İhtiyaçlarınıza Hızır Gibi Yetişecek Halkbank Kredimini

Halkbank Kredimini, Kendi küçük avantajları büyük kredi, hesaplı ihtiyaç kredisi- Ben hayatta her zaman alternatifleri olan bir insanımdır. A planı ve B Planlarım her zaman vardır. Hayatımın tüm bölümlerinde kendime göre senaryolar yazarım. Her zaman önümdeki 5 yılı planlarım. Bazı hedeflerim olur. Bu hedeflere gitmek için de bazı seçeneklerim olur. Yalnız hayatımın en önemli kısmının ekonomik yanı olduğunu da belirtmem gerekiyor.

BİR KREDİ TAVSİYEM OLACAK

Ekonomi sadece benim için değil tüm insanlar için önemli. Bazı zamanlar hayatımızın bazı dönemlerinde ciddi manada nakite sıkışırız. Çok büyük rakamlardan söz etmiyorum ama acil para ihtiyacımız oluyor. Böyle durumlarda insanın eli ayağı bir birine giriyor. Ama benim gibi planını yapan kişiler için bu çok fazla son olmuyor. Sizlerin de istifade etmesi ve gerektiğinde başvuru yapabilmeniz için bugün bir kredi kampanyasında  söz etmek istiyorum.

HALKBANK KREDİMİNİ İHTİYAÇ KREDİSİ ÖZELLİKLERİ

Başım nakite sıkıştığında ve çok yüksek limitede ihtiyacım yoksa başvuru yapacağım ilk yer olarak Halkbank’ı belirledim. Çünkü halkbank 5.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisini %1,10 faiz oranı ile sizlere sunuyor. Bakın bu faiz oranı, şuan için konuşuyorum; hiç bir bankada yok. Genelde %1,16 en düşük kredi limiti olarak belirleniyor. Anlayacağınız halkbank’ın sunduğu faiz oranı gerçekten de çok çok iyi. Bunda da düşük limit olması etkili oluyor.

Adı üstünde Kredimini diye. Kredi mini ama avantajları büyük bir kredi. Yalnız vade sayısının da 10 olduğunu belirtelim. Yani öyle 48 ay gibi bir durum söz konusu değil. Eşiniz özel hastanede doğum yapacaktır. Bir de beşik falan alacaksınızdır. Hemen başvurup aynı gün alabilirsiniz. Hani bu tip ihtiyaçlar için birebirdir. Başvuruda çok fazla belgede istemiyorlar. Gelir belgeniz, nüfus cüzdanınız ve adres teyidi için bir belge sunmanız yeterli oluyor.

HALKBANK KREDİMİNİ İHTİYAÇ KREDİSİ ÖRNEK HESAPLAMA

1.000 TL Kredi alacağımı düşünelim. Bunu da 10 aylığına çekeceğim. Faiz oranına hatırlarsanız %1,10 demiştik. Şimdi faiz oranına göre aylık ödemem de 107,40 TL olacaktır. Kredi tahsis ücreti 5 TL dir. Toplam geri ödenecek kredi tutarı da 1.074,72 TL olacaktır. Gördüğünüz gibi hiç bir şey değil. Normalde nakit avans falan çekseniz onda günlük faiz işliyor. Ama bu çok çok avantajlı. Bin lira için 10 ay da 80 TL fazla ödüyorsunuz. Haydi bir iki tane daha örnek verelim.

Şimdide 3.000 TL krediyi %1,10 faiz oranı ve 10 ay vade aldığımızın hesaplamasını yapalım. Kredi tahsis ücreti 15 TL olacaktır. Aylık taksit tutarı 322,20 TL dir. Toplam da ise ödeyeceğiniz kredi tutarı 3.222,20 TL olacaktır.

Peki 5.000 TL’yi 10 ay vade ve %1,10 faiz oranı ile aldığınız da aylık ne kadar ödeme yapacaksınız. Onuda hemen söyleyeyim. Aylık taksit tutarınız  537,01 TL dir. Toplam da ödenmesi gereken kredi tutarı da 5.370,13 TL dir. Kredi tahsis ücreti 26,25 TL dir. Yıllık Maliyet oranının ise %18,4224 olduğunu söyleyelim.

Değerli okurlarımız, hayat sigortası yaptırmanız gerektiğini belirtmekte fayda var. Ama hayat sigortası sizleri korkutmasın lütfen. Sonuçta kredi limiti küçük oluyor. 35 yaşında erkek birisi 5.000 TL krediyi 10 ay vade ile çektiğinde yıllık hayat sigortası primi 25 TL olacaktır. Sizlerde her zaman hayatınızda alternatifleri ve çözüm yollarını bulundurun. Zira ne zaman ne olacağı belli olmuyor. Bizlerden şimdilik bu kadar. Yeni bir yazıda buluşuruz.

 

“İhtiyaçlarınıza Hızır Gibi Yetişecek Halkbank Kredimini” üzerine bir yorum

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.