Emeklilere En Uygun ve Çok Hesaplı İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Emekli maaşı alanlara uygun kredi, Emeklilere en hesaplı krediyi hangi banka veriyor? Düşük faizli emekli kredisi – Sevgili emekli büyüklerim, birazda sizleri düşünerek, bu özel yazıyı derledim. Zira piyasada bir sürü banka var ve en hesaplı krediyi biz veriyoruz diyor. Ama bunlardan hangisi gerçekten de hesaplı kredi? önemli olan bu sorunun cevabı. Açık söyleyeyim ki, bizim hiç bir finans kuruluşu ile bağımız yok. Bu açıdan da yönlendirme yapmak istemiyorum. Piyasadaki emekli kredisi kampanyalarını bir araya getirdim.

EMEKLİLERE EN UYGUN KREDİYİ HANGİ BANKA VERİYOR?

Bir çok bankanın emekliye özel olarak sunduğu kampanyayı bir arada görebileceksiniz. Böylece siz kendiniz ölçüp, tartacak ve kendinize göre en hesaplı olan krediyi bulabileceksiniz. 5 Dakikanızı ayırarak, başka hiç bir siteyi gezmeye gerek duymadan bu yazı ile her şeyi görmüş olacaksınız zaten. Ne dersiniz? İlk bankanın tanıtımı ile başlayalım mı?

ZİRAAT BANKASI EMEKLİLERE ÖZEL KREDİ

İlk banka olarak ziraat’ı seçtim. Şartları gayet güzel. Bu kampanyada kredi tahsis ücreti isteğinize bırakılmış. Lakin tahsis ücreti faiz oranına da bağlanmış. Yani ben tahsis ücreti öderim derseniz faiz oranı %1,11 oluyor. Yok ben masraf ödemek istemiyorum derseniz de bu defada faiz oranı %1,16 oluyor. Alacağınız krediyi dilerseniz 48 aya kadar uzatabiliyorsunuz. Hayat sigortası yapılıyor mu diye sorarsanız; evet yapılıyor cevabını verebiliriz. Haydi şimdide ufak bir kredi hesaplaması yapalım.

ZİRAAT BANKASI EMEKLİ KREDİSİ İÇİN ÖRNEK KREDİ HESAPLAMASI

20.000 TL ihtiyaç kredisi lazım oldu ve ziraat bankasına başvuru yaptınız. Ayrıca ödeme yaparken sıkıntıya girmemek için de en uzun vade olan 48 Ay’ı seçtiniz. Kredi tahsis ücreti de öderim dediniz. Bankada faiz oranı olarak %1,11’i sizlere sundu. Şimdi hesaplama yapalım. Elde ettiğimiz verilere göre her ay ödemeniz gereken taksit borcunuz 566,64 TL dir. Tahsis ücretiniz 100 TL kadardır. Yıllık maliyet oranı %17,55 dir. Hayat sigortası daha sonra yaş ve cinsiyet faktörü dahil edilerek hesaplanıyor.

HALKBANK EMEKLİLERE ÖZEL KREDİ

HalkBank’ta yine emekliler için güzel bir kredi kampanyası hazırlamış. Bu kampanyaya göre aldığınız krediyi 48 aya kadar uzatabilirsiniz. Maksimum kredi tutarı 50.000 TL’dir. Sizlerde kendi ihtiyacınıza göre kredi çekebilirsiniz. Faiz oranları bu bankada da kredi tahsis ücretine bağlanmış. Ben tahsis ücretini öderim derseniz faiz oranı %1,13 olacaktır. Yok ben tahsis ücretine karışmam derseniz de faiz oranı %1,19 olacaktır. Hayat sigortası bu kampanyada da yapılmaktadır. Hızlıca örnek bir kredi hesaplaması yapalım isterseniz.

HALKBANK EMEKLİ KREDİSİ İÇİN ÖRNEK KREDİ HESAPLAMASI

10.000 TL ihtiyaç kredisi lazım oldu ve Halkbanka başvuru yaptınız. Ayrıca ödeme yaparken sıkıntıya girmemek için de en uzun vade olan 48 Ay’ı seçtiniz. Kredi tahsis ücreti de öderim dediniz. Bankada faiz oranı olarak %1,13’ü sizlere sundu. Şimdi hesaplama yapalım. Elde ettiğimiz verilere göre her ay ödemeniz gereken taksit borcunuz 285 TL dir. Tahsis ücretiniz 52,5 TL kadardır. Yıllık maliyet oranı %17,8815 dir. Hayat sigortası daha sonra yaş ve cinsiyet faktörü dahil edilerek hesaplanıyor.

VAKIFBANK EMEKLİLERE ÖZEL KREDİ

Sıra Vakıfbank’a geldi. Bu kampanya ile tamı tamına 90.000 TL’ye kadar kredi alabiliyorsunuz. Ayrıca kredinin en alt limiti ise 1.000 TL dir. En kısa kredi vadesi 3 ay ve en uzun kredi vadesi ise 48 aydır. Aldığınız krediyi de; Aylık eşit taksitli, 3 ayda bir ödemeli, 3 ay ertelemeli ve değişken taksitli olarak geri ödeyebiliyorsunuz. En düşük faizli oranı %1,16 ve en yüksek faiz oranı ise %1,25 dir. Bu oranlar kredi limitine göre ve kredi tahsis ücreti ödeme isteğinize göre değişiyor. Ha bir de en az 1 tane otomatik ödeme talimatı vermeniz gerekiyor.

VAKIFBANK EMEKLİ KREDİSİ İÇİN ÖRNEK KREDİ HESAPLAMASI

90.000 TL ihtiyaç kredisi lazım oldu ve VAKIFBANK’a başvuru yaptınız. Ayrıca ödeme yaparken sıkıntıya girmemek için de en uzun vade olan 48 Ay’ı seçtiniz. Kredi tahsis ücreti de öderim dediniz. Bankada faiz oranı olarak %1,16’yı sizlere sundu. Şimdi hesaplama yapalım. Elde ettiğimiz verilere göre her ay ödemeniz gereken taksit borcunuz 2.583,20 TL dir. Tahsis ücretiniz 450 TL kadardır. Yıllık maliyet oranı %18,3860 dır. Hayat sigortası daha sonra yaş ve cinsiyet faktörü dahil edilerek hesaplanıyor.

İŞ BANKASI EMEKLİLERE ÖZEL KREDİ

İş bankası da emeklilere kolay kredi veren bankalardan bir tanesi. 50.000 TL’ye kadar kredi alabiliyorsunuz. Alacağınız krediyi 48 aya kadar da vade yapabiliyorsunuz. Faiz oranı olarak da %1,27 oranı belirlenmiş. Bu kampanyada alacağınız kredi tutarının %0,5’i oranında tahsis ücreti ödemeniz gerekiyor. Hayat sigortası da yaptırılıyor. Tabi emeklilere sunulan özel fırsatlardan da yararlanabilirsiniz. Dilerseniz bu bankanın da ufak bir hesaplamasını gerçekleştirelim.

İŞ BANKASI EMEKLİ KREDİSİ İÇİN ÖRNEK KREDİ HESAPLAMASI

20.000 TL ihtiyaç kredisi lazım oldu ve İş bankasına başvuru yaptınız. Ayrıca ödeme yaparken sıkıntıya girmemek için de en uzun vade olan 48 Ay’ı seçtiniz. Banka faiz oranı olarak %1,27’i sizlere sundu. Şimdi hesaplama yapalım. Elde ettiğimiz verilere göre her ay ödemeniz gereken taksit borcunuz 590,51 TL dir. Tahsis ücretiniz 100 TL kadardır. Yıllık maliyet oranı %20,2522 dir. Hayat sigortası daha sonra yaş ve cinsiyet faktörü dahil edilerek hesaplanıyor.

Bu kampanyalar dışında denizbank %1,38 ile %1,54 arasında faiz oranı uyguluyor. Aktifbank ise PTT anlaşmalı olarak faiz oranı olarak %184‘ü sunuyor. Şekerbank ise %1,25 faiz oranını veriyor.

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.