0 Faizli Konut Kredisi Eminevim’de Taksitle Ev Alma

Eminevime nasıl başvuru yapılır? Eminevim nedir?, Faizsiz ev alma, Eminevim sistemi ve tüm merak edilenler- Arkadaşlar kafaya koydum. Ne pahasına olursa olsun 5 yıl içerisinde kendi evimde oturacağım. Eşimle birlikte çalışıyoruz. Az birada birikmişimiz var. Yaşımızda genç. Yaşlanınca sıkıntıya girmek ve zorluk çekmek istemiyorum. Ayrıca ev sahipleri ile de uğraşmak istemiyorum. Kendi evimde rahat bir yaşam sürmek istiyorum.

Bankaları şöyle bir araştırayım dedim ve acı gerçek ile karşılaştım. Anam o ne faiz. Böyle bir şey olamaz. 100 bin lira çekiyorsun ve krediyi 180 bin lira olarak geri ödüyorsun. Hatta bir bankada 230 bin lira rakamını bile gördüm. İnanınki tüylerim diken diken oldu. Haliyle de farklı alternatifler araştırmaya başladım ve karşıma eminevim çıktı. Bu konuda yardımınıza ihtiyacım var. Lütfen eminevim hakkında bilgilendirmede bulunabilir misiniz?

EMİN EVİM İLE BİNLERCE AİLE EV SAHİBİ OLDU

Her zaman alternatiflerin olması gerektiğinden söz eder dururum. Bir yerde alternatif var ise çözüm yolları da fazlasıyla vardır demektir. Bu açıdan bankaların da alternatifleri olabiliyor. Özellikle bankaların kredi notu, kredi sicili gibi şeyler ile geri çevirdiği insanlar konut sahibi olabilmek için eminevim sistemini tercih ediyor. Her yılda binlerce aile ev sahibi oluyor. Madem emin evim sistemi bu kadar çok merak ediliyor, o halde kafanızdaki soru işaretlerini hemen açıklamaya çalışalım.

EMİN EVİM SİSTEMİ TAM OLARAK NEDİR?

Emin evim sistemine aslında el birliği sistemi de denmektedir. İmece anlayışı bu sistem üzerinde etkindir. İmeceden kastım yardımlaşma anlayışı vardır. Bu sistemi hem Türkiye’de hemde dünyada ilk olarak eminevim gerçekleştirmiştir. Bütçeniz ne ise istediğiniz yerden istediğiniz evi almanıza yardımcı olan bir sistemdir. Ayrıca faizsiz olması da toplumun kalbinde güzel bir yer edinmiştir.

BU SİSTEM İLE NASIL EV SAHİBİ OLUNMAKTADIR?

Öncelikle alacağınız evin ne kadar olacağını belirleyin. Elinizde zaten biraz birikmişiniz vardı. Bunun üstüne ne kadar daha koyarsanız ev alabilirsiniz? Diyelim ki; 100 bin lira. Şimdide bu parayı kaç ay vade ile ödemeyi düşünüyorsunuz? bunu belirleyin. 60 ay ile 120 ay arasında vade seçebilirsiniz. Diyelim ki 60 ay vade ile ödeyeceksiniz. O halde sizin içerisinde yer alacağınız grubun içerisindekilerin sayısı da 60 olacak.

Her ay sizin gibi taksit ödeyen 60 kişi olduğundan, her ay bir ev parası birikir. Bu ev parası da her ay noter huzurunda yapılan çekiliş ile talihlilere takdim edilir. Bu sisteme kura ile ev alma sistemi denmektedir. Yapılan kura da ilk adı çıkan şanslı olacağından ödediği taksit miktarı bir miktar artırılır ve sabit kalır. Bu sayede diğer taksit ödeyen kişilere kira yardımında bulunur. Evini sonradan alabilen kişi de her çıkan tarafından kira yardımı gördüğünden evini daha da ucuza getirmektedir.

Belirlenen taksit sayısının tam ortasında ise tüm ev sahibi olmak isteyenlere ihtiyaç duydukları eve kavuşurlar. 60 ay taksit yaptıysanız 30. aydan sonra geri kalan 30 kişi de ev parasını alırlar.

DİĞER MERAK EDİLENLER

Taksidinizi diyelim ki ödemediniz veya geciktirdiniz. Bu durumda karşınıza 2 farklı uygulama çıkacaktır. Ya az biraz ödemediğiniz taksit için az biraz ceza miktarı yansıtılır, yada ödemediğiniz ay kadar evinizi geç alırsınız. Aldığınız evi dilerseniz vadesini beklemeden ve hiç bir ceza ödemeden kapatabilirsiniz. Ayrıca bu sistem ile her türlü gayrimenkul satın alabilirsiniz. Taksit ödemesinde sıkıntıya düşerseniz taksitlerinizi dondurabilirsiniz.

Dondurduğunuz ay kadar da teslimatı ötelemiş olursunuz. Olur da istemedik durumlar oldu ve sistemden çıkmak durumunda kaldınız. Bu durumda da şimdiye kadar ödediğiniz tüm taksitlerinizi kuruşuna kadar geri alabilirsiniz. Tabi ödediğiniz komisyon hariç.

SİZLERDEN RİCA LÜTFEN BU YAZIMIZI FACEBOOK HESABINIZ İLE BEĞENEBİLİR MİSİNİZ?

Çok Acil Para Lazım Nereden Bulurum? Para Bulma Rehberi

 

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.