Genel Sağlık Sigortası 1 Nisan 2018 Tarihinden İtibaren Siliniyor

Tüm Türkiye’yi yakından ilgilendiren bir haberimiz var Daha önce sosyal medyada ve diğer haber sitelerinde 1 Nisan 2018 tarihinden itibaren Genel sağlık sigortası ile ilgili köklü değişikliklere gidileceği haberlerini görmüşsünüzdür. Bununla ilgili değişen şeyler hakkında sizlere bilgiler sunacağım. Öncelikle bu sağlık sigortası primleri 53.32 tl ye düşüyor ve borç yapılandırma yapacaklar bu borçlarını 12 eşit taksitte ödeyebilecekler.

GELİR TESTİ YAPTIRMAYANLAR : Bu yapılan düzenlemede daha önceden hiç bu teste girmeyip te gelir testi yaptırmamış olan kişiler bu tarihten yani 2 nisandan itibaren ( bugün pazar zira ) başvuru yapmaları halinde bu 53,32 tl aylık bazda ona borç olarak yazılacak. Prim borçlarına daha önceden başvurmamış ama borç olara kağat almış ya da bildirim almış olan kişiler de buna başvuruda bulunabilecekler. biliyorsunuz eskiden gelir testine girmeyen kişiler en yüksekten borçlandırılıyorlardı şimdi ondan vazgeçilmiş durumda.

BORÇLARINIZ YENİDEN HESAPLANARAK ÖDETİLECEK : Borçları eskiden gelir testine girmemiş kişiler bu paraların çokluğundan şikayet ediyorlardı artık bu değişiyor. Maksimum 53,32 tl gibi bir ücretle borçlanacak ve bunu on iki eşit taksitte ödeyeceksiniz faiz uygulanmayacak bu haberi lütfen sosyal medyalarda paylaşalım. İhtiyacı olan insanlara yardımcı olmuş olacaksınız. Unutmayın başvuru yapmak zorundasınız ve faiz ödemeyeceksiniz isterseniz peşin isterseniz 12 taksitle ödeme yapabileceksiniz.

Lütfen çok rica ediyorum bu haberi Sosyal Medya Hesaplarından Paylaşalım. Bu haberi duymayan ve bundan faydalanacak insanlara küçük bir dokunuş ile yardım edebilirsiniz.

ACİLKREDİLER.COM* ÖZEL

“Genel Sağlık Sigortası 1 Nisan 2018 Tarihinden İtibaren Siliniyor” üzerine bir yorum

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.