Bahar Ayına Özel Tüm Bankaların Kredi Faiz Oranları ve Özellikleri

Bankaların kredi faiz oranları, en hesaplı faiz oranı hangi bankada, hangi bankadan kredi çekilir, tüm bankalar ve faiz oranları –  Değerli okurlarım, bugün sizler için çok özel bir kredi haberi derledim. Malum parasız hiç bir iş döndüremiyoruz. Bahar ayıda geldi çattı. Esnafı, memuru, çiftçisi ve işçisi kısacası herkesin kendine göre bir gideri söz konusu. Değirmeni bir şekilde çevirmek gerekiyor. Bunu da elbetteki sıcak para ile gerçekleştirmek gerekiyor. Yalnız bankalar arasında da faiz noktasında ciddi uçurumlar söz konusu.

DOĞRU BANKA TERCİHİ HAYATİ ÖNEM TAŞIYOR

Haliyle doğru bankadan kredi çekmek hayati öneme sahip. Cebinizden neden bin lira fazla çıksın ki? Hiç olmazsa bu parayı evinizin diğer ihtiyaçlarını gidermekte kullanabilirsiniz. Bizlerde sizlere yardımcı olabilmek adına elimizi taşın altına koyalım istedik. Ülkemizde en fazla tercih edilen bankaların kredi özelliklerini sizlerle paylaşmak için ince bir çalışma yaptık. Yaptığımız çalışmaların detaylarını da yazımızın devamında bulabilirsiniz. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmayalım ve sizi bankalar ve faiz oranları ile baş başa bırakalım.

GARANTİ BANKASI BAHAR KREDİSİ VE ÖZELLİKLERİ

Sevgili dostlarım, ilk banka olarak sizlere garanti bankasını sunmak istedim. Ülkemizde çok fazla tercih ediliyor. Peki garantiden kredi çekmek mantıklı mı? Buyurun; Garanti bankası 48 ay vade ile yani 4 yıl taksit ile kredi alabilmenize olanak tanıyor. Faiz oranları %1,39′dan başlıyor. Tabi bu tutar 75.000 TL kredi için geçerli. Kredi tutarı düştükçe faiz oranları sırasıyla %1,49 ve %1,59′a kadar çıkabiliyor. Kredi tahsis ücreti ve hayat sigortası ücreti ödemeniz gerekiyor. Garanti müşterileri dilerlerse kredilerine internet bankacılığından da giriş yapabilirler.

QNB FİNANSBANK 15.000 TL KREDİ KAMPANYASI

QNB Finansbank, Katar ile gerçekleştirdiği büyük ortaklık ile, son bir yıldır kredi noktasında tercih edilen bir diğer banka. İnternetten ve cep telefonunuzdan da rahatlıkla kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Burada faiz oranlarını müşterinin kredi notu yani kredi skoru belirliyor. Kredi notunuz yüksek ise faiz oranı da aşağı iniyor. Kredi notunuz düştükçe de faiz oranınız bu defada yükselişe geçiyor. Ama yinede en düşük faiz oranının %1,33 olduğunu belirtelim. 48 ay vade seçeneği bu bankada da mevcut. Kredi tahsis ücreti de mutlaka ödemeniz gerekiyor. Bunun dışında hayat sigortası da yaptırılıyor.

DENİZBANK WEB’TE KREDİ

Sıra denizbankta. Peki deniz bank bizlere ne sunuyor? Denizbank’ta kredi çekmek için bankaya kadar yorulmanıza gerek yok. Adı üstünde web’te kredi. Denizbank’ın internet sitesine girerek başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvurunuz kabul edildiği zaman ise eğer müşteri iseniz paranız hesabınıza yatar. Yok müşteri değilseniz de tüm bankalarda olduğu gibi, maaş bordronuzu ve nüfus cüzdanınızı alıp bankadan rahat bir şekilde kredinizi alabilirsiniz. Denizbank’ta en düşük faiz oranı %1,04’ten başlıyor. Yalnız bu oran 2.000 TL için geçerli. Daha yüksek tutarlarsa vade sayısı arttığı zaman faiz oranı da artıyor. %1,74 ile %1,84 arasında değişiyor.

VAKIFBANK BİREYSEL İHTİYAÇ KREDİSİ

Vakıfbank’tan 2.000 TL ile 90.000 TL arasında kredi alabilme imkanınız bulunuyor. Tabi bu tutarlar gelir belgenize göre şekilleniyor. Kredi vadenizi en düşük 3 ay ve en yüksek 48 ay olarak de belirleyebilirsiniz. Kredi tahsis ücretini ödemek isteyenler için faiz oranları %1,36 olarak belirlenmiş. Yok ben kredi tahsis ücreti ödemek istemiyorum derseniz o halde de faiz oranı sizler için %1,43’e çıkıyor. Özellikle bu krediyi yüksek limitinden dolayı da tercih edebilirsiniz.

HALKBANK KAMU VE ÖZEL SEKTÖR ÇALIŞANLARINA ÖZEL KREDİ

İster memur olun, ister özel sektör çalışanı. Herkes bu krediye başvuru yapabilir. Üstelik kredi limiti de fena değil. 50.000 TL’ye kadar krediyi rahatlıkla alabilirsiniz. 48 ay taksit yapabilme imkanınız da bulunuyor. Faiz oranlarını kredi tahsis ücreti belirliyor. Kredi tahsis ücreti de alacağınız kredinin binde beşi kadardır. Ben öderim diyorsanız faiz oranı %1,35 kadardır. Ben tahsis ücretini ödemek istemiyorum diyorsanız da faiz oranı %1,40 dır. Hayat sigortası yaptırmanız gerekmektedir. Ayrıca maaş bordronuzu da bankaya mutlaka sunmalısınız.

İŞ BANKASI İHTİYAÇ KREDİSİ

İş bankası da yüksek limitli kredi veren bir diğer banka. Zira 100.000 TL’ye kadar kredi alabilme şansınız bulunuyor. Vade sayısını da 3 ay ile 48 ay arasında belirleyebilirsiniz. Faiz oranları alacağınız kredinin tutarına göre değişebiliyor. Daha doğrusu kredi tutarı arttıkça faiz oranı düşüyor. En yüksek faiz oranı %1,59 iken, en düşük faiz oranı ise %1,48 arasında bulunuyor.

N KOLAY KREDİ – AKTİFBANK

N Kolay kredi ile en düşük 2.000 TL ile en yüksek 30.000 TL arasında kredi kullanabilirsiniz. Aktifbank genelde kredi notuna çok fazla takılmıyor. Bundan dolayı da tercih ediliyor. Yalnız faiz oranının da %2,39 olduğunu belirtelim. Diğerlerine göre yüksek bir oran. Ama tercih eden çok. Dediğim gibi kredi sicilinden dolayı diğer bankalardan kredi alamayanlar tercih ediyor. 48 Aya kadarda taksit yapabilirsiniz. Takdir sizin elbette.

YAPI KREDİ BANKASI BİREYSEL İHTİYAÇ KREDİSİ

Bu kadar banka paylaşmışken yapı kredi bankasını da es geçmek olmazdı. Yapı kredi bankası köklü bir kuruluş. Banka müşterileri de internet şifresi ile anın da kredilerine kavuşabiliyor. Müşteriler ise gerek yapı kredinin sitesinden gerekse de bireysel olarak bankadan başvurularını gerçekleştirebiliyorlar. Maaş bordronuza göre de kredi limitinizi belirleyebiliyorsunuz. Kredi limiti düşük olduğunda faiz oranı da %1,67‘den başlıyor. Kredi limiti arttıkça da faiz oranı %1,47‘lere kadar düşüyor. Tabi kide değerlendirme işi size düşüyor. %0,05 kadar tahsis ücreti ödemeniz gerektiğini de belirteyim hemen.

Sizler için olabildiğince fazla banka bir araya getirmeye çalıştık. Umarım ki sizler için de faydalı ve istifadeli bir yazı olmuştur. Ekonomideki son gelişmeler için ve en yeni kredi haberleri için bizi takip etmeye devam edin….

 

 

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.