PTT Tüketici Kredisi Başvuruları Başladı

PTT TÜKETİCİ KREDİ BAŞVURULARI BUGÜN BAŞLADI

Özellikle her geçen gün parayı bulmanın ne kadar zor olduğu, ekonomik olarak çöküşlerin iyiden iyiye kendini hissetridiği bu günlerde artık para bulamaz olduk. Bankaların yanı sıra Artık PTT Müdürlükleri de özellikle 60 ay gibi bir vadede kredi vermeye başladılar arkadaşlarım. Bazı gelen yorumlarda her kes bitti bi siz kalmıştınız diyorlar ama yi ne de bu durum tamamen size kalmış bir şey haber bugün düştü daha internet mecralarına. Haberin detayını sizlere verdiğimizde özellikle ptt kredileri ile ilgili bilgi ister iseniz bizlere sorabilirsiniz. Araştırarak sizlere geri dönüşyapacağımızdan emin olabilirsiniz. Daha önceden bu kredi sadece kurum çalışanlarına sunulurken olayı değiştirdiler. Artık her kes kredi alsın diye mi başka bir sıkıntıdan ya da hizmetten dolayı mı bunu yaptılar bilemiyorum. Krediye ihtiyacı olan bir kişi iseniz bence değerlendirin ve Postaneye giderek tam şartlar ve istenilenler ile ilgili bilgiyi alın.

ptt-ihtiyac-kredisi-1.jpg (600×300)

Posta ve Telgraf Teşkilatı AŞ (PTT AŞ), daha önce sadece kurum çalışanları ve emeklilerine sunduğu “Tüketici Kredisi” hizmetini müşterilerine de vermeye başladı. PTT AŞ’den yapılan açıklamada, şirketin Aktifbank ile imzaladığı protokol kapsamında, “Tüketici Kredisi” uygulamasının teknik altyapı çalışmalarına geçen yıl sonu itibarıyla başlandığı hatırlatıldı. Şirket tarafından 2010 yılından bu yana yönetilen “PTT Kredi Platformu” ile anlaşmalı olduğu 5 bankaya kredi aracılık hizmeti verdiği belirtilen açıklamada, ilk olarak PTT personeli ve emekli maaş müşterilerini kapsayan “Tüketici Kredisi” uygulamasının, yapılan çalışmalar sonunda tüm vatandaşların hizmetine sunulduğu bildirildi.

Teknik çalışma ve test süreçleri 3,5 ayda tamamlanan “Tüketici Kredisi” uygulamasının, pilot bölge seçilen İstanbul’da başladığı vurgulanan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Yaygın iş yeri ağıyla hizmet veren PTT AŞ sayesinde, birçok banka şubesinin bulunmadığı yerleşim yerlerinde de tüketici kredisine kolayca ulaşılabilecek. PTT AŞ, 2019 yılı sonuna kadar anlaşma sağlayacağı bankalar üzerinden, yeni kampanyalarla tüm müşterilerine kredi hizmeti sunmaya devam edecek. İhtiyaç sahipleri PTT Tüketici Kredisi’ne, sadece nüfus cüzdanları veya TC kimlik kartlarıyla başvuru yapabilecek. Kredinin ilgili banka tarafından onaylanmasının ardından, kişinin gelir durumunu belgelendirmesiyle kredi işlemi tamamlanmış olacak ve kredi aynı gün verilebilecek. PTT AŞ müşterileri, 60 ay vadeye kadar kredi başvurusu gerçekleştirebilecek.”

“PTT Tüketici Kredisi Başvuruları Başladı” üzerine bir yorum

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.