En Düşük Faizli Konut Kredisi Halkbank Hesaplı Evim Kampanyası

Halkbank Hesaplı Evim Konut  Kredisi, Çok düşük faizli konut kredisi, En uygun ev kredisi, mortgage, hesaplamalar – Acilkrediler.comun değerli okurları çok şanslı olduğunuzu söyleyerek yazıma başlamak istiyorum. Zira hangi banka yeni kredi kampanyası yapıyorsa anında sizler ile paylaşıyoruz. Gelen yorumlardan da hesaplı kredi alabildiğinizi görebiliyoruz. Bu durum da, bizleri gerçekten sevindiriyor. Faiz oranları şuan için tüm vatandaşın şikayetçi olduğu ortak sorun. Genel anlamda bankalarda yüksek faiz oranları var.

FAİZ ORANLARI ÇOK YÜKSEK AMA DEVLET BANKLARI ÇOK UYGUN

Bir yıl önceki faiz oranları ile şuan ki faiz oranları arasında çok büyük farklar var. Bu durum en iyi ihtiyaç kredilerinde göze batıyor. Zaten geçen gün EN HESAPLI VE DÜŞÜK FAİZLİ İHTİYAÇ KREDİSİ VEREN BANKALAR konulu bir yazı paylaşmıştık. Bu çok fazla ilgi görmüştü. Konut kredilerinde de bir artış gözlemleniyor. Devlet büyükleri de önlem almak adına anladığım kadarıyla devlet bankaları aracılığı ile halka düşük faizli kredi imkanı sunmaya başladı. Tabi bizim hiç bir banka ile bağımız yok. Ama amacımız en hesaplı krediyi seçmeniz.

HALKBANK KONUT KREDİSİNİ DEĞERLENDİREBİLİRSİNİZ

Bu yazıda ise Halkbank’ın sizlere sunduğu oldukça düşük faizli konut kredisi kampanyasından söz etmek istiyorum. Malum herkesin istediği ortak şey bir ev sahibi olabilmek. Şahsen benim içim acıyor yüksek faizle kredi alanlara. Daha az ödemek var iken, neden fazlasını ödeyesiniz ki? Hiç olmazsa çoluk çocuğunuzun bir kaç ihtiyacınızı karşılarsınız. Neyse lafı uzatmayayım ve bu kampanyanın detaylarına geçiş yapayım.

HALKBANK HESAPLI EVİM KONUT KREDİSİ KAMPANYASI VE ÖZELLİKLERİ

Halkbank bu kampanya ile ev sahibi olabilmeniz için, güzel bir konut kredisi kampanyası hazırlamış. Bu kampanyaya göre kredi vadesini 1 ay ile 120 ay arasında seçebiliyorsunuz.10 yıla kadar vade imkanı bulunuyor. Tabi bana sorulacak olursa ben en fazla 60 ay vade ile bu işin bitirilmesi taraftarıyım. Lakin düşük gelirliler elbetteki 120 ay vadeyi seçecektir. Bunun dışında Aylık eşit taksitli 3 ay ertelemeli, yada taksit miktarını sizin belirleyebileceğiniz ödeme seçenekleri de bulunuyor. Yani bu evi alabilmeniz için halkbank elinden geleni yapmaya çalışmış.

KREDİ LİMİTİ VE EK GİDERLER

Kredi için belirlenmiş bir üst limit bulunmuyor. Buda toplumun her kesimini kapsadığının kanıtı. Düşük gelirlisi de, yüksek gelirlisi de durumuna göre kredi alabilir. Kredi kampanyasında tahsis ücreti uygulaması yapılıyor. Konut sigortası ve Zorunlu Deprem Sigortası (DASK) alacağınız evin metre karesine göre ve fiyatına göre belirleniyor. İpotek tesis ücreti ve ekspertiz ücreti de bulunuyor. Zaten bunlar tüm bankalarda olan ek giderler. Vade sayısı ve kredi limiti iyi. Peki faiz oranları nasıl? Haydi şimdide faiz oranlarını açıklayalım.

KREDİ LİMİTİ VE VADE SAYISINA GÖRE FAİZ ORANLARI
  • Çekilecek kredi tutarı 1.000 TL ile 1.00.000 TL arasında ise Vade sayısı da 1 ay ile 36 ay arasında yapılacaksa faiz oranı da %0,80 olacaktır. 
  • Çekilecek kredi tutarı 1.000 TL ile 1.00.000 TL arasında ise Vade sayısı da 37 ay ile 120 ay arasında yapılacaksa faiz oranı da %0,89 olacaktır. 

 

  • Çekilecek kredi tutarı 100.001 TL ile 1.000.000 TL arasında ise Vade sayısı da 1 ay ile 36 ay arasında yapılacaksa faiz oranı da %0,89 olacaktır. 
  • Çekilecek kredi tutarı 100.001 TL ile 1.000.000 TL arasında ise Vade sayısı da 37 ay ile 120 ay arasında yapılacaksa faiz oranı da %0,97 olacaktır. 

 

  • Çekilecek kredi tutarı 1.000.000 TL üzerinde olacaksa Vade sayısı da 1 ay ile 36 ay arasında yapılacaksa faiz oranı da %0,96 olacaktır. 
  • Çekilecek kredi tutarı 1.000.000 TL üzerinde olacaksa Vade sayısı da 37 ay ile 120 ay arasında yapılacaksa faiz oranı da %1,04 olacaktır. 

 

100.000 TL KONUT KREDİSİ İÇİN ÖRNEK HESAPLAMA

Halkbank’tan 100.000 TL konut kredisi almayı planlıyorsunuz. Vade sayısını da 120 ay olarak düşünüyorsunuz. Faiz oranınız %0,89 olacaktır. Aylık taksit tutarınız 1.359 TL dir. Kredi tahsis ücretiniz 500 liradır. Ekspertiz ücreti olarak 650 TL ödeme yapmanız gerekir. İpotek tesis ücretiniz ise 155,76 TL dir. Sigorta ücretleri ise konutun özelliğine göre daha sonra hesaplanacaktır.

Halkbank’tan 100.000 TL konut kredisi almayı planlıyorsunuz. Vade sayısını da 36 ay olarak düşünüyorsunuz. Faiz oranınız %0,80 olacaktır. Aylık taksit tutarınız 3.208 TL dir. Kredi tahsis ücretiniz 500 liradır. Ekspertiz ücreti olarak 650 TL ödeme yapmanız gerekir. İpotek tesis ücretiniz ise 155,76 TL dir. Sigorta ücretleri ise konutun özelliğine göre daha sonra hesaplanacaktır.

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.