Türkiye’de Kriz Var mı ? Dolar Dahada Düşecek mi Yükselecek mi ?

Selamlar herkese değerli Acilkrediler.com Kullanıcıları… Bu konu ile ilgili genel bir bakışla siz değerli kullanıcılarımızın da yorumlarını almak istiyoruz. Temmuz ayından itibaren süre gelen kriz ve dolardaki ani artışın hemen ardından doların 10 tl gibi bir rakamı bulacağı hakkında halk tarafında özellikle çok büyük bir endişe vardı. Türkiye’nin komşuları ile ilgili ilişkileri. Rahip ile ilgili dava, Tayyip Erdoğan ve ekibinin Amerika ve ardın dan İngiltere Almanya çıkartması  derken merak edilenler yavaştan su şüzüne çıkmaya başladı. Rusya, Suriye ve Amerika ile birlikte İngiltere ve Almanya ile yapılan ikili heyet görüşmelerinde anlaşma sağlandığı özellikle Rahip efendinin de Güya Bağımsız Yargı tarafından salıverilmesi ile ekonomi düzelme noktasına gelmeye başladı.

Beğenirsiniz ya da beğenmezsiniz ama yapılan atılımların tamamı, ekonomimizi bu sancılı süreçten en az zarar ile atlatacağımızı gösteriyor. Henüz bu düzelmenin Türkiye’de etkilerini tam olarak görmüş değiliz, örneğin, dolar 7 seviyelerinde iken de akaryakıt aynı şu sıralar 5,80 seviyesinde seyrediyor ama akaryakıt durumları yine aynı… Soru şu değerli katılımcılarımız. Sizin hissettiğiniz ve düşündüğünüz nedir ? Gerçekten bir ekonomik darboğaz ve kriz tam anlamı ile hissediliyor olsa bile Yönetim kanadından durumların kötü olmadığı ifade ediliyor. Size göre kriz var mı ?  Var ise bundan çıkış yöntemleri ne olmalı ? Söylenildiği gibi üretim ekonomisine geçilmesi durumunda bunu atlatabilir miyiz ?

Ekonomi yöneticileri ve uzmanlarının söylediği bir iki yıl bile olsa büyük bir krizin kapıda olduğu bunun kaçınalmaz olduğu yönünde, siz bu durumda neler düşünüyorsunuz. Kriz Mriz yok hepsi manipülasyon diyenlerin çoğunluğunun yanı sıra ” kriz yok stok var ” şeklinde bir yaklaşım var ve bunun haricinde yine büyük bir kesim de krizin alıp başını gittiği yönünde. Market alışverişlerinde daha önceden 200 tl ye çıkan alışverişin otomatik olarak 350-450 tl ile çıktığını bizzat test etmiş durumdayız evet büyük bir fiyat artışı var. Bildiğiniz suya bile büyük zam var 1,50 tl ye 500 cc su satılıyor bazı yerlerde fiyatlar daha da değişik. Tamam her türlü mala gelen zammı anlarız da suya neden bu kadar zam geliyor. Elektrik… Doğalgaz…. hemen hemen herşeye zam var. Kriz yok ise zammı yapanlar kimler ?

Lütfen yazacağınız yorumlarda sinkaflı kelimeler kullanmayalım. Kullanacağınız ifadelerde sorumlu olacağınızı / site tarafından da bu yorumların onaylanmayacağı hususunu hatırlatmak istiyoruz.

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.