KOSGEB KOBİ Proje Destek Programı 150 Bin Lira Nakit

KOSGEB KOBİ Proje Destek Programı 150 Bin Lira Nakit- Acilkrediler.com ekibi, madem gelen maillere cevap veriyorsunuz, O zaman benim de sorumu yanıtlayın. Adım Ahmet. Küçük bir KOBİ’yim. KOBİ olmak kolay değil. Ürün yetiştir, ham madde al, işçilere maaşını ver, makine al, reklam yap, teknolojiden faydalan, bunların hepsi ciddi bir maddi maddi kaynak gerektiriyor. Birde karşılaştığımız sorunlar oluyor ve para olmadığından çözümde geliştiremiyoruz. Örneğin Aklımda çok güzel bir proje var ama maddi destek yok. Nereden alabilirim?

KOSGEB’İ DÜŞÜNEBİLİRSİNİZ

ACİLKREDİLER.COM: Sevgili okurumuz KOSGEB’i düşündünüz mü? Kosgeb küçük ve orta ölçekli tüm kobilere yardım ediyor. Sizlerde neden buradan hibe veya faizsiz kredi alamayasınız ki? Yeter ki isteyin ve gereklilikleri yerine getirin. Hey yıl başvuru yapan binlerce Kobi, KOSGEB sayesinde maddi kaynağa ulaşıyor. Sizlerde KOSGEB’i düşünebilirsiniz.

AHMET BEY: Evet KOSGEB’i bende duydum. Siteye girişte yaptım ama pek bir şey anlamadık. Destek bölümü var kuluçka falan diyor. Hani sizden ricam, nokta atış. Ben işletmenin eksik ve sıkıntılı tarafını biliyorum Kafamda bir proje var. Desteklenirse de çok iyi bir konuma geleceğimi düşünüyorum. Bu ölçüde ve bu verilerde destek kredisi var mıdır?

KOSGEB KOBİ PROJE DESTEK PROGRAMI VAR

ACİLKREDİLER.COM: Sizin durumunuzu anladım. İnanınki sizin konumunuzda olan binlerce kobi var ve ne yapacaklarını bilmiyorlar. Bilgi veren ve yönlendiren de olmadığı için küçük bir kobi olarak kalmaya devam ediyorlar. KOSGEB destek programlarından birisi de KOBİ Proje Desteğidir. Buradan 150 bin liraya kadar maddi destek alabilir ve projenizi hayata geçirebilirsiniz. Bu proje sorunuzun birebir karşılığıdır.

AHMET BEY:  Sorularımla başınızı ağrıttım ama rica etsem ve sizi de sıkmayacaksam, bu desteği benim için detaylandırabilir misiniz? Nedir? Ne değildir? Şartları nelerdir? Ne kadar maddi kaynak alırım? Bunun ne kadarı hibe, ne kadarı geri ödemelidir?

KOSGEB KOBİ PROJE DESTEK PROGRAMI DETAYLARI

Madem bu desteğin detaylarını merak ediyorsunuz, o halde hemen başlayalım. Her işletmenin kendine göre sorunları olabilir. Bu program ile işletmelerin bu sorunları görebilmesi ve çözüm için proje üretebilmesi istenir. İhtiyaç duyulan maddi kaynak da kosgeb tarafından sağlanır. Bu programın amacı, kobilerde proje kültürü alışkanlığını oluşturmaktır. Yani sen düşün, acaba sıkıntılı durumundan ne yaparsan kurtulursun? diye sizi düşünmeye teşvik eder. Çözüm bulduktan sonrada bunu şimdide projelendir ve sorununu çöz der.

Merak etme finansal ihtiyacı da KOSGEB veriyor. Normalde bu iş kebap. Lokum gibi ve mis. KOSGEB bu sayede her zaman karşılaştığınız sorunlar ile çözüm yolları üretebilme kabiliyetinizi artırır. Yeri gelir makine teçhizatından sıkıntıya düşersiniz, yeri gelir tanıtımdan sıkıntıya düşersiniz. Her kobinin kendine göre sıkıntısı vardır. Mühim olan çözüm üretebilmek. Bu işin aslı, özü hepsi bu kadar. Haydi şimdide program ve limitlerine bakalım.

PROGRAM SÜRESİ VE YARARLANMA LİMİTİ

Bu programın süresi 3 yıldır. En az 6 ay ile 24 ay arasındadır ama dilerseniz bu süreye artı 12 ay daha ekleyerek 36 aya yani 3 yıla çıkarabilirsiniz. Bu destek programında elde edeceğiniz maddi kaynak en fazla 150 bin lira kadardır. Bu paranın tümü hibedir. Yani geri ödemesizdir. Birinci ve 2. bölgelerde yararlanma oranı %50 dir. 3., 4,. 5. ve 6. bölgelerde yararlanma oranları %60 dır. Başvuru yapacakların, kosgeb’e üye olmaları ve kosgeb’ten gerekli yönlendirmeleri almaları gerekiyor. Zor bir şey değil.

Beni terslerler, yada ilgilenmezler demeyin. Çünkü Kosgeb sizlerin gelişimi için kurulmuş bir kurum. Destek programı da gayet güzel. Siz fikir üretip projeye dökeceksiniz, parayı da kosgeb karşılayacak. Üstelik ne faiz nede geri ödeme ile uğraşacaksınız. Hibe para ile sorunlarınıza çözüm üreteceksiniz. Umarım ki bu yazı derdinize derman olmuştur. Yeni bir kobi ve kosgeb yazısında buluşmak dileğiyle.

“KOSGEB KOBİ Proje Destek Programı 150 Bin Lira Nakit” üzerine 4 yorum

 1. Selam ben işyeri devr aldım 2ay oldu işler düşük ben dukyana değişiklik yapcam ama maddi durumuma yok bir iki ay bole gidedersew kapatacam koskep duydum bana bi yardımcı olurmusunuz

  Cevapla
  • Merhabalar Özcan Bey,
   Öncelikle bizler sadece bilgilendirici haberler yapıyoruz ve KOSGEB ile herhangi bir bağımız yok. Ama KOSGEB’ten yararlanır mıyım diye soruyorsanız; şartları yerine getirdiğiniz takdirde elbetteki yararlanırsınız. bunun için öncelikle 10 gün kadar süren (32 saat) KOSGEB eğitimi almanız gerekiyor. Zaten burada nasıl başvuru yapacağınız falan anlatılıyor. Sonra da projenizi sunuyorsunuz ve onay alırsanız maddi desteğe kavuşuyorsunuz. KOSGEB ana sayfada eğitimlerin tarihleri var. Kendi ilinizde olanı takip edin ve hemen kayıt yaptırın. Zira kontenjana tabi oluyor eğitimler. Şimdiden başarılar dilerim….

   Cevapla
   • Ben koskep eğitimi ve sertifikamı aldım benim eşim emekli öğretmen ve hiç maddi yatırımım yok ben işkurmak istiyorum koskepten nasıl destek alabilirim

    Cevapla

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.