PTT’den Kredi Notu Düşük Olan Emeklilere Anında 50.000 TL İhtiyaç kredisi

PTT Düşük Kredi Notuna Kredi, PTT Aktifbank İhtiyaç kredisi, Emeklilere Özel Kredi, N Kolay Kredi – Bu yazımı emekli okurlarıma özel olarak derledim. Yıllaca çalıştınız ve didindiniz. Bu ülkeye hizmet ettiniz. Emekli olsanız da bu hayattaki, ihtiyaç ve sıkıntılarınız bitmedi. Kendi ihtiyaçlarınızın yanı sıra bir de çoluk çocuğunuzun ve akrabaların da yardımına koşmak durumundasınız. İhtiyaçlarınızı karşılamak adına da kredi en büyük çözüm yolu gibi gözüküyor. Kredi hepimizin yeri geldiğinde başvurduğu bir maddi kaynak.

EMEKLİLER DÜŞÜK KREDİ NOTUNDAN DOLAYI KREDİ ALAMIYORLAR

Emekli vatandaşlarımız kredilere çok fazla yöneliyor. Ayrıca emekliler için en kolay kredi alan kesim olduğunu da söyleyebiliriz. Bankalar emeklilere çok severler. Bu açıdan da hem maaşlarını transfer ederler hemde birikimleri varsa onları. Emeklilerin her ay garantili maaşı olduğundan da krediyi gönül rahatlığı ile verirler. Bununla birlikte Emekli olan vatandaşlarımızın büyük bir bölümü ise düşük kredi notundan dolayı kredi alamaz. Haliyle de bütün ihtiyaçları ertelenmiş olur.

PTT AKTİFBANK İŞ BİRLİĞİ İLE EMEKLİLERE ANINDA KREDİ

PTT ile Aktifbank, çok özel bir krediye imza atmışlar. En baştan bu kampanyadan emeklilerin yararlandığını söyleyelim. Yalnız ufak bir şart ile. Emekli maaşınızı PTT’den alıyor olmanız gerekiyor. Tabi emekli maaşını PTT’ye transfer edenlerde bu kampanyadan yararlanabilirler. Kampanya gereği kredi notu düşük olan emeklilere PTT’ye uğrayarak şartsız ve kefilsiz kredi alabiliyorlar. Yalnız kredi notu düşük derken çok riskli durumda olanları kastetmiyorum. Kredi notu orta ve az riskli olanlar ve bankalardan sadece bu yüzden kredi alamayanlar değerlendirebilir.

KREDİ BAŞVURU SÜRECİ

Aktifbank diyor ki; emekli maaşınızı PTT’den alıyorsanız, aylık düzenli geliriniz var ise, kredi sicilinizde de herhangi bir sorun yok ise, o halde düşük kredi notunuzu dert etmeyin. Kampanya gereği size en yakın PTT merkezine uğrarsınız. Burada sizlere bir form sunulur. Bu formu bir kaç dakika içerisinde doldurursunuz. Ardından 5 -20 dakika kadar onay beklersiniz. Onay alınır alınmaz da paranızı PTT şubelerinden kolayca çekebilirsiniz.

KREDİNİN ÖZELLİKLERİ

Bu kampanyaya göre Aktifbank’tan PTT aracılığı ile alabileceğiniz en düşük kredi limiti 2.000 TL dir. En yüksek kredi limiti ise 50.000 TL dir. Limitler çok iyi. Kredi vadesini de 3 ay ile 48 ay arasında tercih edebiliyorsunuz. Taksit sayısı tamamen sizlere kalmış bir şey. Benim aylık ödeme gücüm çok düşük diyorsanız en uzun vade olan 48 aydan yararlanabilirsiniz. Faiz oranlarına da değinelim. Kredi tutarınız ve vadeniz ne olursa olsun alacağınız faiz oranı sabit olacaktır. Belirlenen faiz oranı da %1,89 dur.

YÜKSEK YAŞ FAKTÖRÜ

Bu oran piyasa şartlarına göre biraz yüksek. Evet itiraf etmek gerekiyor. Ama emeklilerin büyük bir çoğunluğu başvuruda bulunuyor. Çünkü şartsız ve koşulsuz kredi alabiliyorsunuz. Birde kredi notunu da çok fazla takmıyorlar. Ha birde yaş kriteri var. Gayette yüksek seviyede. Yaşınız ile kredi vadesinin toplamı 84’ü geçemiyor. Yalınız 80 ise 48 ay vadeli, yani 4 yıllığına kredi çekebiliyorsunuz. Diyelim ki yaşınız 82. O halde 2 yıl yani 24 ay vade ile kredi alabilirsiniz. Tabi 80 ve 80 yaşının altında olanların hepsi 4 yıl vade ile rahatlıkla kredi alabilirler.

EMEKLİLER İÇİN ÖRNEK HESAPLAMA

Şimdi diyelim ki 20.000 TL kredi için başvuruda bulundunuz. Taksit sayınızı da 48 ay olarak belirlediniz. Banka da faiz oranını sabit tuttuğundan %1,89 oranını sizlere veriyor. Elimizdeki verilere göre aylık ödemeniz gerekecek olan tutar 688,10 TL yapacaktır. Kredi tahsis ücretiniz 100 lira kadar olacaktır. Yıllık toplam maliyet oranının da %31,2704 olduğunu belirtelim.

“PTT’den Kredi Notu Düşük Olan Emeklilere Anında 50.000 TL İhtiyaç kredisi” üzerine 13 yorum

  1. Öyle diyorsunuz kredi notu düşüklere kredi veriyoruz diye ama başvuruda sonuç olumsuz yani benim kredim var ödemem düzenli kayet sonuç olumsuz.

    Cevapla
  2. Merhaba
    Annem garanti bankasından maaşını çekiyor birde kredimiz var içerdeki kredi ile olan borçlarımı kapatmak ıstiyorum kesimin onaylaması durumunda maaşını ptt ye tasimtaşımak istiyorum siz kredi başvurusu yapmak durumda güzel sonuç alabilirmiyim

    Cevapla

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.