Bankalar Kredi Vermiyor Banka Dışı Alternatif Kredi Alma Yolları

Bankalar Kredi Vermiyor ne yapmam lazım ve nasıl alabilirim, Banka harici kredi veren kurumlar- Hepimizin dünyalar kadar ihtiyacı oluyor. Maslow bu ihtiyaçlarımızı sıralarken Fizyolojik, Güvenlik, Sosyal, Saygınlık ve Kendini gerçekleştirme olarak saymaktadır. Bakınız daha ilk madde olan fizyolojik ihtiyaçlarda dahi maddi sıkıntılar ön plana çıkıyor. Yemek yemek en temel ihtiyaç. Bedava gıda veren market var mı? Bu daha en ufak ihtiyacımız. Birde çok daha büyük gereksinimlerimiz oluyor.

İHTİYAÇLARIMIZ BİZLERİ ÇALIŞMAYA SEVK EDİYOR

Ünlü İngiliz yazar, Daniel Defoe (Robinson Crusoe’ yazarı) ihtiyaçlarımızı göz önünde bulundurarak çok güzel bir tespitte bulunmuş. Defoe; ” İhtiyaçlar ve Zaruretler öyle bir sihirli güce sahiptir ki insanı çalışmaya ve yeni şeyler bulmaya zorlar.” demiştir. Gerçekten de durum böyledir. Artık dünyamızda her hizmet para karşılığında yapılmaktadır. Dolayısıyla da ihtiyaçlarımızı ve gereksinimlerimizi alabilmek için paramızın olması gerekiyor. Para için de Çalışmak durumundayız.

BÜYÜK İHTİYAÇLARDA BANKALARA BAĞIMLIYIZ AMA….

Bazı ihtiyaçlarımızın maddi değeri gerçekten de çok yüksek. Bu durumda da mecburen bankalara gitmek durumunda kalıyoruz. Zira kimse bize durduk yere 50 bin lira yada yüz bin lira borç para vermez. o devirler geride kaldı. Kimse kimseye borç falan vermiyor. Bu açıdan bankalara bağımlıyız ama gel gör ki bankalarda her şubeye gelene kredi vermiyorlar. Kredi notun düşük, sicilin bozuk, gelir belgen yok gibi nedenler ile ger. çevriliyor.

ÜLKEMİZDE HER ŞEYİN ALTERNATİFİ VAR BANKALARIN BİLE

Bu hayatta her zaman bir alternatifinizin olmasına dikkat edin. Her konuda geçerli. Bir yol kapalı ise ikinci yol her zaman aklınızda olsun. Tamam nakit ihtiyacında ilk başvuru yapacağımız yer bankalar ama kredi vermeyince de yapacak bir şey yok. Dolayısıyla alternatifleri üretmek zorundayız. Bu yazı da konut, taşıt ve nakit ihtiyaçlarınızda başvuru yapabileceğiniz mecraları sizler ile paylaşacağız. Sizler de bu sayede alternatif yolları öğrenebilirsiniz.

KONUT ALACAĞIM KREDİ ALTERNATİFLERİ NELERDİR?

Konut alacaksınız ama bankalar kredi vermediler. O halde ilk olarak gözden geçirmeniz gereken şey TOKİ olmalıdır. Şuan TOKİ’de bir çok ile ön başvuru önceliğine göre konut satışı yapılıyor. web sayfasına girdiğinizde bunu görebilirsiniz. 10 -15 bin peşinat verirsiniz. Sonrasında da ortalama 500 lira ile bin lira arasında aylık ödemeler yaparak 10 yılın sonunda ev sahibi olursunuz. İnşaat Firmaları: Şuan bir çok ilde güvenilir inşaat firmaları konut satışı yapıyorlar.

Dolayısıyla da konut kredisini firmalar kendileri sağlıyorlar. Ekspertiz vermiyorsunuz. Hayat sigortası yok. Diğer masraflarda yok. Bankalara göre de daha da uygun faiz ödüyorsunuz. Lakin sizlere tavsiyem imza attığınız sözleşmeyi bir avukat ile birlikte incelemeniz. Eminevim seçeneği de vardır. Binlerce kişi bu yol ise kendi evinin sahibi oldular.

TAŞIT ALACAĞIM KREDİ ALTERNATİFLERİ NELERDİR?

Eminotomotiv: Kura sistemi ve el birliği sistemi ile her ay bir kişiye araba alınıyor. Faizsizdir. Ama biraz bekleme süreniz olabilir. Çünkü her ay kime araba alınacaksa noter huzurunda çekiliş ile gerçekleştiriliyor. Otomotiv Firmaları: Ülkemizde çok büyük otomotiv devleri bulunuyor. Sizin de biraz birikmiş paranız var ise sıfır kilometre araba düşünebilirsiniz. Üstelik sıfır faizli. 25 -30 bin lirayı 2 yıl vadeli faizsiz bir şekilde ödüyorsunuz. Değerlendirilebilecek bir durum.

Oto galericiler: Benim sıfır kilometre araba alacak durumum yok diyenler, bu maddeyi düşünebilir. Artık tüm ilçelerde dahi otogalericiler var. Kendileri senet ile araba satışı yapıyorlar. Geçen bulunduğum ilçedeki oto galericileri gezdim. Her iki galericiden birisi senet ile araba  satışı gerçekleştiriyordu.

NAKİT İHTİYACIM VAR PARA NEREDEN BULURUM?

Burada da İkrazatçıları veya faktoring şirketlerini değerlendirebilirsiniz. Yalnız bakın bu firmalar yetki belgeli ve izinli oluyor. Merdiven altı senet ile borç veren firmalardan söz etmiyorum. merkez bankasından ve BDDK’dan izini olan firmaları değerlendirebilirsiniz. Elinizde uzun vadeli senetiniz yada çekiniz olabilir. Bunları anında nakite çevirebilirsiniz. Birde ikrazatçılardan senet ile para alabilirsiniz.

ACİL PARA İHTİYACIM VAR

Değerli okurlarımız, bankalardan kredi çekme sebeplerimiz, Konut, Taşıt ve ihtiyaç oluyor. Bizlerde bu ihtiyaçlarınızı teker teker değerlendirerek alternatifler sunduk. Birde acil paraya ihtiyaç duyanlar olabilir. Dilerseniz BU linki kullanarak ÇOK ACİL PARA  LAZIM konulu yazımıza ulaşabilir ve aklınıza gelmeyen çözüm önerilerini bulabilirsiniz.

 

“Bankalar Kredi Vermiyor Banka Dışı Alternatif Kredi Alma Yolları” üzerine 7 yorum

  1. evet banka kredi vermiyor bize gelin diyorsunuz buyrun geldim 40.000 tl lazım hadi bekliyorum simdi sizitutun sözünüzü

    Cevapla
  2. Bütün bankalara müracat ettim emekliyim ve calışıyorum kara kistem yok bana kredi vermiyorlar kredim var 1244 tl şahsi gelirim 3600 oğlumda çalışıyor vermiyolar

    Cevapla
  3. acil 20.000 tl paraya ihtiyacım var yardımcı olur musunuz durumun aciliyeti var borçlarım çok dağınık yetişemiyorum

    Cevapla

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.