Başbakan Binali Yıldırım Bankaları Uyardı Faiz Oranları Ne Zaman Düşecek ?

Başbakan Binali Yıldırım Bankaları Uyardı Faiz Oranları Ne Zaman Düşecek ? – Güzel bir ekonomi haberi ile karşınızdayım. Aslında bugün sizler ile paylaşacağım haber, toplumun tüm kesimini ilgilendiriyor. Zira hepimiz kredi çekmek durumunda kalıyoruz. Kimimiz ev tamiri için kredi çekiyoruz, kimimiz başımızı koyacak bir yuva için, kimimiz taşıt için, kimimiz düğün için, kimimiz de işimiz için. Herkesin kendine göre bir sebebi ve nedeni var anlayacağınız. Kredi hayatımızın olmazsa olmazı ve en azı gerçeği.

BANKALAR BİRAZ VİCDANSIZCA DAVRANIYOR

Bankaları kötülemek niyetiyle bu yazıyı yazmadığımı da en başından belirteyim. Zira hepimiz bankaların hizmetlerinden yararlanıyoruz. Ama kredi noktasında sanki birazcık vicdansızca davranıyorlar. Bir de kendilerine göre geliştirdikleri kırmızı çizgilerden dolayı bir çok kişi de krediden yararlanamıyor. Örneğin kredi notu mevzusundan yüz binlerce kişi kredi alamıyor. Yada gelir belgesi sunamayanlar ve kredi sicili bozuk olanlarda kredi alamıyor. Haydi bu noktada bankaları biraz haklı bulalım. Ya faiz oranları?

BANKALARIN FAİZ ORANLARI ALDI BAŞINI GİDİYOR

Geçen sene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın açıklamaları ile faiz oranları ciddi manada düşmüştü. Yalnız şuan ki faiz oranları aldı başını gidiyor. Ben bile durmadan kredi haberleri yayınlıyorum ve bankaların faiz hızına yetişemiyorum. Örneğin isim paylaşmadan bir bankayı ele almak istiyorum. Faiz oranlarını 8 ay kadar önce %1,11’lere kadar düşürmüştü. Şuan için en yüksek faiz oranı %1,89 olarak sunuyor. Hatta geçenlerde bir bankanın faiz oranının %2,02 olduğunu gördüm. Aman Allah’ın akıllara zarar.

BAŞBAKAN UYARIDA BULUNDU

Başbakan Binali YILDIRIM, dün bankalara uyarı niteliğinde bir açıklama da bulundu. Altını da çizerek tehdit olarak algılanmamasını istedi. Yalnız tüm parametrelerin iyi gittiğini ama buna rağmen bankaların faiz oranlarının durmadan arttığını belirtti. Gerekirse kendimize göre önlemler alırız diye de belirtti. Hatta kullanılan tam cümleyi de yazalım; ” Ya adam gibi faiz oranı benimsersiniz, yahutta biz bunun tedbirini alırız” diye belirtti. Bu açıklamasından dolayı da vatandaşların beğenisini topladı. bence de haklı bir açıklama idi.

HÜKÜMETİN ELİNDE DEVLET BANKASI KOZU VAR

Zira bankalar durmadan büyüyor ama bununla birlikte faiz oranları da artış gösteriyor. Kimle görüşüyorsam, ne oluyor bu faiz oranlarına diye sormadan edemiyordu. Birilerinin bir dur demesi de gerekiyordu ve sonunda en yetkili isim olan Başbakan YILDIRIM’dan konuyla ilgili açıklama geldi. Ben bu konuda özel bankalardan bir hareketlilik olmazsa, devlet bankalarının devreye gireceğini düşünüyorum. Zira Ağustos ve eylül 2016 tarihinde de devlet bankaları faiz oranlarını ciddi manada aşağı çekince, özel bankalar ise rekabete dayanamayıp, hemen faiz oranlarını düşürdüler.

Özellikle de konut kredisinde vatandaş ziraat bankasına yönelmişti. Zira faiz oranları %0,80’lere kadar indirmişti ziraat bankası. Tabi daha farklı gelişmeler ve önlemlerde alınabilir.

ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE FAİZ ORANLARINDA İNDİRİM BEKLEYEBİLİRİZ

Bir ülkenin başbakanı bir söz ediyorsa, bunun altında kalmaz diye düşünüyorum. Yoksa oy ve değer kaybeder. Kurban bayramına kadar faiz oranlarında bir düzelme bekliyorum. Tabi bu sadece ön görü. Özellikle de faiz indirimlerinin yine devlet bankalarından başlatılacağına da eminim. Ülkemizde çok fazla banka var ve rekabet söz konusu. Devlet isterse faiz oranlarını ciddi manada aşağıya çekebilir. Sonuç itibariyle bu halka da yazık. Yüksek faizli kredi almayı hak etmiyorlar. Bakalım, ,nceleyelim ve görelim.

DÜŞÜK FAİZLİ KREDİ HABERLERİ ACİLKREDİLER.COM’DA

Bu konu ile ilgili, ilk kredi kampanyalarını yine bizde bulabilirsiniz. Bizlerde hazır bekliyoruz. Bankalar sonuç itibariyle faiz indirimine gidecek. Doğal olarak da bu seferde hangi banka en hesaplı krediyi veriyor, tartışması çıkacak. İşte tamda burada biz devreye gireceğiz ve en hesaplı kampanyaları sizlere sunacağız. Bizimle kalmaya devam edin, avantajlı çıkın….

LÜTFEN DAHA FAZLA KAMUOYU OLUŞTURMASI VE GÜNDEMDE KALMASI ADINA FACEBOOK HESABINIZ İLE BEĞENEREK ARKADAŞLARINIZIN DA GÖRMESİNİ SAĞLAYABİLİR MİSİNİZ?

 

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.