Halkbank’tan Masrafsız Dost Konut Transfer Kredisi

Halkbank Dost Kredi, Halkbank Konut Borç Transfer Kredisi – Çalışanların neredeyse hepsinin şuan tek isteği var. O da; kendilerine ait bir evlerinin olması. Sırf bu istek için fazla mesailer yapılıyor. Hatta gerekirse ek iş bile yapılıyor. Boğazından kesiyor, üstünden başından kısıyor. Sonunda da bankaya giderek konut kredisi çekiyorlar. Yalnız kimi zaman işler rayında gitmiyor. Çünkü kredi üstüne kredi çekilmiş oluyor. Kredi kartları da dolmuş taşmış. Borçlar sağdan soldan geliyor. Sizin ise dayanacak çok fazla gücünüz yok.

HALKBANK DOST KREDİ

Bu durumda Borç transfer kredisini sizlere tavsiye ediyoruz. Önceki yazılarımızda İhtiyaç Kredileri İçin Borç Transfer Kredisi, konusundan söz etmiştik. İhtiyaç kredilerinin kapsamına taşıt kredileri, ihtiyaç kredileri ve kredi kartları giriyor. Ama konut kredisi bu kapsama maalesef ki girmiyor. Piyasa da konut kredisi borç transferi yapan çok az banka var. Bu bankalardan birisi de Halkbank. Masrafsız Dost Kredisine imza atmışlar. Konut kredilerinde sıkıntı yaşayan tüm okurlarımızı yazımıza davet ediyoruz.

HALKBANK MASRAFSIZ DOST KONUT KREDİSİ ÖZELLİKLERİ

Diğer bankalardan aldığınız tüm konut kredilerinizi Halkbank Dost Krediye transfer edebiliyorsunuz. Bu sayede borçlarınız yeniden yapılandırılıyor ve ödeme gücünüze göre vadelendiriliyor. Bu kampanyada kredi tahsis ücreti alınmıyor. Bu açıdan da masrafsız kredi deniliyor. Üstelik bir çok bankada konut kredisi vade sayısı 120 ay iken, Halkbank’ta bu süre tamı tamına 180 aya kadar uzatılabiliyor. Üstelik esnek ödeme imkanı da sunuluyor. Şimdiye kadarki şartlar cazip ve uygun. Peki faiz oranları nasıl?

FAİZ ORANLARI NASIL?

Kredi için belirlenen faiz oranları %1,11 ve %1,09 dur. 120 Aya kadar kredi alacak olursanız faizler %1,09 oluyor. Bu sürenin üstü için ise %1,11 oluyor. Aslında faiz oranları arasında çok büyük bir fark yok. Piyasa şartlarına göre de fena değil. Ekspertiz ücreti ve ipotek tesis ücreti alınıyor. Tabi diğer tüm bankalarda olduğu gibi konut kredisi burada da yapılıyor. Zorunlu Deprem Sigortası (DASK) sa yapılıyor. Ama bunların hesaplaması konutların özelliklerine göre değişiyor. Arzu ederseniz şimdide bir iki tane örnek hesaplama yapalım.

ÖRNEK MASRAF TABLOSU

100.000 TL değerinde, konut kredisi borç transferi gerçekleştirmeye karar verdiniz. Aldığınız krediyi de 120 ay vade ile geri ödemek istediniz. Bankada sizlere faiz oranı olarak %1,09’u vermiş oldu. Kredi tahsis ücreti 0 TL dir. Ekspertiz ücreti 650 TL dir. İpotek tesis ücreti ise 155,76 TL dir. Yıllık Maliyet Oranı %14,1251 dir. Konut sigortası ve Zorunlu Deprem Sigortası ise daha sonra hesaplanacaktır ve yıllık maliyet oranına dahil değildir.

BAŞVURU İÇİN İHTİYAÇ DUYULAN BELGELER

Başvuruda nüfus cüzdanınız mutlaka yanınızda olması geriyor. Bu krediye kamu çalışanları, özel sektör çalışanları, emekliler, çiftçiler ve esnaflar kendilerine göre gelir belgelerini sunmaları gerekiyor. Ek gelirleriniz varsa bunları da sunabilirsiniz. Ayrıca konuta ait tapunun da olması gerekiyor.

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.