İş Bankasından Tam Size Göre Sonbahar İhtiyaç Kredisi

Türkiye İş Bankası Hesaplı İhtiyaç Kredisi, Düşük Faizli 48 Ay Vadeli Bireysel Kredi, Sonbahar İhtiyaç Kredisi – Değerli okurlarım, tekrardan merhabalar. Malumunuz bu sıralar ülkemiz de ekonomi adına hızlı ve çeşitli gelişmeler yaşanıyor. Tabi bu gelişmeler bir yana dursun, hayat devam ediyor. İşler en yalın haliyle para ile döndürülüyor. Para ile saatin çarkları hareket ettiriliyor. Ayrıca ihtiyaçlarımızın da ucu bucağı yok. Kimisi için bir notebook, kimisi için araba, kimisi için ufak çaplı bir iş, kimisi için ev eşyalarını yenileme, kimisi için düğün, kimisi için de tatil.

EN HESAPLI KREDİYİ HANGİ BANKA VERİYOR?

Anlayacağınız bu ihtiyaçlar hiç bir zaman bitmek bilmiyor. Haliyle de kredi alma ihtiyacı oluyor. Faizler her ne kadar artmış olsa da, krediler vazgeçemediklerimiz arasında yer alıyor. Bu aşamada ise en hesaplı kredi hangi bankadan alınır sorusu ön plana çıkıyor. İşin açıkçası benim gönlüm de sizlerin bankalara çok fazla para kaptırmanıza el vermiyor. 🙂 Dolayısıyla da sizler için bankaların en güncel kredi haberlerini anlaşılır dille yazıp, tercihlerinize sunuyorum. Bu yazımda da İş Bankasının Sonbahara özel olarak hazırladığı İhtiyaç kredisi kampanyasından söz edeceğim.

İŞ BANKASI SONBAHAR KREDİ KAMPANYASI

İş bankası tam size göre ihtiyaç kredisi kampanyası ile karşınıza çıkıyor. Zira bu kampanya ile 50.000 TL’ye kadar krediyi maaş gelirinize göre alabiliyorsunuz. Üstelik vade seçeneği de çok geniş. Yani alacağınız krediyi 3 ay ile 48 ay arasında taksitlere bölebiliyorsunuz. Özellikle düşük gelirliler için uzun vade can kurtarıcı oluyor. Yeri gelmişken değinelim. İsterseniz kişiye özel esnek taksitli ödeme planlarından da yararlanabiliyorsunuz. Krediye başvuru yapabilmeniz için findeks risk raporunuzun da iyi olması gerekiyor. Dilerseniz BURAYI tıklayarak findek risk raporumu nasıl öğrenirim konulu yazımızı okuyabilirsiniz.

ÖNEMLİ ÖZELLİKLER

Dilerseniz birazda bilmeniz gereken kampanya özelliklerine değinelim. Alacağınız kredinin binde beşi kadar kredi tahsis ücreti ödemeniz gerekecek. Yani 10.000 TL kredi de 50 TL de tahsis ücreti ödüyorsunuz. Ayrıca yaş, cinsiyet, kredi tutarı ve kredi vadesine göre de hayat sigortası yaptırmanız gerekecek.

KREDİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIYOR?

Krediye başvuru için aslında bir kaç adım söz konusu. Bunlardan ilki banka şubeleri. Nüfus cüzdanınız ve maaş bordronuzla rahatlıkla krediye başvuruda bulunabilirsiniz. Bunun dışında kısa bir SMS ile de başvuru yapabiliyorsunuz. Bunun için yapmanız gereken şey, Telefonunuzun mesaj bölümüne NAKİT yazıp bir boşluk bırakıp, T.C. Numaranızı yazıp bir boşluk daha bırakıp, Kredi tutarı ve bir boşluktan sonra aylık gelirinizi yazmanız gerekiyor. Ardından da bunu 4402’ye gönderiyorsunuz. İş bankası müşterileri ise dilerse internet şube, İşcepten, İş Bankası bankamatiklerden ve telefon bankacılığından da başvuru yapabilirler.

Online başvuru yapmak isteyenler ise; internet tarayıcılarına şu: isbank.com.tr/internet/MainPageEnter.aspx?src=BKTP_HizliKrediBasvuruAnasayfa&channel=WebSitesi&site=genelkampanya linki yapıştırarak da başvurularını tamamlayabilirler.

50.000 TL İÇİN FAİZ MALİYET TABLOSU ÖRNEĞİ

50.000 TL Kredi alacağınızı varsayalım. Geri ödemenizi de 36 ay vade ile gerçekleştirmek istediğinizi ön görelim. Buna göre de bankanın vereceği faiz %2,25 oranında olacaktır. Banka kredi tahsis ücreti olarak sizlerden 250 TL alacaktır. 35 Yaşın üstünde biri olduğunuzu farz edersek yıllık sigorta priminiz de 353 TL olacaktır.Aylık ödeyeceğiniz taksit tutarı 2.189 TL olacak. Yıllık maliyet oranınız da %38.2286 olacaktır.

Sevgili okurlarım, umarım ki sizler için faydalı ve istifade edilecek bir yazı olmuştur. En özel kredi haberleri için bizi takip etmeye devam edin…

Halkbank Düşük Faizli Tıp Bayramı İhtiyaç Kredisi

Halkbank Tıp Kredisi, Hesaplı ve düşük faizli kredi, En uygun kredi, Sağlık Çalışanlarına Özel İhtiyaç Kredisi – Sevgili sağlık çalışanı okurlarımız, sizler için özel bir kredi haberi kaleme aldık. Malum bu sıralar faizler biraz yüksek. Lakin kredi olmadan da yapamıyoruz. Haliyle de kredi çekilecekse en hesaplısı olsun istiyoruz. Bankalarda çeşitli zamanlarda, mesleklere özel avantajlı kredi kampanyaları uygulayabiliyorlar. Örneğin; Öğretmenler günü kredisi gibi. Bu sıralarda ise Tıp Bayramına yaklaşıyoruz ve hesaplı kampanyalar yapılmaya başlandı.

HALKBANK’TAN SAĞLIK ÇALIŞANLARINA KREDİ

Bu yazımızada Halkbankkasının başta doktorlarımız olmak üzere tüm sağlık çalışanları için hazırladığı mükemmel bir ihtiyaç kredisi haberine yer ayıracağız. İster özel sektör, isterseniz devlet hastanesinde çalışıyor olun; bu durumunuzu belgelendirebiliyorsanız sizlerde başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Yalnız kredi sicilinizin temiz olmasına dikkat edin. Ayrıca kredi notunuza da bakmanızda fayda var. Dilerseniz BURAYI TIKLAYARAK Findek Kredi Notumu Nasıl Öğrenirim? konulu yazımıza da ulaşabilirsiniz. Bizler kredi haberimize dönelim isterseniz.

HALKBANK TIP KREDİSİ ÖZELLİKLERİ

Halkbank 50.000 TL’ye kadar olan ihtiyaçlarınıza anında çözüm sağlıyor. Sizlerde ihtiyacınız ölçüsünde kredi alabilirsiniz. Tabi bunu yaparkende gelir belgenizi ve çalışma belgenizi yanınıza almayı unutmayınız. Bunun dışında faiz oranı içinde şuan piyasadaki en düşük oran diyebiliriz. Zira Halkbank sizlere %1,26 gibi bir faiz oranı imkanı sunuyor. Eğer tahsis ücreti ödemek isterseniz %1,26 veriliyor. Yok ben tahsis ücreti ödemek istemiyorum derseniz de %1,32 oranını sunuyor. Tabi burada karar sizlerin.

KAMPANYANIN DİĞER MERAK EDİLENLERİ

Kredi vadesi için de dilersiniz 4 yıla kadar yani 48 aya kadar taksit yapabiliyorsunuz. Bu vade zaten yönetmelikle belirlenen en uzun taksit ayısı. Tabi kredi aldığınıda hayat sigortası yaptıtrmanız gerekecek. Hayat sigortası da sizin yaşınız, cinsiyetiniz, alacağınız kredi tutarı ve vade sayısına göre bankada hesaplanıyor. Tahsis ücreri ödeyecekler, alacakalrı kredinin binde beşi kadar bir ödeme yapıyorlar. Yani 10 bin alacaksanız 50 TL de tahsis ücreti ödüyorsunuz.

KREDİDEN NASIL FAYDALANILIR VE BAŞVURU YAPILIR?

Sevgili okurlarımız, demin yukarıda da belirttiğim gibi, kampanyadan yararlanmak isteyenlerin sağlık çalışanı olması gerekiyor. Kredi notunuzun ve kredi sicilinizind e temiz olması şart. Gelir belgenizi, nüfus cüzdanınızı ve çalışma belgenizi alarak size en yakın Halkbank şubesine uğrayarak başvuru gerçekleştirebilir ve onay almanız durumunda ise anında kredinize kavuşabilirsiniz.

TIP BAYRAMI İHTİYAÇ KREDİSİ 50.000 TL HESAPLAMA ÖRNEĞİ

Szlerde sağlık çalışanısınız ve 50.000 TL krediye başvuru yaptınız. Alacağınız krediyi de 4 yıl yani 48 ay vade ile geri ödemek istiyorsunuz. Ayrıca kredi tahsis ücreti ödemeyi de kabul ettiniz. Halkbankası da sizlere %1,26 faiz oranı uygulayacağını belirtti. Hızlıca hesaplama yaptığımızda aylık ödemeniz gereken kredi tutarının 1.472,51 TL olduğunu görebiliyoruz. Kredi tahsis ücretinizin de 262,5 TL olacağını hemen belirtelim.

Szlerde sağlık çalışanısınız ve 50.000 TL krediye başvuru yaptınız. Alacağınız krediyi de 4 yıl yani 48 ay vade ile geri ödemek istiyorsunuz. Ayrıca kredi tahsis ücreti ödemek istemediğinizi belirttiniz.Halkbankası da sizlere %1,32 faiz oranı uygulayacağını belirtti. Hızlıca hesaplama yaptığımızda aylık ödemeniz gereken kredi tutarının 1.495,22 TL olduğunu görebiliyoruz. Kredi tahsis ücretinizin de 0 TL olacağını hemen belirtelim.

TIP BAYRAMI İHTİYAÇ KREDİSİ 15.000 TL HESAPLAMA ÖRNEĞİ

Szlerde sağlık çalışanısınız ve 15.000 TL krediye başvuru yaptınız. Alacağınız krediyi de 4 yıl yani 48 ay vade ile geri ödemek istiyorsunuz. Ayrıca kredi tahsis ücreti ödemeyi de kabul ettiniz. Halkbankası da sizlere %1,26 faiz oranı uygulayacağını belirtti. Hızlıca hesaplama yaptığımızda aylık ödemeniz gereken kredi tutarının 441,75 TL olduğunu görebiliyoruz. Kredi tahsis ücretinizin de 78,75 TL olacağını hemen belirtelim. 35 yaşında erkek bir müşteri için yıllık hayat sigortası ücreti 47 TL olacaktır.

Szlerde sağlık çalışanısınız ve 15.000 TL krediye başvuru yaptınız. Alacağınız krediyi de 4 yıl yani 48 ay vade ile geri ödemek istiyorsunuz. Ayrıca kredi tahsis ücreti ödemek istemediğinizi belirttiniz.Halkbankası da sizlere %1,32 faiz oranı uygulayacağını belirtti. Hızlıca hesaplama yaptığımızda aylık ödemeniz gereken kredi tutarının 448,57 TL olduğunu görebiliyoruz. Kredi tahsis ücretinizin de 0 TL olacağını hemen belirtelim.35 yaşında erkek bir müşteri için yıllık hayat sigortası ücreti 47 TL olacaktır.

Halkbank SMS Hızlı Kredi ile Paran Anında Hesabında Kolay ve Çabuk Kredi

Halkbank Hızlı Kredi, Türkiye Halk Bankası Anında İhtiyaç Kredisi, Düşük Faizli Hemen Nakit Para, Acil Kredi – Bu devirde düşük faizli kredi bulmak gerçekten de kolay değil. Bu açıdan iyi araştırmak ve çok iyi analiz ederek karar vermek gerekiyor. Aksi takdirde piyasa insana acımıyor ve yüksek faiz ile kredi almak durumunda kalabiliyoruz. Acilkrediler.com ailesi olarak da, siz değerli okurlarımızın inceleyebilmesi için bankaların en özel ve kaliteli kampanyalarını sunuyoruz. Açık söylemek gerekirse hiç bir banka ile bağımız yok. Hiç biri babamızın oğlu değil. Ama kredisiz de yapamıyoruz. Bu açıdan da en uygun olanını ve hesaplı olanını tarafsız bir şekilde sunuyoruz.

DÜŞÜK FAİZLİ VE KOLAY KREDİ ALMAK MÜMKÜN MÜ?

Düşük faizli kredi bulmak çok önemli. Bugün bu yazımızın temelini de iki farklı özellik oluşturacak. bu özelliklerden birisi hızlı krediye ulaşabilmeniz. İkinci özelliği ise düşük faiz ile kredi alabilmeniz. Esasen bu iki özellik bir çok kimse için tercih meselesi olabiliyor. Deminde dediğim gibi düşük faizli kredi bulmak çok zor. Bununla beraber millet kolay kredi almanın derdinde. Teferruattan bıkmış ve prosedürlerle uğraşmak istemeyen yüz binlerce vatandaş var. Peki böyle bir krediyi nasıl ve nereden bulabiliriz? Halkbank bu sıralar hızlı kredi kampanyası ile müşterilerini selamlıyor. Bende ilk gördüğümde şaşırdım. Özellikle faiz oranı çok uygun. Detaylar mı? O da yazımızın kalan kısmında.

HALKBANK HIZLI KREDİ ÖZELLİKLERİ

Halkbank büyük banka olduğunu bu kampanya ile bir kez daha ispatlamış durumda. Bankalar zaman zaman kendi müşterilerini memnun edebilmek adına ve ayrıcalıklı kılabilmek adına özel kampanya ve fırsatlar sunuyorlar. Bu kredi kampanyasının temelini ise kolay kredi alabilme oluşturuyor. Bankaya gitme, belge sunma, sayfalarca imza atma, bugün git yarın haber gelir gibi hiç bir prosedür ve can sıkıcı hiç bir durum söz konusu değil. Halbank şubesine uğramadan krediniz hemen anında hesabınıza yatıyor. Kredi vadesini de 48 aya kadar tercih edebiliyorsunuz. Uzun vade özellikle de dar gelirliler için çok önemli bir konu oluyor. Kredi borcunu uzun aylara bölerek ufak taksitlerde ödemek istiyorlar.

KREDİ LİMİTİ VE FAİZ ORANLARI

Kredi kampanyasının tahsis ücreti bulunuyor. Cebinizden alacağınız kredinin binde beşi oranında bir para çıkacak. Kredinin en düşük limiti 1.000 TL dir. Ayrıca bu kampanyadan yararlanabileceğiniz en yüksek kredi limiti ise 25.000 TL kadardır. Kredinin faiz oranı ise çok çok hesaplı. Çünkü Halkbank bu kampanya için %1,13 faiz oranını belirlemiş. Sizlerde farklı bir kaç banka araştırması yaparsanız bu oranın çok uygun ve hesaplı olduğunu görebilirsiniz. Kredi kampanyasının bir de hayat sigortası bulunuyor. Bir hatırlatmadan bulunacak olursak; Hayat sigortası hesaplamasında kredinin faiz oranı, kredi limiti, vade sayısı, yaşınız ve cinsiyetiniz etkili oluyor.

HALKBANK HIZLI KREDİ İÇİN BAŞVURU KANALLARI

Ben bu kampanyaya başvuru yapacak olanların halkbankası müşterisi olmaları gerektiğinin altını bir kere daha çizmek istiyorum. İnternet şubeden, mobil şubeden ve dialogdan başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Bu arada SMS ile de başvuruda bulunabilirsiniz. SMS ile başvuru yapacak olanlar aralarına birer boşluk koyarak sırasıyla KREDI, T.C No, Aylık Gelir Bilgisi ve İstediğiniz Kredi Tutarını yazmanız gerekiyor. (örnek: KREDI, 25825825825 2500 10000 )Sizlerde mesajı yazdıysanız, daha sonra bunu 3452’ye yollayabilirsiniz. Gördüğünüz gibi oldukça fazla kredi başvuru yolu var. Ama en rahat internet şubeden başvuru yaparak anında hesabınıza aktarmanız.

HIZLI KREDİ  ÖRNEK ÖDEME PLANI

10.000 TL Hızlı krediye başvuru yaptınız ve onay aldınız. Ayrıca kredi vadenizi de 48 ay olarak belirlediğinizi düşünelim. Kredinin faiz oranı %1,13 olacak. Peki aylık ne kadar ödeme yapılacak? Hesaplama yaptığımızda taksit borcunuzun 284,8 TL olduğunu gördük. Kredi tahsis ücreti olarak da 52,50 TL ödeme yapmanız gerekir. Hayat sigortanız da ise daha sonra hesaplamaya dahil edilecek. Yıllık toplam maliyet oranının da %17,8815 olduğunu belirtelim.

25.000 TL Hızlı krediye başvuru yaptınız ve onay aldınız. Ayrıca kredi vadenizi de 48 ay olarak belirlediğinizi düşünelim. Kredinin faiz oranı %1,13 olacak. Peki aylık ne kadar ödeme yapılacak? Hesaplama yaptığımızda taksit borcunuzun 711,99 TL olduğunu gördük. Kredi tahsis ücreti olarak da 131,25 TL ödeme yapmanız gerekir. Hayat sigortanız da ise daha sonra hesaplamaya dahil edilecek. Yıllık toplam maliyet oranının da %17,8815 olduğunu belirtelim.

 

Para Kazandıracak Yatırım Yapmanın 5 Kolay Yolu

Yatırım yapma yolları ve yöntemleri, Garanti yatırım yolları, Kolay yatırım araçları – Bu dünyanın temeli para üzerine kurulmuş. Para ile bir çok işimizi halleder olduk. İhtiyaçlarımız ve gereksinimlerimizin ucu bucağı yok. En ufak ve zaruri ihtiyaçlar için bile çalışmak durumundayız. Hepimiz bir şekilde gerek kendi, gerekse de ailemizin rızkını karşılamaya çalışıyoruz. Bunun için de aylık düzenli geliri olan bir yerde çalışıyoruz. Yalnız bu sadece aylık giderlerin karşılanmasına yetiyor. Zaman da tek bir iş yapmamayı gerektiriyor.

ELDEKİ PARA NASIL DEĞERLENDİRİLMELİ?

Hele bir de tek maaşlıysanız, işiniz daha da zor. Mecbur ek iş ve fazla mesailer yapmak durumundasınız. Bu durumda gerçekten de yıpratıcı oluyor. İnsan hem sağlığından oluyor hemde zamanından. Ailesi ile bile vakit geçiremiyor. Haliyle de vatandaş kolay yatırım yapma ve para kazanma yollarını arıyor. Örneğin babasından arsa kalmış. Satılmış ve 100.0000 TL düşmüş. Şimdi bu parayı nasıl değerlendirmesi gerektiğini tam olarak bilemiyor. Kimisi yanlış yatırımlar ile parasını ya kaptırıyor yada harcıyor, kimisi de bankada faizde parasını öldürüyor.

YATIRIM YOLLARI NELER?

Ben bu yazıda basit ama büyük ölçüde size para kazandıracak 5 yatırım yolundan söz edeceğim. Sizlerde bunlardan kabiliyetiniz ve bilginiz çerçevesinde tercih edip uygulayabilirsiniz. Tabi kafanıza yatarsa. Sonuçta paranız size ait. İstediğiniz gibi değerlendirme hakkına sahipsiniz. Ben sadece garanti olan ve genelde kazanç elde edilen yöntemleri sunacağım. Dilerseniz ilk yatırım yolunu açıklayalım.

2. ARAÇ ALIM SATIMI

Kim ne derse desin ama, bu yolda çok iyi para var. Bir çok kimse de bundan çok iyi para kazanıyor. Peki nasıl oluyor bu iş? Bizde kazanabilir miyiz? Sizlerde arabadan anlıyorsanız ve birazda pazarlık yapabilirsiniz değerlendirebilirsiniz. Bu işi yapanlar ikinci el oto piyasasını çok iyi takip ediyor. Zira kimisi acil nakite sıkışıyor ve arabasını çok uygun fiyata bırakıyor. Sizde bu araçları alıp, bir iki haftada satıyorsunuz.  Bura da iki örnek vermek istiyorum. İlki benim üst komşumdan. 90.000 TL değerindeki mercedesi 73 bin liraya aldı. Ben buna şahidim. Sonrasında ise bu aracı 91.000 TL’ye sattı. Üstelik 2 hafta dolmadan. Buradaki karı 2 haftada 18 bin lira.

Ben de kendimden örnek vermek istiyorum. bir hafta önce bir akrabam acil nakite sıkışmış ve bugün 25 bin liraya verene arabamı satacağım dedi. Ben de araba bakıyordum. İyi denk geldi. Gerekli yerlere gösterdik. Aldığım aracın piyasadaki değeri 34 bin lira. Ben alıp satmak için yapmadım elbette. Binmek için aldım. Ama sattığımda Allah’ın izniyle kar elde edeceğim Sizlerde tıpkı bunun gibi hesaplı araç alıp, piyasa değerine satabilirsiniz. Hatta aldığınız araç orjinal ise piyasa değerinin çok daha üstünde satabilirsiniz.

EV SATIN ALMA

Bir diğer yöntem ise ev alıp satma. Bunda da iki yöntem var. Birincisi şehrin gelişmeye yakın bölgesinden ev almak. Bunun için emlakçılardan ve belediyeden bilgi alabilirsiniz. Hatta belediyenin emlak bölümünden tanış falan bulabilirseniz tüyoları alabilirsiniz. Ev alırsınız ve aldığınız evi 2 – 3 yıl içerisinde çok hesaplı olacak şekilde satışa çıkarırsınız. Bu durumu uygulayan birini tanıyorum. Hatta çok fazla da beklemedi. 130 bin liraya bir ev satın aldı. 3 Yıl geçti ve şuan o eve 250 bin lira istiyor. Tabi bu birinci yöntemdi.

Şimdi ikinci yoldan da biraz söz edelim. Tıpkı, arabalarda olduğu gibi vatandaş evini acil satılığa çıkarıyor. 130 bin liraysa 100 bin liraya hatta 90 bin liraya kadar düşüyor fiyatı. Bu ise kimisi için çok büyük fırsat oluyor. Siz 100 bin liraya aldığınız evi bir kaç ay içerisinde 130 bin liraya satabiliyorsunuz. Ayda bunun gibi 2 -3 ev alıp satarsanız paranızı bir yılda ikiye katlamış olursunuz.

ARSA SATIN ALMA

Arkadaşlar arsa işinde de çok iyi para var. Arsa her zaman değerleniyor ve para yapıyor. Bu işi de aynı ev alma işi gibi düşünebilirsiniz. Burada belediyenin rolü çok büyük. Belediyeden arkadaş edinmeye çalışın. Hatta emakçılar ile de sıkı arkadaşlıklar kurun. Şehir ne tarafa gelişecek ve hangi bölgeye imar verilecek. Bunu iyice öğrenin ve değerlendirin. Sonra hiç para etmeyecek bir kaç arsa alın. Yalnız burada sabretmeniz gerekiyor. 5 yıl desem yalan olmaz. Şansınıza yani. Ama bir imar geçtikten sonra keyfinize diyecek yok.

60 bin liraya aldığınız arsayı 300 – 500 bin liraya okutabilirsiniz. Bunların örnekleri var. Ha birde eğer acil satılan bir arsa denk getirirseniz bunu da kaçırmayın elbette. Acil arsa satışlarında neredeyse yarı fiyatına arsayı alıp, güzel bir paraya satışını gerçekleştirebilirsiniz. Emlak işini seviyorsanız bu yolları denebilirsiniz.

DÖVİZE YATIRIM

Güzel para kazandıran yöntemlerden birisi de Dolar veya Euroya yatırımdır. Bu yolu her geçen gün onlarcası deniyor ve uyguluyor. Binlerce hatta yüz binlerce insan da bundan para yiyorlar. Bu işe girmeden önce ama piyasayı bir kaç ay takip etmenizi öneriyorum. Örneğin doların iniş çıkışlarını takip edin. Hatta kafanızda hayali bir para ile döviz alın ve bunu alıp satın. Bir ayda kazandığınız yada kaybettiğiniz parayı inceleyin. Baktınız bu işten güzel para var, o zaman değerlendirin. Olayı şu şekilde örneklendirelim.

Diyelim ki 3,50 TL den 100 bin dolar aldınız. Sonra dolar 10 kurul arttı ve 3,60 oldu. Sizde dolarınızı hemen sattınız. Bu durumda ki kazancınız 10.000 TL. Ki zaten ülkemizde döviz sabit kalmıyor ve sürekli artıp düşüyor. Benim bu dediğim en düşük limit. Bir haftada en az 10 bin lira kazanırsınız. Birde doların 3,90 lara çıktığını bir düşünün. Müthiş para kaldırırsınız. Bankalar var. Döviz hesabı açıyorsunuz. İstediğiniz zaman alıp, istediğiniz zaman satıyorsunuz.

ALTINA YATIRIM

Sevgili okurlarımız, altın geçmişte olduğu gibi günümüzde ve geleceğimizde de ümit vadeden bir yatırım aracı. Sürekli değerleniyor. 5 yıl önce çeyrek altın 150 TL’lerde iken şuan 230 TL’den satılıyor. Bunu da tıpkı dövizde olduğu gibi bununda bankada hesabı açılabiliyor. İstediğiniz zaman alım yapıyor ve istediğiniz zaman bunu satıyorsunuz. Bu şekilde para kazanabiliyorsunuz. Gerek altında gerekse de dövizde piyasayı çok iyi takip etmeniz gerekiyor.

BORSAYA YATIRIM YAPMAK MANTIKLI MI?

Arkadaşlar eğer daha önce borsa işini yapmadıysanız ve hiç bir bilginiz yoksa hiç bulaşmayın derim ben size. Tamam çok iyi paralar kazanılıyor. O na diyeceğim bir şey yok. Ama ciddi manada da para da kaybediliyor. Evini ve işini kaybedenleri de biliyorum. Hani sağlam ve garanti yatırım aracı istiyorsanız yukarıda söz ettiğim yolları değerlendirmeniz daha da sağlıklı olur.

EĞER SİZİN DE BİLDİĞİNİZ FARKLI VE GARANTİ YATIRIM ARAÇLARI VARSA AŞAĞIYA YORUM BIRAKARAK BİZLER İLE PAYLAŞIRSANIZ SEVİNİRİZ

Düğün Masraflarınız Yapı Krediden Evlilik Kredisi Fırsatı

Yapı kredi bankası evlilik kredisi, yapı kredi bankası düğün ve çeyiz kredisi kampanyası, hesaplı ihtiyaç kredisi –  Bu günlerde genç okurlarımıza kıyak geçelim dedik ve çok özel evlilik kredisi haberlerine yer ayırmaya karar verdik. Bunu neden mi yaptık? Zira artık yaz aylarına giriş yapmış olduk. Artık bir düğün bitecek, öteki başlayacak. gençlerde de güzel bir heyecan var. Evlilik tarihleri alınmış. Eşyalar tamamlanmaya çalışılıyor ama, para yeterince yok. Para olmayınca da bankalar değere biliyor.

YAPI KREDİDEN EVLİLİK KREDİSİ

Ülkemizde artık evlilikler krediler üzerine kuruluyor. Kredi ile ev eşyaları alınıyor, düğün masrafları karşılanıyor. Seyahate kredi ile çıkılabiliyor. Bu açıdan da krediden başka da çözüm yolu gözükmüyor. Peki hangi bankadan kredi çekilmeli? İşte bu sorunun cevabını bulabilmeniz için düğün ve evlilik kredilerini paylaşıyoruz. Bugün de yapı kredi bankasının evlilik kredisini sizler için haberleştireceğiz ve aklınızdaki tüm sorulara cevap vermeye çalışacağız. Sizlerden ricam sitemizdeki diğer kredi haberleri için de 10 dakikanızı ayırmanız.

YAPI KREDİDEN EVLİLİK KREDİSİ AYRINTILARI

Yapı kredi bankası evlenecekler için güzel bir kampanya hazırlamış. Eksiğiniz ne olursa olsun yapı kredi bu eksikliklerinizi tamamlamaya talip. Bu krediye erkek tarafı da kız tarafı da başvuru yapabilir. Hani kızlar genelde çeyizlerini tamamlamak için bu krediyi düşünebilir. Erkekler ise evin kalan eşyaları, düğün masrafları ve balayı için bu krediyi düşünüp değerlendirebilir. Bu kampanyaya gelir belgesini sunabilen herkes başvuru yapabilir. Bu durumu en baştan belirtmemde fayda vardı.

KREDİNİN VADESİ, FAİZ ORANLARI VE LİMİTİ

Kredinin en uzun vade sayısı 48 aydır. Yani alacağınız 4 yıla kadar aldığınız kredi borcunu taksit yapabiliyorsunuz. tabi burada herkes kendine göre vadesini belirleyebilecektir. Faiz oranlarını ise müşterinin özellikleri, kredinin vadesi ve kredinin tutarı belirliyor. Ben yinede sunulan en düşük faiz oranının %1,25 olduğunu belirtmek istiyorum. Bunun yanı sıra en yüksek faiz oranı ise %1,39 dur. Kredinin en düşük limitin 1.000 TL olduğunu söyleyebiliriz. Kredinin üst limitinin ise olmadığını belirtelim.

Kredinin limitini sizin bankaya sunduğunuz gelir belgeleri belirliyor. Yüksek gelire, yüksek limit alınabiliyor. Kredinin tahsis ücretinin olduğunu da söyleyelim. Kredi tahsis ücreti alacağınız kredinin binde beşi oranındadır. Bunun dışında hayat sigortası da yaptırmalısınız. Hayat sigortası, Allah göstermesin ve gecinden versin ama ölüm anında sizlerin borcunuzun, sigorta şirketi tarafından ödenmesini sağlar. Sigorta ise kredi limitinin ve vadesinin yanı sıra, sizin yaş ve cinsiyetinize göre belirleniyor.

KREDİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIYOR?

Kredi başvurusu yapmak çok kolay. hele birde yapı kredi müşterisi iseniz, daha da kolay. Çünkü yapı kredi müşterileri internet şubeden giriş yaparak kredi başvurularını hemen yapabilirler. Yaptığınız başvuru olumlu ise kredinize hemen kavuşabiliyorsunuz. Bankaya uğramanıza gerek kalmıyor. Bunun dışında telefon bankacılığı ile de kredi başvurusu yapabiliyorsunuz. ha bir de ATM’leri kullanarak da hemen kredi başvurusu yapabilirsiniz. Ben müşteri değilim diyorsanız yada daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorum diyorsanız banka şubelerinden de başvurunuzu yapabilirsiniz.

Son olarak başvuru yolu olarak SMS‘den de söz etmek istiyorum. Bir mesaj yollayarak kredi alıp alamayacağınızı öğrenebilir ve ön onayınızı alabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken mesaj olarak kredi türünü yazmak ve boşluk bırakarak kimlik numaranızı yazmak. Sonra bir boşluk daha bırakıp aylık geliriniz ne ise onu yazıyorsunuz. (Örneğin; Bireysel 21111111111 1950 ) Mesaj metni hazırlandıktan sonra da bunu 4411‘e operatörünüz ne olursa olsun yolluyorsunuz. Başvuruda gelir belgenizi, nüfus cüzdanınızı, adresinizi gösteren bir belgeyi ve harcama faturalarını sunmanız gerekiyor.

ÖRNEK ÖDEME PLANI

25.000 TL krediye ihtiyacınız var ve bu tutarı 48 ay vade ile almayı planlıyorsunuz. Bankanın bu durumda sizlere sunduğu faiz oranı %1,25 oluyor. Kredi tahsis ücreti olarak 125 TL ödemeniz gerekiyor. Hayat sigortası için net bir şey söylemek doğru olmaz. Zira yal ve cinsiyet durumu söz konusu. Aylık taksit tutarınız 734,37 TL oluyor. Bunun dışında Geri ödemeniz gereken toplam kredi tutarı ise 35.249,76 TL oluyor.

 

İhtiyacım için acil para lazım nasıl bulurum ?

Para, Lidyalıların icadından sonra Dünya için gereksinimleri karşılamak adına olmazsa olmazlardan. Para için mi çalışıyoruz ? Tabiki evet, Para sayesinde ihtiyacımız olan tüm materyallere yiyecek içecek ve yaşam alanlarının yanı sıra aklınıza gelebilecek hemen hemen herşeyi ( istisnalar kaideyi bozmaz ) edinebiliyoruz. Eskiler her zaman söylemiştir benimde çok sevdiğim bir laftır. Para araç olmalı amaç olmamalı, zaten bu konuda ihtiyaçlarınız için çok acil para bulma yöntemlerine değinerek, sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.Yazıya başlamadan hemen önce, hiç bir kuruluş ile bağlantımız olmadığının ve aracı olmadığımızın, kredi aşamalarında ise yardımcı olamayacağımızın altını çizmek istiyoruz. Lütfen bu hususta bizlere yardım için yorum ya da telefon numaralarınızı lütfen göndermeyin.

ACİL PARA İHTİYAÇLARI HER GÜN ARTIYOR 

Türkiye gibi bir ülkede yaşıyorsanız ve Türk insanı iseniz, sizin hiç bir şekilde ihtiyaçlarınız bitmeyecektir. Şöyle kafanızı kaldırıp çevrenize lütfen bakın. Otobüs durağında sağınızda solunuzda hemen hemen bütün insanların internet ve teknoloji bağımlısı olduğunu göreceksiniz. Aslında bu gayet iyi bişey. Gelişen teknolojilere ayak uydurmak adına her türlü elektronik işyelar her türlü yeni çıkan ürünlere malesef bizler çok eğiliyoruz. Dünyanın hiç bir yerinde cep telefonları bu kadar pahallı değil. Aslında Asgari ücretli çalışan birisinin elinde 4 bin tl lik bir İphone olması pekte mantıklı gelmese de çoğu kişinin malesef elinde buna benzer bir çok teknolojik alet var ve bu da ister istemez para ihtiyaçlarının artması anlamına geliyor. Üstelik biz Türk’lerin telefon çılgınlığını da üstüne eklediğimizde ne demek istediğimizi anlıyorsunuzdur. Bu her alan için malesef geçerli. Kabul edin çok fazla para harcıyoruz ve çok acil olarak paraya olan ihtiyaçlarımız da bu olaylardan dolayı otomatik olarak artış gösteriyor.

ACİL İHTİYAÇLAR BİZLERİ YANLIŞ YOLA SEVK EDİYOR

Gelişen dünyanın en fazla para ile oynayan kuruluşları şüphesiz bankalar. Özellikle enflasyonun yüksek olduğu yine ülkemiz gibi ülkelerdeki faiz oranları yabancı sermaye kartellerinin ve bankalarının Türkiye’de yeni finans kuruluşları açmasına neden oluyor. Bir düşünün arkadaşlarım on yıl önce banka dediğimizde 10 dan daha az sayabiliyorken şimdi ne kadar fazla banka olduğuna bir bakın lütfen. Bunun nedeni Türkiye’nin inanılmaz güzel bir pazar oluşturması diyebiliriz. Tüketim çılgınlığı çok fazla olan ülkelerde çok sayıda bankanın olması gayet doğal değil mi ?

ZURNANIN ZIRT DEDİĞİ YER HEMEN PARA BULMAM GEREKİYOR !

Hah tamda zurnanın en güzel yerindeyiz. Zırt dediğinde yani damaya yakın olan bir alanda hemen arayışlar kendini gösteriyor. Ne yapmam lazım sigortam da yok en son Ahmet’ten para aldım ödemedim, şundan alamam bu olmaz bunlar hiç olmaz. Hatta bu köyde bu hiçbir şekilde bulunamaz 🙂 Aslında bu çaresizliğimizin işareti. Tabiki parayı sizlere sağlayacak olan bankalar dünya kadar faiz alırken bir de politikaları gereği EŞŞEĞİ sağlam kazığa bağlamak istiyorlar. Yani bu adam bu kadın benden alacağı parayı bana nasıl geri ödeyebilir. Kimi bulurum, malı var mı ? Ya kaçarsa… Bir ton b*k püsürük işler işte anlayacağınız Sağlam değilseniz zaten parayı bulma ihtimaliniz de ortadan kalkıyor malesef.

BANA BALIK TUTMAYI ÖĞRETME BALIK VER !

Mantığın nirvanası bir başlık bu. Öğrenmelisiniz ki tek başınıza kaldığınızda da ne yapmanız gerektiği hususunda bilginiz olsun. Bu başlıklı bir mantık ile sizler en son hiç bir yerden para bulamazsınız ve belkide hayatınızın hatasını yaparak tefecilerden para almak istersiniz. Ki bu sizin dama dediğiniz andır aslında. Muz Cumhuriyeti ülkelerinde olduğu gibi böyle bir durum içine girdi iseniz canınız muhtemelen çok büyük şekilde yanacaktır ve hele hele ödememe gibi bir durumunuz olur ise başınıza ne kadar güzellik geleceği hususunu anlatmamıza bile gerek yoktur heralde. Peki en sonda yazacağımız tefeci olayını en başta yazdığımıza göre ne yapmamız gerekiyor ? Kesinlikle tefeci olayı cenaze marşı ile birlikte düşünülmesi gereken birşey bunu unutmayın. Aşağıdaki alternatif yöntemleri kullanabilirsiniz.

EMİNİM EMİNSİN EMİNEVİMSİN

Eminevim gibi kuruluşları denemenizde fayda var son atımlık kurşundan önce kesinlikle düşünmeniz gerekiyor. Tabiki faizsiz şekilde acil paraya olan ihtiyaç ev için değerlendirilecek ise bu yöntem akılcı olabilir. Onun haricinde otomobil almak içinde bu firmayı kullanabilirsiniz. Google Amca üzerinden yapacağınız aramalar ile ilgili firmalara ve istenilenlere ulaşmanız mümkün.

ALTERNATİF ACİL PARA BULMAK İÇİN TAKSİTLİ ALIP PEŞİN SATABİLİRSİNİZ

CEP TELEFONU OLAYI : Önceleri Türkiye de en fazla kullanılan ve alımı satımı olan telefonlar taksitle alınabiliyordu. Yani taksitle bir yerden alıyordunuz ve bir dükkan sonra da hemen bunun satışını yaparak paketli ve açılmamış telefonu daha ucuza vererek acilen nakit ihtiyacınızı karşılayabiliyordunuz. Tabiki şimdi de bunu yapabilirsiniz. Şartlara uyuyor iseniz ve 6 aydır bir operatörden adınıza gelen faturaları düzenli ödüyorsanız. Kol şeklinde itelenen hesaplar ile örneğin 2 bine olan telefonu 36 ay vade ile 3 bine alıp kutusunu açmadan üç beşyüz tl aşağıya satarak acil para ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

ELEKTRONİK EŞYALAR İMDADA YETİŞİR : Her türlü elektronik eşyayı bu dediğimiz yöntem ile satın alabilir ve daha düşüğe satarak acilen paraları cebe indirebilirsiniz. Ama unutmayın külli zarardasınız. Zira 5 e aldınız üçe verdiniz. Ama acil paraya ihtiyacım var dimi 🙂 O zaman her yol mübah zararda edebiliriz bişicik olmaz heralde…

ACİL KREDİ İÇİN BANKALARIN KAPILARINI AŞINDIRIYORSUNUZ

Yukarıda bahsetmiştik Türkiye para harcama ve tamamen tüketime odaklı bir ülke olduğundan dolayı özellikle bu ülkede yeni yeni faaliyet gösteren bankalar kredi hususunda esnek davranacaklarından dolayı kredi için şansınız olabilir. Kefil bulabilirseniz, ya da Allah korusun bi yerde bi eviniz, arabanız ya da hala kalmış ise bir arkadaşınız var ise ondan kefillik isteyerek te krediyi daha çabuk alabilirsiniz. Yine alternatif olarak hatır çeki alıp bunu kırdırarak ta paraya biran önce ulaşma şansına sahip olabilirsiniz. Sağlam firmaların çeklerini kıran Faktoring firmaları da mevcut. Özellikle mevzu para bulmak ise, Türk halkının kafası son derece hızlı ve pratik olarak çalışacaktır.