Özel Okullar İçin En Uygun Eğitim Kredileri

Eğitim Kredisi Veren Bankalar

Özel Okul Eğitim Kredisi – Bundan 5 yada 10 sene öncesine kadar orta halli bir ailenin çocuğunu özel okulda okutması tatlı bir hayalden öteye geçemiyordu. O zamanlar durumu çok iyi olan insanlar çocuklarını eğitim şartları sınırlı devlet okulları yerine her şehirde sayıları bir elin parmaklarını geçmeyen kolejlere veriyor, burada dil ağırlıklı özel eğitim şartları ile okutuyorlardı. Ancak aradan geçen yıllar içerisinde sayıları hızla artan özel okullar sayesinde durum değişti.

Dershane ve Öğrenci Etüt Merkezleri Özel Okul Oldu

2014 Yılında Dershane ve Öğrenci Etüt Merkezlerinin kapatılması ve bunların devlet tarafından teşvik edilerek özel okula dönüştürülmesi ile artık her şehirde çok sayıda kolej oldu. Tabi bu kadar fazla özel okul olması da doğal bir rekabet ortamı yarattığından fiyatları da etkiledi. Bu devasa eğitim pastasından pay kapmak, öğrenci sayılarını arttırmak isteyen özel okullar fiyatları dibe çekerken, bir zamanlar sadece zengin çocuklarına özel olan kolejlerde böylelikle halka açılmış oldu 🙂 Şimdilerde bu okullar çeşitli kampanyalar düzenleyerek, hatta belirli oranlarda burslar vererek oldukça uygun rakamlara öğrenci kaydediyorlar.

Özel Okul Devlet Teşviki de Etkili Oldu

Üstelik bunca özel okulun yarattığı rekabet ortamından doğan fiyat düşüşlerine ek olarak, çocuklarını özel okullarda okutmak isteyen ailelere bir destek de devletten geldi. Özel Okul Devlet Teşviki hemen herkese çıkmasa da çocuklarını özel okullarda okutan veya okutmak isteyenlere cansuyu gibi geldi. Öğrenim çağına göre 3.000 TL ile 4.000 TL arasında değişen bu krediler sayesinde özel okulu hayal dahi edemeyen veliler bile çocuklarını kolejlere kaydettirmeyi ciddi ciddi düşünür hale geldi.

Özel okul Kayıtlarında Patlama Yaşanıyor !..

2016 – 2017 Eğitim Öğretim yılının sona ermesi ile televizyon ve gazete haberlerinde sıklıkla karşılaştığımız haberlerden biri de özel okul kayıtlarında yaşanan patlama. Devlet teşviki, özel okul sayılarının artması ve özel burs veren özel okullar sayesinde yaşanan bu patlama doğal olarak bir eğitim kredisi ihtiyacını da doğurdu ve özel okul giderlerini peşin ödemeyecek durumda olan, ancak peşin ödemeli özel okul ödeme şartlarından yararlanmak isteyen aileler de doğal olarak bu kredilere yöneldiler.

Hangi Banka Ne Kadar Eğitim Kredisi Veriyor ?

Yine müşteriler kapma kampanyası olarak öne çıkan ve çok fazla fiyat farkının yansıtıldığı özel okul erken kayıt avantajlarından yararlanmak isteyen velilerden birikimi olanlar bu birikimlerini kullanırlarken, bir çok anne- babada banka kapılarını aşındırmaya başladılar. Hal böyle olunca acilkrediler.com olarak bizler de bu durumda olan velilerimiz için küçük bir araştırma yaptık ve eğitim kredisi veren bankaları ve bu kredilerin faiz oranlarını sizler için detaylı olarak inceledik….

Ziraat Bankası Eğitim Kredisi

Çocuğunuzu yada çocuklarınızı özel okul avantajları ile okutmak gibi bir niyetiniz var ise bunun için de kesinlikle kredi kullanmak durumundaysanız Ziraat Bankasına başvurabilirsiniz. Ziraat Bankası her türlü okul, üniversite, kurs veya dershane giderleri için eğitim kredisi veriyor. Bu kredileri 36 aya kadar vadeli olarak, taksitli veya kredili mevduat hesabı şeklinde kullanabiliyorsunuz.

VakıfBank Eğitim Kredisi

Eğitim ihtiyaçlarının karşılanması için kredi veren kamu bankalarından bir diğeri ise VakıfBank. Banka öğrencinizin ilkokuldan üniversiteye kadar olan tüm eğitim masrafları için eğitim kredisi verirken, 12 aya varan vade seçenekleri ile 40.000 TL’ye kadar eğitim kredisi kullanabilirsiniz.

İş Bankası Eğitim Kredisi

Yine öğrencilerinizin özel okul, üniversite gibi eğitim giderlerinin finansmanında kullanmak üzere İş Bankası’nın avantajlı faiz oranları ile sunduğu eğitim kredisi olanaklarından faydalanabilirsiniz. Eğitim kredisinde ister öğrenci kayıt belgesi ve/veya okul ücretini gösterir belge karşılığı kredi tutarını okul hesabına aktarabilirsiniz ya da fatura karşılığı krediyi nakden alabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası Öğrenim Kredisi

Hem yurt içi hem de yurt dışındaki öğrencilerinizin eğitim masrafları için Yapı Kredi Bankasının 50.000 TL’sına kadar 48 aya varan vade imkanı ile sunulan eğitim kredisinden de faydalanabilirsiniz. Yapı Kredi Bankası eğitim kredisini dilerseniz dosya masrafsız, dilerseniz düşük faiz oranları ile kullanabilirsiniz.

Garanti Bankası Eğitim Kredisi

Özel banka sektörünün lider isimlerinden biri olan Garanti bankası ise özel okullar için hazırlanan eğitim kredisi kampanyasında 25.000 TL’sına kadar 48 aya varan vade seçeneği sunuyor. Bu kredinin başvurusunda ise sadece öğrencinin okul kaydı isteniyor.

ING Bank Eğitim Kredisi

Özel okul düşünen velilerin kredi kullanabilecekleri, eğitim kredisi veren bankalardan bir diğeri ise ING Bank. Banka avantajlı faiz oranları ile maksimum 48 ay vade ile 50.000 TL’ye kadar eğitim kredisi olanağı sunuyor…

 

 

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.