1 Mayıs’ta PTT Bankalar Hastaneler Açık Mı? Okullar Tatil Mi?

1 Mayıs 2017’de okullar tatil mi? Vergi dairesi, noter, hastane, ptt, bankalar açık mı? – Değerli okurlarımız, malumunuz 1 mayıs günü İşçi ve Emekçiler Bayramı olarak kutlanılıyor. Tabi sadece bizim ülkemizde değil, dünyada ki bir çok ülkede de bu gün kutlanılıyor. Ayrıca da tatil olarak sayılıyor. Bizim ülkemizde de çok eski tarihlerden itibaren kutlanılıyor. Tabi bugün ile birlikte akıllara bir çok soru işaret takılıyor. 1 Mayıs’da Kurumlar tatil mi? yada Açık mı? sorusunun cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

1 MAYIS 2017 TARİHİNDE BANKALAR AÇIK MI?

Sevgili dostlarımız 1 mayıs günü gerek özel bankalar gerekse de devlet bankaları tatil olarak geçirecekler. Doğal olarak da açık banka şubesi olmayacak ve kapalı olacaktır. Sizlerde internet bankacılığı kullanmıyorsanız ve banka şubesine ihtiyaç duyuyorsanız iş ve işlemlerinizi 2 mayıs salı günü gerçekleştirebilirsiniz.

PTT AÇIK OLACAK MI PEKİ?

Tabi burada ptt şubeleri ve kargo işlemleri devam edilecek mi sorusu sorulabilir. Malumunuz PTT kamu kurumlarımızdan bir tanesi. Bu tarih resmi tatil olduğunda, PTT’de çalışmayacak ve kapalı olacak. Para yatırmaya yada çekmeye gidenler olabilir. Bu açıdan 1 mayıs da değilde bir sonraki gün PTT’ye gitmeniz sağlıklı olacaktır. Çünkü Pazartesi kapalı.

OKULLAR TATİL Mİ?

Kreşler, ilkokullar, ortaokullar, liseler ve üniversiteler de 1 mayıs 2017 pazartesi tatil olacak. Bu açıdan çocukları sabah erkenden kaldırıp da okula göndermeyiniz. Hem resmi devlet okulları, hemde özel devlet okulları kapalı olacaktır. Bugün tatil anlayacağınız.

NOTERLER VE VERGİ DAİRESİ AÇIK MI?

Noterler 1 mayıs günü çalışmayacak ve tatil olarak geçirecekler. Noterde işi olanların 2 mayısı beklemeleri gerekecek. Tabi Vergi Dairesi açık mı? diye soru yöneltenler de var. Bunu da açıklayalım. Malumunuz 1 mayıs Emek ve Dayanışma Günü. Doğal olarak vergi dairesi kamu kurumu olduğundan, bu tarih de kapalı olacak. 2 mayıs pazartesi hizmet vermeye devam edecek.

HASTANE VE SAĞLIK OCAKLARI TATİL Mİ?

1 mayıs artık ülkemizde resmi tatil olarak kutlanıyor. Bu açıdan hem hastaneler hemde devlet daireleri tatil olarak kutluyor. Haliyle 1 mayıs günü hastane ve sağlık ocakları kapalı ve hizmet vermeyecekler. Peki hastalananlar ne yapacaklar? Elbetteki acil servisine başvuru yapmaları gerekecek. Acil servisler açık ve acil durumlarda başvuru yapabileceksiniz. Bir sonraki gün açık olacak.

Genel itibariyle kurum kurum açıklamaya çalıştık. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Resmi tatil olduğundan kurum ve kuruluşlarda tatil olacak. Özel kurumlar işçi görevlendirecekler ise fazla mesai ücreti verecekler. Kimi kurumlar ise kısmı personel çalıştırmaya gidecektir. Hastaneler kapalı olsa da acil bölümü açık olacaktır.

 

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.