Türkiye Finans 60 Ay Vadeli Arsa Finansmanı Fırsatı

Türkiye Finans 60 Ay Vadeli Arsa Finansmanı Fırsatı, Faizsiz kar payı oranlı arsa kredisi – Değerli okurlarım, sizler için ihtiyaç duyabileceğiniz kredi haberlerini anlaşılır bir dille sunmaya çalışıyorum. Bu yazı da bir çok kimse için çok özel bir kredi haberi olacak. Zira artık yeni nesil genç yaşta yatırım yapmak istiyor. Birazda akıllanmışlar ve ileride başına neler gelebileceğini tahmin edebiliyorlar. Kimisi altına yatırım yapıyor, kimisi konut alıyor, kimisi döviz ile bir şeyler yapmaya çalışıyor, kimisi de borsa da. Ama kendini garantiye almak isteyenler ise arsaya yatırım yapıyorlar.

GELECEĞE DAİR EN MANTIKLI YATIRIM ARSA

Özellikle şehrin nereye doğru gelişeceğini tahmin edenler ucuza arsa kapatmaya çalışıyor. Bu sayede 5’e aldığını 50’ye satabiliyorlar. Tabi en az 5 yıl beklemek gerekiyor. Geleceğe yatırım işte. Yalnız bir sorun var elbette. Vatandaşta yeterince para yok. Bunun ne demek olduğunu da çok iyi bilirim. Yeterince param yoktu. 60 bin liralık arsayı alamamıştım. 8 yıl önce. Şuan arsaların fiyatı 350 bin ile 500 bin arasında değişiyor. Tabi o zamanlar böyle arsa kredileri yoktu. Şimdilerde ise bankalar arsa kredisi yayınlamaya başladı. Bu bankalardan birisi de Türkiye finans.

TÜRKİYE FİNANS ARSA FİNANSMANI

Toplumumuzda ciddi bir orandaki kimse, dinine bağlı ve emir yasaklara da bağlı. Dolayısıyla bankasal işlemlerini faiz ile değilde kar payı oranı ile halletmeye çalışıyorlar. Bu bankalar arasında en gözdelerinden birisi de Türkiye Finans. Ben de zamanında çalışmıştım. Arsa finansmanı kampanyası yapmışlar. Bu kampanyaya göre 60 aya kadar vade imkanı da sunuluyor. Bu ise mükemmel bir şey. Normalde ihtiyaç kredileri en fazla 48 ay yapılabiliyor. Ama arsa finansmanı 60 ay yapılmış. Ödeme de zorluk çekenler uzun vadeden yararlanabilecektir.

TÜRKİYE FİNANS ARSA FİNANSMANI NASIL ALINIYOR?

Bu sistem faizsizdir. Bunun yerine kar oranı vardır. İşin mantığını anlamanız için şöyle izah edeyim; Beğendiğiniz arsayı, Türkiye Finans satın alıyor. Bundan sonra ise üzerine kendince bir kar payı koyarak, sizlere satışını gerçekleştirir. Normalde faizli bankacılıkta ise bankalar direk satışı size yapar ve faiz koyarlar üstlerine. Bu ayırımı özellikle belirtmek istedim.

BAŞVURU VE GEREKLİ OLAN BELGELER

Başvurunuzu en yakın Türkiye Finans şubelerinden rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Yalnız şubeye giderken yanınıza almanız gerekecek bir kaç belge olacak. Bu belgeler ile finansman işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Yanınıza Nüfus cüzdanınızı, gelir belgenizi ve satın almayı düşündüğünüz arsanın tapu fotokopisini sunmanız gerekiyor. Bunun dışında geliriniz yetersiz ise yada kredi sicilinizde sıkıntı var ise Türkiye Finans sizlerden teminat yada kefil isteme hakkına da sahiptir.

ÖNEMLİ BİLGİLER

Finansman tahsis ücreti alınıyor. Ayrıca hayat sigortası yaptırmanız isteniyor. İpotek tesis ücretinin ve ekspertiz ücretinin de olduğunu bilmeniz gerekiyor. Kredi vadesi 2 ay ile 60 ay arasında vade yapabiliyorsunuz. 2 ay ile 48 ay dahil vade yaparsanız kar oranı %1,40 olacaktır. 49 ay ile 60 ay arasında vade yapacak olursanız da %1,46 olacaktır. Dilerseniz şimdide örnek bir iki hesaplama yapalım.

ARSA FİNANSMANI HESAPLAMASI

30.000 TL Arsa finansmanını 48 ay vade ile ödemek istiyorsunuz. Bankada kar payı olarak sizlere %1,40‘ı veriyor. Bu durumda hesaplama yapıldığında aylık ödeyeceğiniz borç tutarı 915,47 TL dir. Tahsis ücreti 157,50 TL dir. İpotek tesis ücreti 350 TL ve Ekspertiz ücreti 750 TL kadardır.

30.000 TL Arsa finansmanını 60 ay vade ile ödemek istiyorsunuz. Bankada kar payı olarak sizlere %1,46‘ı veriyor. Bu durumda hesaplama yapıldığında aylık ödeyeceğiniz borç tutarı 812,01 TL dir. Tahsis ücreti 157,50 TL dir. İpotek tesis ücreti 350 TL ve Ekspertiz ücreti 750 TL kadardır.

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.