Kredi Notum Neden Düşük Nasıl Artırabilirim

Kredi Notu Artırma, Findeks Kredi Notu Yükseltme, Kredi Nasıl Yükselir ve Artar?- Milyonları yakından ilgilendiren bir konu ile karşınızdayız. Zira kredi notu mevzusu kimisi için gerçekten de ızdırap verici bir durum halini almaya başladı. Çünkü bizim hayatımızı en fazla etkileyen maddeyi Kredi ayağı oluşturuyor. Kredi almak isteyenlerin de karşısına Kredi Notu ister istemez çıkıyor. Kredi notu kredi alıp alamayacağımıza hatta ne kadar kredi alacağımıza kadar etki ediyor.

KREDİ HAYATIMIZDAKİ EN ÖNEMLİ PARAMETRE

Tüm yaşam şartlarımız, ekonomik denge üzerine kurulmuşken krediye ulaşamama gerçekten de zor bir durum. Neden mi? Çünkü artık evlilikler kredi üzerine kuruluyor. Evler krediler üzerine inşa ediliyor. Kullandığımız arabalar krediler sayesinde alınıyor. iş yerlerimiz krediler sayesinde kurulup büyütülüyor. Şubeler açılıyor. Fabrikalar alt yapılarını krediler sayesinde yenileyebiliyor. Anlayacağınız krediler hayatımızdaki en önemli parametre.

KREDİ NOTUM DÜŞÜKMÜŞ BANKALAR KREDİ VERMEDİLER

Bir hevesle bankaya gittiniz ve ihtiyacınız olan limit için başvuru yaptınız. Sonrada başvurunuzun reddedildiğini öğrendiniz. Neden olarak da kredi notunuz sebep gösterilmiş. Çünkü kredi notunuz düşükmüş. İyi ama kredi notunun kredi ile ne ilgisi var? Neden benim kredi alıp alamayacağıma etki ediyor? tarzında sorularınız oluyor. Esasen kredi notunuz sizin bankalar ile olan ilişkilerinize göre şekilleniyor. Bu hususu daha iyi anlayabilmeniz için kredi notu nasıl artırılır konusuna geçiş yapalım

FİNDEKS KREDİ NOTU NEDEN DÜŞÜK NASIL ARTIRILIR?

1-) Findeks esasen sizin bankalara olan sadakatinizi ölçer. Bu açıdan kredi notunuzu en fazla etkileyen olay borcunuzu zamanında ve alışkanlık haline getirerek ödeyebilmenizdir. Yani kredi ve kredi kartı borcunuzu belirtilen süreler içerisinde ödeyeceksiniz. Bu kredi notunuzu %30 oranında etkilemektedir. Bir ay kredi kartınızı ödemezseniz yada aksatırsanız kredi notunuz belirttiğim oranda düşüşe geçecektir.

2-) Findeks kredi notunuzu düşüren bir diğer husus ise bankalara sürekli kredi başvurusu yapmak ve red yemektir. Kredi başvuruları sürekli reddedilenlerin kredi notu %10 oranında düşecektir. Bu da istemediğimiz bir durum. Unutmayın ki kredi notu tüm bankalarda aynıdır. Bunu da findeks belirlemektedir. X Bankası kredi notunuz düşük kredi vermiyoruz diyorsa o halde kredi notunuzu yükseltmeye bakın. Tutup ta Y bankasına ve Z bankasına da gidip başvuru yapmayın.

3-) Kredi kartları bazı zaman yarar getirse de bazı zaman da zararları da olabilir. Özellikle cüzdanınızda fuzuli bekleyen kredi kartları. Her zaman tek kredi kartının kullanılmasını tavsiye ediyoruz. Düşünün cebinde 5 kredi kartı taşıyanı. Limitleri de 10 bin liraysa, bu kişi 50 bin liralık bir risk dir. Zaten bankalar size 50 bin liralık harcama limiti vermişler. Birde kredi verip daha da riskli duruma düşürmek istemezler. Kredi kartlarınızı kapatın.

Tek kredi kartı olsun ve limitinizi de siz belirleyin. Aylık 750 TL öderim diyorsanız, bu rakamı yapın. Bu sayede de hem kredi kartını kullandığınızdan, hemde borcunuzu zamanında ödeyebildiğinizden kredi notunuz artacaktır.

4-) Düşük limitli kredi de kredi notunuzu artıracaktır. Bin lira yada 2 bin lira kredi çekin. Ufak borcunuz varsa kapatırsınız. Ardından bunu da 48 ay vade yapın. Ödemesi belki 50 lira bile olmayacaktır. Bu sizi etkilemeyecektir bile. Findeks rakama bakmaz. Bankacılık ürünü olan krediyi kullandınız mı? Evet. Peki her ay düzenli ödüyor musunuz? Evet. O halde kredi notunuzun artmaması için bir sebep yoktur.

5-) Kredi kartı nakit avans ve Ek hesap da kredi notunuzu artıracaktır. Ama kullanmasını bilmeniz gerekir. Yoksa kredi notunuzu daha da aşağı düşürürsünüz. Bunlar bankacılık ürünleridir. İhtiyaç anınızda günlük faizli ve belirli oranlarda kredi anlamına gelmektedir. Arkadaşlar ayda bir iki defa 100 lira alın ama bir veya iki günlük. Bunun geri ödemesi kuruş ile ifade edilecektir. Sizi etkilemez. Ama kredi notunuzu artırır. Bir günlük Para aldınız ve zamanın da ödediniz.

6-) Tüm bankacılık ürün ve hizmetlerini kredi notunuz artıncaya kadar kullanmaya çalışın. Belki 3 belki 5 ay sürecek ama etkili olacaktır. Çek alabiliyorsanız alın. Ama tam zamanında ödemesini gerçekleştirin. Karşılıksız çıkarsa zaten siciliniz bozulur. Havale yapın. Eft yapın. Fatura ödemelerinizi internet veya cep şubeden gerçekleştirin. Herkesin kendi işi ile alakalı kullanabileceği bankacılık hizmetleri muhakkak ki olacaktır.

Değerli dostlarımız, sizlerde kredi notunuzun yükselmesini istiyorsanız ve kara listede de değilseniz yukarıdaki maddeler sayesinde kredi notunuzu artırabilirsiniz. Bu tavsiyeler çok özel tüyolardır. Denenmiş ve sonuç alınmışdır. Bir yazının daha sonuna geldik ama merak edenler için Adıma Kredi Kartı Çıkarılmış mı? konulu yazımıza da BURAYI tıklayarak ulaşabilirsiniz.

KREDİ NOTU PROBLEMİ ÇEKEN MİLYONLARCA İNSAN VAR. O HALDE SEN BU YAZIYI FACEBOOK İLE PAYLAŞ, SENİNDE ÇORBADA TUZUN OLSUN…

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.