Türkiye de İlk Ziraat Bankası Taşıt Borcu Transfer Kredisi İnanılmaz Düşük Faizli

Ziraat bankası transfer taşıt kredisi, ziraat bankası araba borç transfer kredisi, düşük faizli ve hesaplı borç transferi – Ziraat bankası mükemmel kredi kampanyalarına imza atmaya devam ediyor. Açık konuşmak gerekiyorsa ben bu sıralar devlet bankalarının sunduğu kredi kampanyalarına bayılıyorum. Zira hepsini katmasak ta özel bankaların çoğunda faiz oranları gerçekten de yüksek. Şahsen ben bir ekonomi yazarı olarak şikayetçiyim. Başbakan YILDIRIM da Ramazan Bayramından önce bu konuya değinmişti.

DEVLET BANKALARI DÜŞÜK FAİZLİ KREDİ VERİYOR

Sonunda da devlet bankaları faiz indirimine gittiler. Özel bankalar tıpış tıpış faiz indirime gitmek zorundalar. Zira ortada rekabet söz konusu artık. Bu ne zaman olur? tam bir şey diyemeyiz. Lakin bizlere kredi lazım. O halde düşük faizli olanını tercih etmek durumundayız. Şu durumda da en hesaplı krediyi devlet bankaları veriyor. Bir kaç gün önce En Düşük Faiz ile Kredi Veren Bankalar konulu bir yazı yazmıştık. bu yazımızı da mutlaka incelemenizi tavsiye ederiz.

ZİRAAT BANKASI’NDAN BİR İLK TAŞIT TRANSFER KREDİSİ

Ben bu yazıyı ziraat bankasının taşıt borç transfer kredisine ayırdım. Bu Türkiye de bir ilk. Şuan piyasadaki borç transferleri genelde ihtiyaç kredilerine özel oluyor. Buna taşıt kredilerini dahil etseler de faiz oranları gerçekten de yüksek. Ama kara listeye girmemek içinde yapacak bir şey yok. Borç transferleri hayat öpücüğü gibi bir şey oluyor ve sıkıntılı durumdan bizleri kurtarıyor. Daha önceki konularımızdan olan Borç Transfer Kredisi Veren Bankalar konulu yazımızda ise ihtiyaç kredileri ve kredi kartı borçları olanlar için çok özel bir yazı olmuştu. Şuanda bile güncel ve sürekli faydalanılan bir yazı.

ZİRAAT BANKASI TRANSFER TAŞIT KREDİSİ ÖZELLİKLERİ

Ben şahsen diğer bankalarda böyle bir kampanyaya rastlamadım. Ziraat bankası diğer bankalardaki taşıt kredisi borçlarınızı transfer edebilmeniz için özel bir kredi kampanyası yapmış. Bu kampanyaya göre araç ruhsatınızı, aylık gelir belgenizi ve nüfus cüzdanınızı yanınıza alıp ziraat bankasına gidiyorsunuz. Ardından diğer bankalarda olan taşıt kredisi borçlarınızı ziraat bankası ödüyor. Daha sonra bu borçları 48 aya varan vadeler ile taksitlendiriyor. Tabi düşük bir faiz ile. Sizde daha rahat bir nefes alarak ödemelerinizi gerçekleştiriyorsunuz.

ÖRNEK İLE ANLATIM

Olayı şöyle düşünebilirsiniz. Hatta bir örnek verelim. 30.000 TL taşıt krediniz var ve her ay 3 bin lira ödemeniz gerekiyor. İşleriniz kötüleşti ve bunu her ay ödeye bilme gibi bir şansınız şuan yok. yada bir iki ay sonra hiç olmayacak. O halde 30.000 TL’yi 48 aya bölerek daha rahat ödeme imkanı yakalayabilirsiniz. İşin aslı bu.

FAİZ ORANI

Arabanızın borcunu transfer ettiğinizde yeniden yapılandırılıyor. Bu işlem için de ziraat bankası ufak bir faiz uyguluyor. Ufak diyorum, zira bazı özel bankalarda ihtiyaç kredisi diye sunulan kampanyalardan yararlanırsanız faiz oranları en az %1,50’lerden başlıyor. Ziraat bankası ise %1,19 faiz imkanı ile bu işi çözüme bağlıyor. Üstelik bu oran sabit kalıyor ve değişmiyor. Kimse size kredi notunuza göre faiz oranı şu kadar artıyor demiyor. Yada kimse size kredi limitine göre veya vade sayısına göre faiz oranı şu kadar oluyor da demiyor.

KAMPANYANIN DİĞER ÖZELLİKLERİ

Şimdi bura da bilmeniz gereken bir iki husus var. Bunları anlatmadan geçmek olmaz tabi ki de. Öncelikle kredi vadesi süresince aracınıza kasko yaptırmanız gerekiyor. Buraya transfer edeceğiniz taşıtın 0 km veya 5 yaşına kadar 2. el araç olması gerekiyor. Hayat sigortası zaten artık bankaların zorunlu koştuğu bir durum. Tabi kredi tahsis ücreti de ödemeniz şart. Haydi hızlıca bir örnek hesaplama ile konumuzu bitirelim.

30.000 TL TRANSFER TAŞIT KREDİSİ HESAPLAMASI

Değerli dostlarım, 30.000 TL kadar bir taşıt kredisi borcunuz bir başka bankada bulunuyor. Bunu 10 ay vadeniz kaldı ama bu sizi gerçekten de zorluyor. Ziraat bankasının kapısını çaldınız ve transfer taşıt kredisinden yararlanmak istediğinizi belirttiniz. Kredi vadenizi de 48 ay olarak yapmak istediniz. Banka da faiz olarak %1,19 oranını verdi. Burada aylık ödemeniz gereken taksit tutarı 867,76 TL olacaktır. Bu da sizi epeyce rahatlatacaktır. Tahsis ücretiniz 150 TL kadardır. Hayat sigortası ve kasko ise sizin ve arabanın özelliklerine göre daha sonra hesaplanacaktır.

“Türkiye de İlk Ziraat Bankası Taşıt Borcu Transfer Kredisi İnanılmaz Düşük Faizli” üzerine 2 yorum

    • Selamlar İbrahim Bey, Taşıt Borcu Borç Transfer Kredisi çekmek istiyorsanız, bizzati ziraat bankasına uğramanız gerekiyor. Bizler sadece kredi haberlerini sizler ile paylaşıyoruz. Lütfen aracılık yaptığını iddia edenlere inanmayın. 5 dakika ziraat bankasına uğrayarak, kredi alıp alamayacağınızı öğrenebilirsiniz. İyi günler…

      Cevapla

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.