDEYİN

Siz siz olun bankaya olan borçlarınızı aksatmayın. Çünkü bu borçlar sizin kredi notunuzun düşmesine sebebiyet veriyor. Önceden çektiğiniz kredi ödemeleriniz var ise bunu zamanında yapın. Aynı şekilde kredi kartı borcunuzu da aksatmayın. En azından asgarisini belirtilen zamanlarda ödeyin. Bir kredi veya kredi kartı borcunuzu aksattığınız da dahi kredi notunuz %30 oranında düşüşe geçiyor. Aynı bu şekilde Çeklerinizi zamanında ödeyin. Bu sizin en önemli silahınız olacaktır.

DÜŞÜK LİMİTLİ KREDİ ÇEKMEYİ DENEYİN

Kredi notunuzu artırma noktasında etkili olan bir diğer yöntem ise oldukça düşük limitli kredi çekmektir. Merak etmeyin kara listede değilseniz tüm bankalar size 1.000 TL gibi ufak bir kredi verir. Yapmanız gereken bunu uzun vadeye yaymak. Aylık 30 -50 TL gibi bir ödemeniz olur. Bu sizi etkilemez. Marketten bir tavuk bile alsanız 30 TL tutuyor. Aylık düzenli ödeme yaptığınızı gören findeks kredi notunuzu artıracaktır.

Kredi notunuz arttıktan sonra birden kalan borcu kapattığınızdan bu risk durumunuzu ortadan kaldıracak ve ekstradan bir kredi notu artışı sağlayacaktır.

FAZLA OLAN KREDİ KARTLARINIZDAN KURTULUN

Ayrıca birde kredi notunuzu etkileyen olaylardan birisi de kredi kartıdır. Kullanmadığınız ve cebinizde boş yerde duran kredi kartları sizin için bir zarardır. Fİndeks için de risk durumudur. Yani düşünün cebinizde toplamda 30 – 40 bin liralık kredi kartları taşıyorsunuz. Buna ne gerek var? Findeks de derki; buna zaten 40 bin liralık bir harcama limiti açmışız daha fazla riskli duruma sokmaya gerek yok ve kredi notunuz artmaz.

Fazla kredi kartlarından kurtulun. Ayrıca da kullanacağınız tek kredi kartınızın limitini de siz belirleyin. Aylık 800 TL kredi kartı ödeyebiliyorsanız bu ölçüde limitinizi yapın. Bu sayede her ay düzenli bir şekilde kredi kartınızı ödeyeceksiniz ve bu findeks’in çok çok hoşuna gidecektir.

EH HESAP VE KREDİ KARTI NAKİT AVANS KULLANIN

Kredi notunuzu artıracak bir diğer husus ise kredi kartı nakit avansdır. Buradan 1 ay lık borç para alın demiyorum. Nümerik bir rakam alın. Örneğin 100 TL alın ve 2 gün sonra ödeyin. Faiz oranı çok düşük olacağından 1 TL bile olmayacaktır. Buradaki maksat bankayı ve banka ürününü kullanmak ve borcunuzu tam zamanında ödemek. Aynı şekilde ek hesabı olanlarda 100  – 200 TL çekip bir gün sonra ufacık faiziyle geri ödersiniz. Findeks de kredi notunuzu yükseltir.

BANKACILIK ÜRÜNLERİ İLE SIKI FIKI OLUN

En azından kredi notunuzu arttırıncaya kadar elinizden geldiği kadarıyla bankacılık ürünlerini kullanın. Ayda bir kaç kez EFT yapabilirsiniz. Aynı şekilde Havale de kullanırsınız. otomatik ödeme talimatları verip zamanında ödersiniz. Cep şube, internet şubeden bir şeyler yapabilirsiniz. Herkesin işi ile ilgili yararlanabileceği bankacılık ürün ve hizmetleri vardır.

Sevgili okurlarımız, sizlerde bu yolu ve yolları kullanarak kredi notunuzu ciddi manada yükseltebilirsiniz. Ama kimse daha ilk günden yada ilk aydan kredi notunun artmasını beklemesin. Çünkü findeks’in sizi izlemesi gerekiyor. Elinizden geldiği kadarıyla bankayı ve ürünlerini kullanın. Borç ödemelerinizi düzenli bir şekilde alışkanlık haline getirerek yapın. Kredi Notu Nasıl Sorgulanır? Diye merak ediyorsanız, BURAYI tıklayabilirsiniz.

En Kolay Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır ? Çabuk Kredi Tüyosu

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.