Sadece T.C. Kimlik Numaramı Kullanarak Kredi Çekebilir Miyim?

Sadece TC Kimlik Numaramı Kullanarak Kredi Alabilir Miyim?- Geçenlerde gelen mailleri incelerker, ilginç bir soru ile karşılaştım. Gelen soru açıklaması olmayan, sade ve netti. Sadece Kimlik Numaramı Kullanarak Kredi Çekebilir Miyim? sorusunu biraz düşündüm. Acaba neden böyle bir soru gelmiş olabilir diye. Sonrasında da baz tezler ürettim. Birinci ve en önemli husus, vatandaşın artık bankaya gitmek, yorulmak ve zaman kaybı yaşamadan krediye ulaşma isteğiydi. Kimse bankalar ile uğraşmak istemiyor.

BU SORU MİLYONLARI İLGİLENDİRİYOR

İkinci husus ise vatandaşın belge noktasında sıkıntısı. Örneğin gelir belgesini sunamıyor. Ama kredi çekmesi gerekiyor. Doğal olarak da bankacılar ile görüşmeden anında krediye kavuşmak istiyor. Bu iki sebep ön plana çıktığı için bizlerde yazımıza bu şekilde devam edeceğiz. TC ile kredi çekmek mümkün mü? Mümkünse hangi bankalara başvuru yapılabilir? Hangi yollar izlenmeli? Kafalardaki soru işaretlerini kaldırmaya çalışacağız. Esasen bu soru milyonlarca kişinin aklında yer ediniyor. Doğal olarak da okuma oranı fazla olacaktır.

TC İLE KREDİ ÇEKMEK MÜMKÜN MÜ?

Değerli dostlarımız, ilk önce tc il kredi çekmek mümkün mü? sorusuna açıklık getirmek isterim. Tc il kredi çekmek elbetteki mümkündür. Yalnız bunu iki farklı şekilde değerlendireceğiz. Birincisi artık bir çok banka tc kimlik numaranızı kullanarak gerek online, gerekse de SMS ile kredi başvurusu imkanı tanıyor. Bu şekilde bankaya gitmek durumunda kalmıyorsunuz. Ama onay aldığınızda mecburen bankaya bazı belgeler sunmanız gerekiyor ve hesap açtırmanız gerekiyor.

Bir diğer madde ise kendi bankanızı kullanmanızdır. özellikle onay aldıktan sonra bile bankaya uğramak istemeyenler kendi bankalarını kullanarak krediye anında kavuşabiliyorlar. Tüm bankaların internet şubesinde yada cep şubesinde krediler bölümünde başvuru linki vardır. Sizlerde şifrenizi kullanarak internet şubeye giriş yapabilir ve hemen kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Bir kaç dakika içerisinde onay mesaj geliyor zaten. Bu sayede de kredi hemen hesabınıza yatıyor.

HANGİ BANKAYI KULLANMALIYIM?

Aslında hangi bankayı kullanmalıyız? sorusu için illa şu bankaya git demek doğru olmaz. Yalnız eğer bankacılar ile muhatap olmak istemiyor ve paranızın hemen hesabınıza yatmasını istiyorsanız, kendi hesabınızın olduğu bankayı öncelik sırasına koyabilirsiniz. Bunun dışında banka fark etmez, sadece başvuruda bankaya gidip sıra beklemek istemiyorum diyorsanız da, bir kaç banka ile örnek verelim ve sizlerde bunları değerlendirmeye alın.

GARANTİ BANKASI BAHAR KREDİSİ

Garanti bankası şimdilerde Bahar Kredisi kampanyası düzenlemiş. 75 Bin lira üst limiti var. Limiti yüksek anlayacağınız. Faiz oranı %1,24 ile %1,39 arasında değişiyor. Faiz oranı kredi limiti ve kredi vadesine göre belirleniyor. En kısa kredi vadesi 3 aydır. Ayrıca en uzun kredi vadesi ise 48 aydır. Garanti müşterileri garanti internetten yada garanti cepten başvurularını yapabilirler. Müşteri olmayanlar ise T.C. Kimlik Numaranısı kullanarak bu link; garanti.com.tr/basvuru/ssl/ihtiyac_kredisi#calcContent=UIDc1fccd aracılığı ile başvurularını gerçekleştirebilirler.

QNB FİNANSBANK İHTİYAÇ KREDİSİ

Dilerseniz şimdide, qnb finansbank’ın sunmuş olduğu ve T.C. Kimlik numaranızı kullanarak başvurunuzu yapabileceğiniz kredi kampanyasına kısaca bir göz atalım. Bu kredi kampanyası ile 1.000 TL ile 30.000 TL arasında kredi alabiliyorsunuz. Bankaya uğrama ve sıraya girme gibi dertleriniz de yok. 48 Ay vade imkanı da var. Kredi notuna güvenenler burayı tercih edebilirler. Faiz oranı kredi notuna göre değişiyor. En düşük faiz oranı %1,20 dir. Müşteriler internet şifreleri ile başvuru yapabilirler. Müşteri olmayanlar ise bu; qnbfinansbank.com/krediler/ihtiyac/ihtiyac-kredi-basvurusu.aspx linki kullanabilirler.

KREDİM AKBANK’DA

Akbank’da %1,17’den başlayan faiz oranları ile sizlere kredi vermeye devam ediyor. Faiz oranları kredi vadesine ve limitine göre belirleniyor. 20.000 TL’ye kadar kredi alabiliyorsunuz. Yine aynı şekilde 48 ay vade imkanı bu kampanyada da söz konusu. Ayrıca 3 ay ertelemeli olarak da kredi alabilirsiniz. Akbank müşterileri zaten cep şubeden yada internet şubeden hemen nakit kredilerine ulaşabilirler. Müşteri olmayanlar ise; webapp.akbank.com/DirektKredi/EntryPoint.aspx bu link aracılığı ile ve T.C. Kimlik numaralarını girerek başvurularını bankaya gitmeden gerçekleştirebilirler.

Değerli okurlarımız, yazıyı daha fazla uzatmak istemiyorum. yukarıda 3 banka için örnek verdim ama, bu durum tüm bankalar için geçerli. Doğal olarak sitemizde geri kalan tüm bankaların kredi kampanyalarına ve nasıl başvuru yapabileceğinize ulaşabilirsiniz. Bu yazının önemli olduğunu düşündüğümüzden, sizlerden ricam lütfen facebook gibi hesaplarınız ile beğenmenizdir.

 

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.