Özel Sektör Çalışanlarına Düşük Faizli Kredi Halkbank’tan

Özel Sektör Çalışanları İçin Kredi

Halkbank Özel Sektör Çalışanlarına İhtiyaç Kredisi – Ülkemizde devlet memuru olarak görev yapan bir çok insan için kredi çekmek büyük bir sorun teşkil etmiyor, tabi eğer kredi limitlerini zorlamadılar veya kara liste gibi bir olaya girmedilerse. Hele atamaları yeni yapılan memurlara hemen bütün bankların kapısı ardına kadar açık 🙂 Maaşlarına göre diledikleri kadar kredi çekebiliyorlar. Fakat aynı şeyleri özel sektör çalışanları için söylemek çok zor. Özel sektörün farklı handikaplarından biri de bu durum, zira özel sektörde çalan insanlar devlet memurları gibi ihtiyaçları kadar kredi çekmek de zorlanıyor. Hatta bundan bir kaç yıl öncesine kadar özel sektör çalışanları cüzi miktarlarda kredi çekerken bile bankalar devlet memuru kefil istiyorlardı. Özel sektörde çalışıp ta bu durumu yaşayan bir çok okurumuz bu nahoş durumu hatırlarlar.

Özel Sektör Çalışanlarına Kredi Halkbank’tan

Özel bankalar bile kredi vermek için adeta yarıştıkları halde, konu özel sektör çalışanları olunca farklı bir tutum sergilerken, bir kamu kurumu olmasına rağmen, işleyiş sistemi ile kredi kampanyaları ile tıpkı özel bir banka gibi hareket eden, hem ülke ekonomisine katkıda bulunan, hem de müşterilerinin çıkarlarını öncelikli olarak gözeten Halkbank ise yeni kampanyasında özel sektör çalışanlarına atıfta bulunuyor ve ekonomik sıkıntılar ile boğuşan, ev yada otomobil hayali kuran özel sektör çalışanlarının yükünü biraz olsun hafifletmek adına 50.000 TL’sına kadar ihtiyaç kredisi veriyor.

Halkbankası, özel sektör çalışanlarının bankalardan kolay kolay kredi onayı alamadığı gerçeğini göz önüne alarak özel sektör çalışanlarına sunduğu bu ihtiyaç kredisi fırsatı ile bankacılık sektöründe yön belirleyici bir misyon üstlenirken, bir kamu bankasının olması gerektiği gibi ülke ekonomi yönetiminin sosyal uygulamalarını destekleyerek sosyal fayda üretme işlevini de yerine getiriyor. Zaten Halkbank kredi hesaplama sistemine baktığımızda da yine bu sosyal yaklaşımla karşılaşıyoruz

Dilerseniz Düşük Faizle Dilerseniz Dosya Masrafsız !..

Üstelik Halkbankası özel sektör çalışanlarına verdiği bu kredi de potansiyel müşterilerine iki farklı seçenek de sunmuş. Bu seçeneklere göre ihtiyaç kredinizi dilerseniz düşük faizle, dilerseniz dosya masrafsız olarak çekebiliyorsunuz. Örneğin 48 ay ödemeli 50 Bin TL ihtiyaç kredisi için dosya masrafı ödemek isterseniz %1.13 faiz oranı ve 262,50 TL dosya ücreti alınıyor. Bu durumda ödeyeceğiniz aylık taksitler ise 1424 TL’sına tekamül ederken, yıllık maliyet oranı ise %17.88’de kalıyor. Eğer dosya masrafı ödemeden yine 48 ay ödemeli 50 Bin TL ihtiyaç kredisi isterseniz %1.19 faiz oranı ile krediniz tahsis edilirken dosya ücreti ödemiyorsunuz. Bu durumda ise aylık taksitler 1446 TL olarak belirleniyor ve yıllık maliyet %18.55 civarına ulaşıyor.

Halkbank Hayat Sigortası Ücretleri

Tabi bu uygun kredi için Halkbankası’nın da bir takım şartları var ki o şartlardan en önemlisi yukarıda bahsi geçen faiz oranlarının, en az kredi taksit tutarı kadar Kredili Mevduat Hesabı açtırmayı ve Halkbank’tan Hayat Sigortası yaptırmayı talep edenler için geçerli olması. Tabi her banka da olduğu gibi hayat sigortası fiyatları Halkbank’ta da değişiyor. Halkbank da Hayat sigortası primi, kredi müşterisinin cinsiyeti, yaşı ve kredi tutarına bağlı olarak değişmekle birlikte, 50.000 TL 48 ay vadeli kredi kullanan 35 yaşında erkek müşteri için bir yıllık sigorta primi 156 TL olarak görünüyor.

Cepten ve İnernetten Halkbank Kredi Başvurusu

Ekonomik sorunlarla mücadele eden bir özel sektör çalışanlarına adeta can suyu gibi geleceğini düşündüğümüz Halkbank’ın bu ihtiyaç kredisine cep telefonunuzdan veya internetten de başvurabildiğiniz gibi, gerekli evraklar ile bir Halkbank Şubesine başvurmanız yeterli oluyor.

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.