Hesaplı ve Uygun Krediler İş Bankası Çiftçi Kredi Desek Paketi’nde

İş bankası çiftçi kredi destek paketi, traktör ve tarım ekipmanları, TMO Kredisi, Et, süt besiciliği kredisi, Seracılık kredisi – İş bankasından çok özel bir bankacılık haberi ile siz sevgili çiftçi kardeşlerimiz ile birlikteyiz. Bu yazımı özellikle siz emektar ve cefakar çiftçi okurlarımız için derleme gereği duyduk. Çiftçilik kolay bir iş değildir. Emek ve sermaye ister. Yalnız maalesef ki pahalanan fiyatlar karşısında çiftçilerimizin pekte fazla dayanma gücü kalmadı. ürün için sermaye gerekiyor. Ama para yok.

ÇİFTÇİLER PARA BULMA DERDİNDE

Çiftçi abiler, toprağı işleyecek ama gel gör ki elindeki ekipmanlar çok eski ve yenilemesi gerekiyor. Yada traktör alacak ama parası yok. Veyahut yeni işlere girişecek ama sermayesi yok. Peki bu para neden ve nasıl bulunacak? Asıl sorunu ortaya koymakta fayda vardı. Şimdi para bulma yoluna geçelim. Hani eskiden olsa özellikle de köylerde herkes bir birine destek olur ve hasat zamanına kadar borç para verirdi. Lakin o devrin üstünden çok sular geçti. Gel gör ki artık bırak borç para vermeyi, vatandaş ancak zar zor kendini geçindiriyor.

İŞ BANKASI SİZ ÇİFTÇİLER İÇİN DOĞRU ADRES OLABİLİR

Çiftçiler de herkes gibi bankalara tutunmaktan başka çare bulamıyorlar ve kredi çekmek durumunda kalıyorlar. Ama kredi kampanyaları çiftçilerin dilinden pekte anlamıyor. Örneğin bireysel kredi almaya gittiğiniz de hemen ilk aydan borcunuzu ödeyin diyor. İyi de bırakın hasatı, daha toprağı bile ekmedik. Ayrıca da vade sayıları ve faiz oranları da hiç elverişli değil. Yalnız İş bankası Çiftçilerimizi Desteklemek adına güzel bir çiftçi paketi hazırlamış. Bu destek paketi ile de her kesime sesleniyor. Arzu ederseniz ayrıntıları hep birlikte inceleyelim.

TRAKTÖR KREDİSİ, PİCK-UP TÜRÜ ARAZİ TAŞITI KREDİSİ VE TARIM EKİPMANLARI KREDİSİ

Sizde ziraat odasına bağlı bir çiftçi iseniz, iş bankasından düşük faizli traktör alımı için kredi kullanabilirsiniz. Traktörler 0 KM olabileceği gibi 5 yaşına kadar da olabilirler. Kredi vadesini de 1 ay ile 48 ay arasında yapabilirsiniz. Yine aynı şekilde ziraat odasına bağlı olanlar pick-up türü arazi taşıtlarını ister 0 km olsun isterse ikinci el 48 ay vade ile satın alabiliyorlar. Pulluk ve biçer döver gibi tarım ekipmanlarının fatura değerinin %0,75’ini, iş bankasının sunduğu hesaplı kredi ile karşılayabilirler. Maksimum vade sayısı 48 aydır. Ayrıca da esnek ödeme planlarından da yararlanabilirsiniz.

KÜÇÜK VE ORTA ÖLÇEKLİ TARIMSAL İŞLETMELER KREDİSİ

Sizlerde ziraat odasına bağlı olarak çalışan çiftçilerdenseniz ve  ekim zamanı ile hasat zamanı arasında maddi açıdan sıkıntılı durumda iseniz, o halde iş bankasının finansman desteğinden yararlanabilirsiniz. 1 ay ile 10 arasında değişen vadelerden de yararlanırsınız. Ürün ekip hasat alma zamanınıza göre fena değil. Sonuçta bu zamanda para ihtiyacınız olacak. Hasattan elde ettiğiniz ürünleri de satarak kredinizi belirtiğiniz vadede kapatırsınız.

TMO KREDİSİ

İş bankası ile toprak mahsulleri ofisi arasında bir sözleşme imzalanmış. Bu sözleşme gereği arpa, buğday, çavdar, yulaf ve tritikale üreticilerinin finansman ihtiyaçlarını karşılamak adına (Devlet destekli bitkisel ürün, Devlet destekli sera sigortası, Devlet destekli hayvan hayat sigortası, Devlet destekli kümes hayvanları sigortası) TMO makbuz senedi ile iskonto karşılığında verilen bir kredi türüdür.

SÜT BESİCİLİĞİ HAYVAN ALIM, MAKİNE EKİPMAN VE İŞLETME KREDİSİ

Sizlerde süt besiciliği alanında faaliyet gösteriyorsanız ve anı zamanda ziraat odasına bağı iseniz o halde; gebe düve alımında ihtiyaç duyduğunuz finansmanı karşılamak adına geliştirilmiş ve 36 aya kadar vade yapılabilen bir kredi fırsatıdır. Makine ekipmanlarda ise süt soğutma tankı, süt sağım ünitesi, gübre sıyırıcı ve yem hazırlama gibi yardımcı ekipmanlar için de 1 ay ile 36 ay arasında vadeler ile kredi kullanabilirsiniz. Bir de süt besiciliği işletme kredisi bulunuyor. Burada ise elektrik, veteriner hizmetleri ve yem giderleri gibi işletme giderlerini karşılayabilmek adına aldıkları 24 ay vadeli kredi alabilirsiniz.

ET BESİCİLİĞİ İŞLETME KREDİSİ

Unutmayın bu kredilerden yararlanmak için ziraat odasına kayıtlı olmanız gerekiyor. Büyük baş hayvan yetiştiriciliği yapıyorsanız ve bundan dolayı da elektrik, yem, veteriner hizmetleri gibi masraflarınız oluyorsa bu kredi kampanyasından yararlanabilirsiniz. Ayrıca bu kredinizi de 1 ay ile 12 ay arasında değişen vadeler ile de alabilirsiniz.

SERACILIK YATIRIM VE İŞLETME KREDİSİ

Öncelikle seracılık yatırım kredisinden söz edelim. Sebze ve muz serası için yapım ve modernizasyonuna dair tüm giderlerinizi bu sayede karşılayabilirsiniz. Cam, naylon, klima, demir ve diğer giderleriniz de kullanabilirsiniz. Üstelik 60 aya kadar da vadeden yararlanabilirsiniz. İşletmecilik kredisinde ise tohum, ilaç, gübre vs. gibi giderlerinizi finanse etmek için 36 aya kadar vade yapılan bir kredi türüdür.

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.