Kredi Kartı Borcu 3 ay ödenmezse ne olur ?

Kredi Borcunun ödenmemesi durumunda karşılaşacaklarınız : Malum ülkenin durumu öyle pekte söylenildiği kadar güzel ve iç açıcı değil. Hoş, çıkıpta sıkıntılar bölye şöyle diyecek basirette yöneticiler de maşallah yok. Neden mi bunları söylüyorum. Kredi sitesi yönetiyoruz ve gelen mesajlara baktığımızda insanların çok büyük bir bölümünün hatta yüzde seksen oranındakilerininin borç batağında yüzdüğünü biliyoruz. Ben bile sizlerden birisiyim. Kredileri zaman zaman parasızlıktan kaçırdığımız oluyor. Örneğin ben Yapı kredi bankasından aldığım bir telefon borcu yüzünden son gün tamda kara listeye girecek iken kurtuldum. Parasızlıktan da değildi unutmuşutum. Şimdi sizlere bu kredilerin ödenmemesi durumunda neler olacak onları anlatmaya çalışacağım.

GELİR BELGESİZ ANINDA KREDİ VEREN BANKALAR İÇİN TIKLAYINIZ

KREDİ KARTI BORCUNU 3 AY ÖDEMEZSEM NE OLUR : Sizlere hemen yukarıda Yapı Kredi Bankası ile ilgili sıkıntıyı anlatmıştım. Kardeşim telefon aldı 2 bin tl çekti karttan benimde pek kullandığım bir kart değildi ve bu bankaların şu karad borcunuz var diye gönderdikleri evrak varya her ay bildirim, hah işte oda, bankadaki adresim eski diye gelmemiş Neyse uzatmayayım bigün saat 5 e 20 kala birisi aradı. 2.900 tl olan borcumun ödenmesini aksi taktirde bilmem ne ne olacağını söyledi. Koştur koştur ödedim. Banka kartını iptal etti ödemediğimden dolayı. Eğer sizler 3 ay bir borcunuzu ödemezseniz ki benimki de üç aylık sınırdaydı kredi notunuz hemen düşecektir. Bir kere kara listeye zaten girerseniz geçmiş olsun size. Yasal takip sürecine girdiğinizde ülkedeki  tüm bankalar sizden haberdar oluyor siz mimleniyorsunuz. 90 günden önce isterseniz öteleme yöntemi ile kartın asgarisini ödeyerek mimlenmeden kurtulabilirsiniz. Benim gibi 90 gün sınırına gelenler için borcun tamamını ödemek gerekiyor.

KREDİ BORCUNU ÖDEMEDİĞİNİZDE EK SÜRE ALIYORSUNUZ : Bu borcunuzu ödeyemediğinizde banka ile görüşerek yani 90 gün boyunca hiç ama hiç ödeme yapamamış iseniz banka size ek olarak 7 gün bir süre tanıyacaktır. Eğer bu süre zarfında borçlarınızı kapatırsanız ne ala yok ise yasal takip başlayacaktır. Verilen bu 7 gün ek sürede de avukatlık vs olmuyorsunuz ama bu 7 gün de borcunuzu kesinlikle kapatmanız gerekiyor.

QNB FİNANSTAN TELEFONLA HEMEN KREDİ >> TIKLAYIN

YASAL TAKİP SÜRECİNDE ÖDENMEYEN BORÇLA İLGİLİ NELER YAPILIYOR: Borçlarını hiç bir şekilde ödeyemeyen kişiler bir şekilde bu krediyi temin edebilmek adına mutlaka bir evrak ya da bir işte çalıştığını gösterir belge vermiştir. Bu borcu zamanında ödeyemeyen ve 90+7 günlük süreyi de geçirenler ilgili bankatının avukatlık ya da hukuk bürosuna sevkedilir. Bu saatten sonra banka sizinle hiç bir şekilde muhattap değildir ve olmaz. Ödeyemiyorsanız da haciz işlemi başlatılır. Hatta hapis ihtimali bile olabilir. Bunun için yukarıda belirttiğim 7 günlük süreyi değerlendirin.

İYİ NİYET GÖSTERDİM 7 GÜN EK SÜRE ALDIM VE ÖDEME YAPAMADIM NE OLACAK ŞİMDİ : Hah tamda zurnanın zırt dediği yerdesiniz arkadaşlarım. Normalde para ödemeleri ile ilgili hapis cezası olmadığı halde siz iyi niyet göstergesi ile 7 gün ek süre aldınız ve yine ödemediniz ya şimdi yandınız hapse de düşebilirsiniz. Eğer ödeyemeyecekseniz ek süreyi kesinlikle almanızı tavsiye etmiyoruz. Eğer maaşınız da var ise bankadan alınan buna 4 te bir oranında haciz gelir bilginiz olsun. Allah, cümlemize ödeme kolaylıkları nasip etsin.

“Kredi Kartı Borcu 3 ay ödenmezse ne olur ?” üzerine 19 yorum

  1. Ben korona virüs zamanında 5 binlira kredi cektiydim devletin verdiğini onu hala ödemedim kaç sene geçti üstünden faiz biner ki binmiş mıdır yani telefon numarası değişikliği yaptığım için bilgi alamadım aradım şubeye çağırdı bende askeri oersonel olduğum için çıkamıyorum faiz olmuş mudur yani

    Cevapla

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.