48 Ay Vade İle 10.000 TL Finansmanı En Hesaplı Veren Katılım Bankası Hangisi

48 Ay Vadeli 10 Bin Lira İhtiyaç Finansmanı, Düşük Kar oranı ile kredi veren katılım bankaları, Türkiye Finans, KuveytTürk, AlbarakaTürk, Ziraat Katılım – Hepimiz borç para ile yani bankalardan aldığımız borçlar ile bir şekilde hayatımızı idame ettirmeye çalışıyoruz. Bankalar olmazsa olmazlarımızdan. Borçlarda öyle. Borçlar sayesinde bir çok ihtiyacımızı rahatlıkla giderebiliyoruz. Ülkemizde bankaların sayısı oldukça fazla. Tabi bizlere sundukları kampanyalarda isteklere göre farklılık gösterebiliyor.

FAİZSİZ BANKACILIK İSTEYENLER KATILIM BANKALARINA YÖNELİYOR

Ülkemizde ki bir kesim faizlere aldırmazken, bir kesimi de kırmızı çizgi olarak görüyor. Şimdiye kadarki hayatında faize bulaşmamış ve bundan sonraki hayatında da bulaşmak istemiyor. Dolayısıyla para ihtiyacını da faizsiz çözmek istiyor. İşte tamda burada faizsiz bankacılık yani katılım bankaları devreye giriyor. Kar Payı Oranı sayesinde vatandaşın finansman ihtiyacını yani para ihtiyacını karşılıyorlar. Vatandaşta faize bulaşmadan istediği bu finansmana kavuşmuş oluyor.

10.000 TL FİNANSMANI HANGİ BANKA DAHA AVANTAJLI VERİYOR?

Sevgili dostlarımız, bu yazımızda 10 bin lira ihtiyaç finansmanını hangi katılım bankası daha da uygun veriyorun cevabını arayacağız. tabi direkt olarak şu bankaya gidin asla demeyeceğiz. Zira bu bizim yayın politikasına ters ve aykırı. Bizlerin hiç bir finans kuruluşu ile bağı yok. Amacımız en hesaplı krediyi seçmenizde yardımcı olmak. Sizlere olabilecek tüm olasılıkları sunacağız ve gözler önüne sereceğiz. Sizlerde kendinize en uygun olanını rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Haydi o zaman. İlk bankadan başlayalım.

TÜRKİYE FİNANSBANKASI 48 AY VADELİ 10.000 TL İHTİYAÇ FİNANSMANI

İlk katılım bankası olarak Türkiye Finans’ı seçtik. bende zamanında kendileri ile çalışmıştım. Çeşitli ihtiyaçlardan dolayı 10.000 TL’ye ihtiyacınız var. Bunun geri ödemesini de 48 ay vade ile gerçekleştireceksiniz. Bu durumu Türkiye Finans’a sorduğumuzda Kar Payı olarak %1,45 oranını karşımıza çıkarıyor. Hemen gerekli hesaplamaları yapmak istedik. Buna göre ayık ödemeniz gereken taksit borcunuz 309,01 TL oluyor. Tahsis ücreti olarak 52,5 TL ödemeniz gerekiyor. Toplam geri ödemeniz gereken tutar ise 14.832,48 TL olarak belirleniyor.

ALBARAKA TÜRK 48 AY VADELİ 10.000 TL İHTİYAÇ FİNANSMANI

Şimdi ise katılım bankacılığı olarak hizmet veren bir diğer bankayı yani Albaraka Türk’ü ele alalım. Albaraka Türk 10 bin lira ihtiyaç finansmanını 48 ay vade ile aldığınızda sizlere kar payı olarak %1,25 oranını çıkarıyor. Acilkrediler.com ekibi olarak gerekli hesaplamaları yaptıktan sonra aylık ödemeniz gerekecek finansman taksidinin 293,75 TL olduğunu gördük. Bunun dışında Finansman tahsis ücreti olarak da  52,5 TL ödemeniz gerekiyor. Geri ödemeniz gereken toplam tutar ise 14.100,00 TL dir.

KUVEYT TÜRK 48 AY VADELİ 10.000 TL İHTİYAÇ FİNANSMANI

Hız kesmeden bir diğer banka olan Kuveyt Türk’e geçiş yapalım. Burada bir parantez açmak istiyorum. kuveyttürk altına yatırım yapanlar tarafından ciddi manada da tercih ediliyor. Şimdi ise 10 bin lira kadar ihtiyaç finansmanı için bu bankanın kapısını çaldınız. Tüm bankaları aynı değerlendirebilmeniz için de geri ödemesini 48 ay olarak yapacağınızı var sayıyoruz. Sizlere sunulan kar payı %1,27 oranındadır. Aylık ödemeniz gerekecek finansman taksidi 295,26 TL dir. Finansman tahsis ücreti olarak  52,50 TL ödemeniz gerekiyor. Geri ödemeniz gereken toplam tutar ise 14.172,34 TL dir.

ZİRAAT KATILIM 48 AY VADELİ 10.000 TL İHTİYAÇ FİNANSMANI

Malumunuz bir kaç yıl önce Ziraat Katılım Bankası açıldı ve ciddi manada da rağbet görüyor. 10 bin lira ihtiyaç finansmanını 48 ay vade ile geri ödeyeceğinizi planlayacağız. Kar Payı olarak %1,15 oranını karşımıza çıkarıyor. Hemen gerekli hesaplamaları yaptığımızda 48 ay boyunca ödemeniz gereken taksit borcunuz 286,28 TL olarak karşımıza çıkıyor. Tahsis ücreti olarak 52,5 TL ödemeniz gerekiyor. Toplam geri ödemeniz gereken tutar ise 13.741,44 TL olarak belirleniyor.

Değerli okurlarımız, tabi Vakıf Katılım Bankasına ne den yer vermediniz diye içinizden soranlar olabilir. gerekli incelemeleri yaptığımızda ihtiyaç finansmanı için gerekli hesaplamalara ulaşamadığımızdan sizler ile paylaşamadık. Ayrıca yukarıdaki hesaplamaların haricinde bankaların sizlerden hayat sigortası da talep edebileceğini unutmayınız. Hayat sigortası da 48 ay vade ile 10 bin lira finansman için direk hesaplanmıyor. Çünkü burada bu verilerin dışında yaşınız ve cinsiyetiniz belirleyici oluyor. Bu açıdan net bir şey diyemiyoruz.

“48 Ay Vade İle 10.000 TL Finansmanı En Hesaplı Veren Katılım Bankası Hangisi” üzerine bir yorum

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.