Adıma çıkarılmış kredi kartı var mı nasıl öğrenirim?

Adıma açılmış kredi kartı var mı, Adıma çıkarılmış kredi kartı sorgulama, Adıma açılmış kaç tane kredi kartı var?- Bu dünya da her şey insanın başına gelebiliyor. Hele bir de yaşadığınız yer Türkiye ise olağan dışı şeylere alışmalısınız. Bizde böyle. Kamyon bir evin 2. katının mutfağına girebiliyor örneğin 🙂 tabi bu işin latifesi ama çok fazla ilginç şeyler ile karşılaşıyoruz. Bazı zaman da hoşumuza gitmeyen can sıkıcı durumlar ile karşılaşabiliyoruz.

HIRSIZLIK VE KAP KAÇ OLAYLARI ÇOK FAZLA

Maalesef ki yolda yürürken bir anda kapkaça uğrayabiliyorsunuz. Çoğu zaman da hırsızlıklardan haberiniz dahi olmuyor. Ama bu son zamanlarda hırsızlar da sistemlerini değiştirmiş olsalar gerek ki, artık paradan ziyade kimlik bilgilerimizi ele geçiriyorlar. Tabi elegeçirilen kimlik bilgileri ile sahte nüfus cüzdanları üretiliyor. Bir de sahte resim yapıştırıyorlar. Ardından da siz sanki bankaya gitmişsiniz gibi adınıza kredi çekip, kredi kartı çıkartabiliyorlar.

Bir de öyle profesyonel çalışıyorlar ki sizin ruhunuz duymuyor. Adınıza hesaplar açılıyor. Şirketler kuruluyor. Ardında da evinize bir tebligat geldiğinde başınızdan kaynar sular dökülür. Çünkü avukata verilmişsiniz haberiniz yok. Özellikle hırsızlık ve kapkaça uğrayanlar adına açılmış kredi kartı, hesap var mı? bunu çok merak ediyorlar. Normal diğer vatandaşlar da merak etmiyor değiller. Bizler de bu yazı ile merakınızı gidermeye çalışacağız.

KİMLİK NUMARASI İLE KREDİ KARTI SORGULAMA İMKANI VAR MI?

Arkadaşlar maalesef ki T.C. Numaramı gireyim de, adıma açılmış kredi kartı var mı sorgulayayım tarzında bir sistem yok. Lakin bu öğrenemeyeceğiniz anlamına gelmiyor. Az sonra sizlere bir sistemden bahsedeceğiz. Bu sistem sayesinde istediğiniz bilgilere ulaşabileceksiniz. Hemen bu sistemin Findeks olduğunu da söyleyelim. Yanlış duymadınız. Findeks sayesinde dünyalar kadar bilgiye ulaşabilirsiniz. Peki nasıl olacak bu durum? Hemen açıklayalım.

FİNDEKS KREDİ NOTU RİSK RAPORUNUZU ÖĞRENİN

Arkadaşlar bence herkesin findeks kredi notunu belirli periyotlar ile öğrenmeli. Ben de ilk başlarda temkinli davranmıştım ama sunulan hizmet karşısında helal olsun dedirtiyor kendisine. Peki findeks kredi notu raporunda hangi bilgiler yer alıyor? Buna da kısaca değinelim. Örneğin adınıza açılmış kaç tane hesap varsa görüyorsunuz. Bu hesaplar hangi bankalar da ve kaçar lira var bunları da görüyorsunuz. Ayrıca da şuan hangileri kapatılmış ve hangileri açık bunları görüyorsunuz.

ADIMA ÇEKİLMİŞ KREDİ VAR MI?

Örneğin ben bir aralar kullanmadığım hesabımı kapatmıştım. Ardından bir sene sonra bu raporuma baktığım da o bankada halen hesabımın açık olduğuna şahit oldum. Neme lazım gidip tekrardan kapattırdım. Aynı bu şekil de adınıza çekilmiş kredilerin tümünü görürsünüz. Hangi bankalardan çekilmiş, kaç tane kredi borcu düzgün tamamlanmış, kaçında sıkıntı olmuş görürsünüz. Bilmediğiniz bir kredi varsa hemen yetkililere ulaşmanız gerekiyor.

ADIMA AÇILMIŞ KAÇ TANE KREDİ KARTI VAR?

Birde kredi kartı mevzusu var. Findeks risk raporu sayesinde şimdiye kadar kullandığınız bütün kredi kartı bilgileriniz önünüze gelir. Bunların aktif olanlarını ve kapatılmış olanlarını görürsünüz. İnceleme yaptığınız da sizin ile ilgili olmayan bir kredi kartı görürseniz hemen bankayı arayıp kapattırınız ve hemen karakola gidip suç duyurusunda bulunun. Sevgili okurlarımız, bu saydığım özellikler devede pire. Findeks kredi notunuz ile tüm bankacılık ile ilgili bilgilerinize ulaşırsınız.

FİNDEKS ÖĞRENMEK ÜCRETLİ Mİ?

Findeks’i öğrenmek elbette ki bir ücrete tabi. Ama öyle büyütülecek bir rakam değil. Findkes kredi notunuzu KDV dahil 8,85 Liraya öğrenebilirsiniz. Eğer paket satın alırsanız bu ücret neredeyse yarı fiyatına iniyor. Bu sayede de belirli periyotlar halinde risk raporunuz sizin önünüze sunuluyor. Kredi notunuz düşmüş mü? Artmış mı? Riskli olan durum ne? Bunları öğrenip ortadan kaldırıyorsunuz ve daha rahat kredi çekebiliyorsunuz.

Özel diyebileceğimiz ve cevabını tam anlamıyla tüm sitelerde bulamayacağınız, bir konuya değindik. Sizler de artık adınıza çıkarılmış kredi kartı var mı sorgulayabileceksiniz. Ayrıca dilerseniz 2017 Kara Liste Sicil Affı Detayları konulu yazımıza da BURADAN ulaşabilirsiniz. Bizlerden şimdilik bu kadar. Yeni bir yazıda buluşmak dileğiyle…

ADINIZA KREDİ KARTI ÇIKARILMIŞ MI? MERAK EDİLENLER İÇİN FACEBOOK ADRESİNİZ İLE BEĞENEBİLİR MİSİNİZ?

“Adıma çıkarılmış kredi kartı var mı nasıl öğrenirim?” üzerine bir yorum

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.