İhtiyacım için acil para lazım nasıl bulurum ?

Para, Lidyalıların icadından sonra Dünya için gereksinimleri karşılamak adına olmazsa olmazlardan. Para için mi çalışıyoruz ? Tabiki evet, Para sayesinde ihtiyacımız olan tüm materyallere yiyecek içecek ve yaşam alanlarının yanı sıra aklınıza gelebilecek hemen hemen herşeyi ( istisnalar kaideyi bozmaz ) edinebiliyoruz. Eskiler her zaman söylemiştir benimde çok sevdiğim bir laftır. Para araç olmalı amaç olmamalı, zaten bu konuda ihtiyaçlarınız için çok acil para bulma yöntemlerine değinerek, sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.Yazıya başlamadan hemen önce, hiç bir kuruluş ile bağlantımız olmadığının ve aracı olmadığımızın, kredi aşamalarında ise yardımcı olamayacağımızın altını çizmek istiyoruz. Lütfen bu hususta bizlere yardım için yorum ya da telefon numaralarınızı lütfen göndermeyin.

ACİL PARA İHTİYAÇLARI HER GÜN ARTIYOR 

Türkiye gibi bir ülkede yaşıyorsanız ve Türk insanı iseniz, sizin hiç bir şekilde ihtiyaçlarınız bitmeyecektir. Şöyle kafanızı kaldırıp çevrenize lütfen bakın. Otobüs durağında sağınızda solunuzda hemen hemen bütün insanların internet ve teknoloji bağımlısı olduğunu göreceksiniz. Aslında bu gayet iyi bişey. Gelişen teknolojilere ayak uydurmak adına her türlü elektronik işyelar her türlü yeni çıkan ürünlere malesef bizler çok eğiliyoruz. Dünyanın hiç bir yerinde cep telefonları bu kadar pahallı değil. Aslında Asgari ücretli çalışan birisinin elinde 4 bin tl lik bir İphone olması pekte mantıklı gelmese de çoğu kişinin malesef elinde buna benzer bir çok teknolojik alet var ve bu da ister istemez para ihtiyaçlarının artması anlamına geliyor. Üstelik biz Türk’lerin telefon çılgınlığını da üstüne eklediğimizde ne demek istediğimizi anlıyorsunuzdur. Bu her alan için malesef geçerli. Kabul edin çok fazla para harcıyoruz ve çok acil olarak paraya olan ihtiyaçlarımız da bu olaylardan dolayı otomatik olarak artış gösteriyor.

ACİL İHTİYAÇLAR BİZLERİ YANLIŞ YOLA SEVK EDİYOR

Gelişen dünyanın en fazla para ile oynayan kuruluşları şüphesiz bankalar. Özellikle enflasyonun yüksek olduğu yine ülkemiz gibi ülkelerdeki faiz oranları yabancı sermaye kartellerinin ve bankalarının Türkiye’de yeni finans kuruluşları açmasına neden oluyor. Bir düşünün arkadaşlarım on yıl önce banka dediğimizde 10 dan daha az sayabiliyorken şimdi ne kadar fazla banka olduğuna bir bakın lütfen. Bunun nedeni Türkiye’nin inanılmaz güzel bir pazar oluşturması diyebiliriz. Tüketim çılgınlığı çok fazla olan ülkelerde çok sayıda bankanın olması gayet doğal değil mi ?

ZURNANIN ZIRT DEDİĞİ YER HEMEN PARA BULMAM GEREKİYOR !

Hah tamda zurnanın en güzel yerindeyiz. Zırt dediğinde yani damaya yakın olan bir alanda hemen arayışlar kendini gösteriyor. Ne yapmam lazım sigortam da yok en son Ahmet’ten para aldım ödemedim, şundan alamam bu olmaz bunlar hiç olmaz. Hatta bu köyde bu hiçbir şekilde bulunamaz 🙂 Aslında bu çaresizliğimizin işareti. Tabiki parayı sizlere sağlayacak olan bankalar dünya kadar faiz alırken bir de politikaları gereği EŞŞEĞİ sağlam kazığa bağlamak istiyorlar. Yani bu adam bu kadın benden alacağı parayı bana nasıl geri ödeyebilir. Kimi bulurum, malı var mı ? Ya kaçarsa… Bir ton b*k püsürük işler işte anlayacağınız Sağlam değilseniz zaten parayı bulma ihtimaliniz de ortadan kalkıyor malesef.

BANA BALIK TUTMAYI ÖĞRETME BALIK VER !

Mantığın nirvanası bir başlık bu. Öğrenmelisiniz ki tek başınıza kaldığınızda da ne yapmanız gerektiği hususunda bilginiz olsun. Bu başlıklı bir mantık ile sizler en son hiç bir yerden para bulamazsınız ve belkide hayatınızın hatasını yaparak tefecilerden para almak istersiniz. Ki bu sizin dama dediğiniz andır aslında. Muz Cumhuriyeti ülkelerinde olduğu gibi böyle bir durum içine girdi iseniz canınız muhtemelen çok büyük şekilde yanacaktır ve hele hele ödememe gibi bir durumunuz olur ise başınıza ne kadar güzellik geleceği hususunu anlatmamıza bile gerek yoktur heralde. Peki en sonda yazacağımız tefeci olayını en başta yazdığımıza göre ne yapmamız gerekiyor ? Kesinlikle tefeci olayı cenaze marşı ile birlikte düşünülmesi gereken birşey bunu unutmayın. Aşağıdaki alternatif yöntemleri kullanabilirsiniz.

EMİNİM EMİNSİN EMİNEVİMSİN

Eminevim gibi kuruluşları denemenizde fayda var son atımlık kurşundan önce kesinlikle düşünmeniz gerekiyor. Tabiki faizsiz şekilde acil paraya olan ihtiyaç ev için değerlendirilecek ise bu yöntem akılcı olabilir. Onun haricinde otomobil almak içinde bu firmayı kullanabilirsiniz. Google Amca üzerinden yapacağınız aramalar ile ilgili firmalara ve istenilenlere ulaşmanız mümkün.

ALTERNATİF ACİL PARA BULMAK İÇİN TAKSİTLİ ALIP PEŞİN SATABİLİRSİNİZ

CEP TELEFONU OLAYI : Önceleri Türkiye de en fazla kullanılan ve alımı satımı olan telefonlar taksitle alınabiliyordu. Yani taksitle bir yerden alıyordunuz ve bir dükkan sonra da hemen bunun satışını yaparak paketli ve açılmamış telefonu daha ucuza vererek acilen nakit ihtiyacınızı karşılayabiliyordunuz. Tabiki şimdi de bunu yapabilirsiniz. Şartlara uyuyor iseniz ve 6 aydır bir operatörden adınıza gelen faturaları düzenli ödüyorsanız. Kol şeklinde itelenen hesaplar ile örneğin 2 bine olan telefonu 36 ay vade ile 3 bine alıp kutusunu açmadan üç beşyüz tl aşağıya satarak acil para ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

ELEKTRONİK EŞYALAR İMDADA YETİŞİR : Her türlü elektronik eşyayı bu dediğimiz yöntem ile satın alabilir ve daha düşüğe satarak acilen paraları cebe indirebilirsiniz. Ama unutmayın külli zarardasınız. Zira 5 e aldınız üçe verdiniz. Ama acil paraya ihtiyacım var dimi 🙂 O zaman her yol mübah zararda edebiliriz bişicik olmaz heralde…

ACİL KREDİ İÇİN BANKALARIN KAPILARINI AŞINDIRIYORSUNUZ

Yukarıda bahsetmiştik Türkiye para harcama ve tamamen tüketime odaklı bir ülke olduğundan dolayı özellikle bu ülkede yeni yeni faaliyet gösteren bankalar kredi hususunda esnek davranacaklarından dolayı kredi için şansınız olabilir. Kefil bulabilirseniz, ya da Allah korusun bi yerde bi eviniz, arabanız ya da hala kalmış ise bir arkadaşınız var ise ondan kefillik isteyerek te krediyi daha çabuk alabilirsiniz. Yine alternatif olarak hatır çeki alıp bunu kırdırarak ta paraya biran önce ulaşma şansına sahip olabilirsiniz. Sağlam firmaların çeklerini kıran Faktoring firmaları da mevcut. Özellikle mevzu para bulmak ise, Türk halkının kafası son derece hızlı ve pratik olarak çalışacaktır.

 

“İhtiyacım için acil para lazım nasıl bulurum ?” üzerine 3 yorum

  1. Sn. Abonemiz 1758126 nolu aboneliğinize ait 1262,51 TL tutarında ödenmemiş faturanız bulunmaktadır. Vadesi geçen faturalara yasal gecikme faizi uygulanmaktadır. B016Merhaba adım aycan eren siirt merkez kooperatif mahallesinde 1708 sk yavuz apt D blok no 6 daire 9 da yaşıyorum iki çocuğum var birini irmak eren kalbi delik eşim cezaevinde aile sosyal 1150 destekten alıyorum kiradayim 500 TL kira ödüyorum eletirik su dogalgaz ödüyorum daha önce doğalgazimi adıma alacak durumum yoktu bende çocuklarıma birsey ulamasın diye saati açtım ve bana 3 bin ceza kestiler ödeyecek durumum yoktu ev sahibi saati söktüler Ben ve çocuklarım soğuktan korona olduk 10 günlük bebeğim gün boyunca yoğum bakımda kaldı bende 3 bin borc yaptım ödedim şimdi cocuklarım mama bez yiyecek gıda herşeye ihtiyacım sız değerli yardım sever buyuklerimizden bize destek olmanızı saygılarımla arz ederim 05469674900

    Cevapla
  2. Ev kredisi, bireysel kredi ve kart borcum , ve bireysel kredi icraya gitmiş olup. Evim satılmak üzere. Hasta kızım var. Ve acilen bütün borçlarımı tek kredide toplayacağım da ödemelerimi rahat yatırabilme inancındayım. İntiharı ciddi ciddi düşünüyorum. Bana acil bir çıkış yolu, Memurum. LÜTFEN

    Cevapla

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.