KOSGEB KOBİ Uzman Yardımcısı Alım İlanı Son Güne Dikkat!!!

KOSGEB personel alımı, 2017 KOSGEB kobi uzman yardımcısı alımı, Başvuru şartları – Bu yazımı genç, işsiz üniversite mezunu kardeşlerim için derlemek istedim. Malumunuz bir çok üniversite mezunu dışarıda işsiz geziyor. Özel sektörün verdiği maaşta ortada. Dolayısıyla devlet kurum ve kuruluşlarında işe başlamak çok iyi. Hatta kaçırılmayacak bir fırsat. Aslında ben bu yazıda banka haberinden daha doğrusu kredi kampanyasından söz edecektim. Ama öte yandan da sizleri bu personel alım ilanından bilgilendirmek istedim.

KOSGEB PERSONEL ALIM İLANI YAYIMLADI

KOSGEB daha yeni personel alım ilanı yayınladı. Tabi buraya ciddi manada başvuruların yapılacağına inanıyorum. Peki KOSGEB nedir? Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı da diyebiliriz. Bura da yeni iş kuracaklara ve işletmesini daha yüksek yerlere taşımak isteyenlere maddi destek sağlanmaktadır. Genelde KOBİ’lerin yolu bu kuruma düşmektedir. Şimdi ise KOBİ Uzman Yardımcısı Alımı yapılacağı ilan edildi? Peki şartlar neler?

KOSGEB KOBİ UZMAN YARDIMCISI ALIM İLANI

KOSGEB’in yaptığı açıklamaya göre 40 KOBİ Uzman Yardımcısı alınacağı ilan edildi. Aranan şartlar arasında 18’inizi doldurmanız ve T.C. Vatandaşı olmanız gerekiyor. Bunun dışında üniversite mezunu olmanız da şart. Askerlikle ilgili sıkıntınızın olmaması da gerekiyor. Yani tecilli olmak, muaf olmak, yapmış olmak gibi. Görevinizi yapmanıza engel olabilecek akıl hastalığınızın da olmaması gerekiyor. Başvurulacak bölüme göre 2017 KPSSP3 puan türünden ve KPSSP24 puan türünden en az 70 puan almanız da gerekli.

SINAV BAŞVURUSU

Başvurular 21 temmuz 2017 ile 8 ağustos 2017 tarihleri arasında yapılmaktadır. Tabi saat 17.00’a kadar. Başvurunuzu şu link; sinav.kosgeb.gov.tr aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz. Sadece bir tane pozisyon için başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Başvurunuzu T.C. Kimlik numaranı zile gerçekleştiriyorsunuz. KPSS Puanınıza göre sözlü sınava; yüksek puandan başlayarak, düşük puana göre, alınacak personel sayısının 4 katı kadar çağrılacak. Detaylı bilgi için KOSGEB’in ana sayfasına ulaşabilirsiniz.

İş Bankası Şöför, Çağrı Merkezi, KKTC Memur Alım İlanı Kaçırmayınnnn!!!

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.