Kredi Kartı Borcu 3 ay ödenmezse ne olur ?

Kredi Borcunun ödenmemesi durumunda karşılaşacaklarınız : Malum ülkenin durumu öyle pekte söylenildiği kadar güzel ve iç açıcı değil. Hoş, çıkıpta sıkıntılar bölye şöyle diyecek basirette yöneticiler de maşallah yok. Neden mi bunları söylüyorum. Kredi sitesi yönetiyoruz ve gelen mesajlara baktığımızda insanların çok büyük bir bölümünün hatta yüzde seksen oranındakilerininin borç batağında yüzdüğünü biliyoruz. Ben bile sizlerden birisiyim. Kredileri zaman zaman parasızlıktan kaçırdığımız oluyor. Örneğin ben Yapı kredi bankasından aldığım bir telefon borcu yüzünden son gün tamda kara listeye girecek iken kurtuldum. Parasızlıktan da değildi unutmuşutum. Şimdi sizlere bu kredilerin ödenmemesi durumunda neler olacak onları anlatmaya çalışacağım.

KREDİ KARTI BORCUNU 3 AY ÖDEMEZSEM NE OLUR : Sizlere hemen yukarıda Yapı Kredi Bankası ile ilgili sıkıntıyı anlatmıştım. Kardeşim telefon aldı 2 bin tl çekti karttan benimde pek kullandığım bir kart değildi ve bu bankaların şu karad borcunuz var diye gönderdikleri evrak varya her ay bildirim, hah işte oda, bankadaki adresim eski diye gelmemiş Neyse uzatmayayım bigün saat 5 e 20 kala birisi aradı. 2.900 tl olan borcumun ödenmesini aksi taktirde bilmem ne ne olacağını söyledi. Koştur koştur ödedim. Banka kartını iptal etti ödemediğimden dolayı. Eğer sizler 3 ay bir borcunuzu ödemezseniz ki benimki de üç aylık sınırdaydı kredi notunuz hemen düşecektir. Bir kere kara listeye zaten girerseniz geçmiş olsun size. Yasal takip sürecine girdiğinizde ülkedeki  tüm bankalar sizden haberdar oluyor siz mimleniyorsunuz. 90 günden önce isterseniz öteleme yöntemi ile kartın asgarisini ödeyerek mimlenmeden kurtulabilirsiniz. Benim gibi 90 gün sınırına gelenler için borcun tamamını ödemek gerekiyor.

KREDİ BORCUNU ÖDEMEDİĞİNİZDE EK SÜRE ALIYORSUNUZ : Bu borcunuzu ödeyemediğinizde banka ile görüşerek yani 90 gün boyunca hiç ama hiç ödeme yapamamış iseniz banka size ek olarak 7 gün bir süre tanıyacaktır. Eğer bu süre zarfında borçlarınızı kapatırsanız ne ala yok ise yasal takip başlayacaktır. Verilen bu 7 gün ek sürede de avukatlık vs olmuyorsunuz ama bu 7 gün de borcunuzu kesinlikle kapatmanız gerekiyor.

YASAL TAKİP SÜRECİNDE ÖDENMEYEN BORÇLA İLGİLİ NELER YAPILIYOR: Borçlarını hiç bir şekilde ödeyemeyen kişiler bir şekilde bu krediyi temin edebilmek adına mutlaka bir evrak ya da bir işte çalıştığını gösterir belge vermiştir. Bu borcu zamanında ödeyemeyen ve 90+7 günlük süreyi de geçirenler ilgili bankatının avukatlık ya da hukuk bürosuna sevkedilir. Bu saatten sonra banka sizinle hiç bir şekilde muhattap değildir ve olmaz. Ödeyemiyorsanız da haciz işlemi başlatılır. Hatta hapis ihtimali bile olabilir. Bunun için yukarıda belirttiğim 7 günlük süreyi değerlendirin.

İYİ NİYET GÖSTERDİM 7 GÜN EK SÜRE ALDIM VE ÖDEME YAPAMADIM NE OLACAK ŞİMDİ : Hah tamda zurnanın zırt dediği yerdesiniz arkadaşlarım. Normalde para ödemeleri ile ilgili hapis cezası olmadığı halde siz iyi niyet göstergesi ile 7 gün ek süre aldınız ve yine ödemediniz ya şimdi yandınız hapse de düşebilirsiniz. Eğer ödeyemeyecekseniz ek süreyi kesinlikle almanızı tavsiye etmiyoruz. Eğer maaşınız da var ise bankadan alınan buna 4 te bir oranında haciz gelir bilginiz olsun. Allah, cümlemize ödeme kolaylıkları nasip etsin.

“Kredi Kartı Borcu 3 ay ödenmezse ne olur ?” üzerine 7 yorum

 1. benimde borcum var ama arkadas aldim yevmiye sahaba cikmuyo sanki benzin gibi ucuyoo odeyecam habis neymis oyle bisey varmi

  Cevapla
 2. Borcu ceza evindemi ödeyecek öyle saçma şey mi olur sen kesin bankanın adamısin kimse yatmaz hacizde yok sadece sigortali iseniz 4/1 e kesilir maaş insanları kandırmayın

  Cevapla
 3. Borca hapismi var iş olsun diye yazı yazmışsın iyi bilgilen öyle yaz.. hiç kimse borçtan dolayı özgürlüğü kisitlanamaz kanunun maddesini iyi oku.

  Cevapla
   • Slm kardeş lerim ben kiredi cektim ticarete girdim batim birtane taksit odeyemiyorum isimide kaybetim 300 binlira borcumvar 3 bankaya telefonu kapatmak sorunda kaldim adresi deyistirdim borcum boc odeyecem ticarete geri donersem odeyecem kimseye soz vermiyom birtane evrak imzalamiyom ilktaksiti odemedem korena belasindan batim malvarligimda yok yani suhan bir hicim ne olur ben neyapabilirim ben hapse girermiyim ? Bilgi verisenin sevinirim abilerim rica ediyorum

    Cevapla
  • Bende öyleyim bilirkişi varsa nasıl oluyo gidişat benim kredielrimden aileminde haberi yok eve keşif yapiliyomu yoksa banka direkt çağırıp maaşın 4/1 aliyomu öyleyse yapcak bsy yok 4/1ini alsin

   Cevapla

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.