Faturalı hat üzerinden kredi çekme yolu ve kredi hesaplamaları

Faturalı hat üzerinden kredi çekme yolu ve kredi hesaplamaları – Şahane bir kredi alma yöntemi ile karşınızdayız. Kredi hayatımızı kolaylaştıran ve düzene sokan bir nakit akışı. hepimiz başvuru yapıyoruz. Özellikle de en fazla kredi başvuru limitleri genelde 5 bin lira ile 10 bin lira arasında yapılıyor. Yani ufakta olsa ihtiyacımızı görse yeter diyoruz. Fazla borca gerek yok. Çok fazla faiz ödemeye de gerek yok. Temkinli olmak gerekiyor. Bu açıdan da ufak kredi limitleri ile işimizi görmeye çalışırız.

KREDİ ALAMAYANLAR FATURALI HAT ÜZERİNDEN KREDİ

Hepimizin krediye ihtiyacı olsa da bir çoğumuz, bankalardan elimiz boş olarak geri dönüyoruz. Bankalar ince eleyip, sık dokuyor. Kendilerince de bazı kredi kriterler geliştirmişler. Bu kritere takılanlar ise malesef kredi alamıyorlar. İyi ama bu vatandaşlar ne yapacak? Ufak tutar da olsa kredi yada nakit para nasıl bulunacak? Aslında bir yol ve yöntem geliştirilmiş. Bende geçenlerde duydum. Bu yol ile para alanlar da varmış. Faturalı hat üzerinde kredi alınıyormuş. Araştırmalarım sonucunda elde ettiğim verileri sizler ile paylaşmak istiyorum.

BENİMDE FATURALI HATTIM VAR NASIL KREDİ ALABİLİRİM?

Sistem gereği muhakkak ki üzerinize yani adınıza faturalı bir hattınızın olması gerekir. Üstelik bunun da en az 6 aylık olması gerekiyor. GSM operatörlerinin güvenmesi için gerekli olan bir süre. Eğer adınıza böyle bir hat yoksa, sizin için bir yakınınızdan yada arkadaşınızdan yardımda bulunmasını isteyebilirsiniz. Yani onun adına kredi çekilmiş olur. Tabi yanaşan arkadaşınız olursa. Telefon bayisi mağazasında ihtiyaç duyduğunuz nakit tutar kadar cep telefonu beğeniyorsunuz. Bu tutar genelde 3 bin lira ile 7 bin lira arasında değişiyor.

KREDİ ÇEKME İŞLEMİ BAŞLATILIYOR

Durumu telefon bayisi yetkilisine anlatıyorsunuz. Niyetinizin kredi çekmek olduğunu belirtiyorsunuz. Adınıza beğendiğiniz akıllı telefonun tutarı kadar kredi tanımlanıyor. Telefon bayisi gerek duyarsa sizi bankaya da yollayabiliyor. Yada kendi sistemleri üzerinden kredi işlemleri tamamlanıyor. Telefonunuzu almış gibi gösteriliyor. Halbuki telefon, bayide kalıyor. Sizde talep ettiğiniz krediye kavuşuyorsunuz. 48 aya kadar vade yapabiliyorsunuz. taksitlerinizi de fatura üzerinden ödüyorsunuz. Bu iş için telefoncuya bir de komisyon yani hizmet bedeli veriyorsunuz.

ÖRNEK HESAPLAMA YAPALIM

Bu konunun daha iyi anlaşılabilmesi için, sizler ile bir tane de hesaplama yapmak istiyorum. Örneğin 6 bin lira değerinde bir telefon beğendiniz. Bunun için de gerekli işlemler başlatıldı. 6.000 TL’yi 48 ay vade ile ödemek istiyorsunuz. Aylık taksit tutarınız ortalama olarak 165 TL kadar oluyor. Geri ödeyeceğiniz toplam kredi tutarı ise 8.000 TL kadar oluyor. Tabi bu 6 bin liranın hepsini cebe atmıyorsunuz. Eliniz 5.500 TL geçiyor. En az 500 lira kadar da komisyon ödüyorsunuz. Umarım ki sistemi anlamışsınızdır.

KARŞILIKLI FAYDALANMA

Bu sistemden öncelikle bankalardan kredi alamayan müşteriler faydalanıyor ve ufak limitli kredilerine kavuşuyorlar. Telefon bayileri de durduk yerde en az 500 lira cebe atmış oluyorlar. Karşılıklı faydalanıyorlar. Peki bu iş yasal mı? Bunun cevabını ben veremem. Zira gerçekten de bilmiyorum. Şuan piyasada böyle bir iş dönüyor. Ama yinede araştırın. Eğer yasal değilse de sistemde bir açıklık var demektir. Lakin vatandaşta telefon bayisi de halinden memnun gibi. Sizden rica etsem YAZIMIZI FACEBOOK HESABINIZ İLE BEĞENEREK ARKADAŞLARINIZIN DA GÖRMESİNİ SAĞLAYABİLİR MİSİNİZ?

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.