Kendi İşinin Patronu Olmaya Ne Dersin ? KOSGEB ile 150.000 TL Destek

KOSGEB Girişimcilik Destek Programı, Yeni girişimcilik desteği, KOSGEB Hibe Kredi, Kosgeb ile kendi İşinin sahibi ol – Ülkemizde bir çok insan kendi işini kurmak istiyor. Başka işte çalışmak kolay değil. Bunun farkındayız. Haliyle de vatandaş iş kurmak istiyor ama maddi sıkıntıları da oluyor. Bu sıralar bu konuda oldukça fazla istek alıyoruz. Haliyle de Bu sıralar biraz KOSGEB Kredilerine değineceğiz. Dilerseniz bize gelen bir kaç isteği özet şeklinde paylaşalım.

OKURLARIMIZDAN GELENLER KÖŞESİ

SALİH BEY: Benjamin Usta, yaw güzel güzel kredi haberleri yapıyorsun. Bir çok arkadaşımda sayende avantajlı kredi çektiler. Benimde bir ricam var. Kendi işimi kurmak istiyorum. Ama bankalara para da kaptırmak istemiyorum. Bugün 10 bin lira bile çeksen 4 -5 bin lira faiz ödüyorsun. Bizler için KOSGEB’in faizsiz yada hibe kredi imkanı var mı? Lütfen Cevapla….

Ayşe Hanım: Bir iş yerinde durmadan gözleme, yufka, ev ekmeği gibi şeyler yapıyorum. Uzun saat çalışıyorum ama hak ettiğim parayı alamıyorum. Hatta benim sayemde bu iş yerine gelen bir sürü insan bile var. Artık bende kendi işimi kurup, patroniçe olmak istiyorum. KOSGEB varmış herhalde. Biraz bilgi verebilir misiniz? ……

Mustafa Bey: Güzel bir üniversite ve güzel bir de bölüm bitirdim. Bir iş yerinde bilgi işlem diye girdim ama, iş verenin çaycılığını da yaptırıyorlar, ayak işlerine de koşturuyorlar. Gına geldi. Kendi iş yerimi açsam oldukça fazla başarı elde edeceğime inanıyorum. Yol gösterebilir misiniz? ……..

KOSGEB GİRİŞİMCİLİK DESTEK PROGRAMINI DÜŞÜNEBİLİRSİNİZ

Değerli okurlarım, vaktinizi çok fazla almamak adına yukarıda sadece 3 tane, örnek verebildim. Ülkemizde yüz bilerce çalışan kendi işini kurmak istiyor. Tek sıkıntı ise maddi sıkıntı. İş kurmak için yeterli sermaye yok. Dolayısıyla da vatandaş sıkıntılı işine geri dönmek zorunda kalıyor. Halbuki Devletimiz KOSGEB’i kurmuş. Sadece geçen sene 2750 projenin üzerinde onay çıktı. Başvuru yapanların büyük çoğunluğu onay aldılar. KOSGEB Girişimcilik Destek Programını mutlaka düşünmelisiniz. Bu sayede rahatça işinizi kurabilirsiniz.

KOSGEB GİRİŞİMCİLİK DESTEK PROGRAMINI DETAYLARI

Bu Programın asıl amacı girişimciliğin desteklenmesidir. Ayrıca girişimciliğin yaygınlaştırılması ve başarılar elde eden işletmelerin kurulabilmesidir. Bu programa tüm girişimci adayları başvuru yapabilirler. Sizlerde kendi işinizi kurmak istediğinize göre girişimci adayısınız. Bakın buradan kredi almanın altın kuralı girişimci olmaktır. Girişimci ruha sahip olacaksınız ve ben mutlaka bu krediyi alacağım diyeceksiniz. Şimdi yapmanız gereken bir eğitim işi var. Haydi şimdi ondan da söz edelim.

UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ

KOSGEB’ten kredi almak isteyenlerin öncelikle bir eğitim alması gerekiyor. Bu eğitime Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi deniliyor. Bu eğitim lütfen gözünüzü korkutmasın. Girişimcilik nedir? işletmeler nasıl kurulur? İş kurma, bu iş yerini yürütebilme, burada kendinizin sorumluluğunun farkında olabilmeniz, fikirler üretebilmeniz ve iş planı hazırlayabilmeniz konularında eğitim alıyorsunuz. Tabi bu eğitimler ücretsizdir. Para ödemiyorsunuz. Toplamda ise 32 saattir. İlinizdeki kosgeb eğitimlerini öğrenmek için Kosgeb’in web sitesine girmeniz gerekecek. Tabi buradan randevu da almalısınız.

YENİ GİRİŞİMCİLİK DESTEK UNSURLARI

Destek unsurları nelerdir? Şimdi bunlara değinelim. Öncelikle Kosgeb’den 2.000 TL hibe işletme kuruluş desteği alabiliyorsunuz. Yine kuruluş döneminizde makine, ofis, yazılım, donanım ve teçhizat gibi giderleriniz için de 18 bin lira hibe kredi alabilirsiniz. İşletme giderleri desteği için de 30 bin lira hibe kredi alabiliyorsunuz. Bu saydığım 50 bin lira tutarındaki kredi hibedir. Yani karşılıksızdır. Geri ödemesi yoktur. Bana 50 bin lira yetmez derseniz de 100 bin liraya kadar da geri ödemeli, faizsiz ve 60 ay vade ile alabiliyorsunuz.

 

“Kendi İşinin Patronu Olmaya Ne Dersin ? KOSGEB ile 150.000 TL Destek” üzerine bir yorum

  1. Ceka tekstil adina hom ofis olarak calisiyorum fakat cok parasal sikint sikintim var alacaklarimi tahsil edemedim kredilerim var kosgebden kredi destegi almam mumkunmu

    Cevapla

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.