Acil Kredi Lazım Banka Faiz Oranları Ne Zaman Düşecek

Bankalar Faiz Oranlarını Ne Zaman Düşürecek, Kredi Çekeceğim Faizler düşecek mi – Acilkrediler.com‘un saygıdeğer okurları, sizler için yine çok özel bir yazı derledik. Genel anlamda hazırda paramız yok. Haliyle de kredi çekmek durumunda kalıyoruz. Kredi bizler için aldığımız nefes kadar önemli bir hal aldı. Araba alırken, ev alırken, evlenirken, iş açarken, iş yeri büyütürken, ev eşyalarını yenilerken, tatile çıkarken, ekin ekerken, en büyük kurtarıcımız genelde banka kredileri oluyor.

FAİZ ORANLARI ALDI BAŞINI GİDİYOR

Kredi artık peynir ekmek gibi tüketiliyor. Lakin faiz oranları da aldı başını gidiyor. Ben geçen sene ihtiyaç kredisi haberleri paylaşırken %1,11 lerden söz ediyordum. Bugün ise en düşük kredinin %1,35 civarlarında olduğunu söyleyebilirim.En yüksek faiz oranını söylemeye bile korkuyorum. Sıkı durun ama %2,29 faiz en yüksek oranı belirtiyor. Akıllara zarar bir durum söz konusu. Konut ve taşıt kredileri de çok yüksek. Peki ala ne oldu? Neden bu faizler sürekli yükseliyor? Kredi çekmek için doğru zaman hangisi? Yazımızın kalan kısmında sizleri çok özel bir söyleşi bekliyor.

ÜLKEMİZİN YAŞADIĞI AĞIR İMTİHAN SÜREÇLERİ

Sevgili okurlarım, ülkemizin son 1,5 yılda yaşadıkları hiçte kolay şeyler değildi. Bu yaşananlar tabi ki de toplumun tüm yönleri ile etkiliyor. En fazla etki alanı da ekonomi elbette. Dış sermaye yatırım yapmak için güvenli liman arıyor. Bankalarda bize gelin diyerek yüksek faiz veriyorlar. Yalnız bu durum biz vatandaşları iyi yönde etkilemiyor. Doğal olarak da hükümet sürekli elini bu ise atıyor. Yalnız yeterli olmuyor. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN da sürekli faiz oranların düşürülmesi gerektiğini vurguluyor.

MOODY’S TÜRKİYE’NİN NOTUNU DÜŞÜRDÜ

Faizlerin düşürülmesi için iyi bir kararlılık ve istikrarlı bir ekonomi gerekiyor. Yalnız gerek ülkemizdeki gelişmeler, gerekse dünyadaki gelişmeler buna şuan için pek izin vermiyor. Dolar 3,80 civarlarına yükselmiş durumda. Güney sınırımızdaki hareketlilik ve Zeytin Dalı Operasyonu malum ilerliyor. Hatta geçen gün Moody’s Türkiye’nin kredi notunu aşağı çekti ve Ba2 olarak belirledi. Buna gerekçe olarak da yüksek borç ve siyasi riskler olarak belirledi. Doğru mu, yanlış mı siz karar verin ama şeker fabrikalarının özelleştirileceği de söyleniyor. Bu durumda tedirginlik yaratıyor. Tabi bunlar sadece ülkemizde yaşanan gelişmeler. Dünyanın öbür ucunda yaşanan ekonomik sıkıntı maalesef ki tüm dünyayı etkiliyor.

FAİZ ORANLARI DÜŞECEK Mİ?

Faiz oranları düşecek mi? bu haliyle kredi mi çekmek daha avantajlı? gibi sorular herkesin akılına geliyor. Deminde söz ettiğim faiz noktasında dik duruş gerekiyor. Tabi ki de bunu yapacak olan devlet büyüklerimiz. Ülkemizde faiz oranları yüksek mi? Elbetteki yüksek. Bahar ve yaz mevsimleri bizleri bekliyor. Bahar döneminde bir değişikliğin olacağını çok düşünmüyorum. Zira kısa vadede (2-3 ayda) anında bir çözüm olmaz. İstikrarlı gidiş ile faiz oranları da düşüşe geçecektir.

Yaz ayı için ise ümitliyim. Yaz aylarında genelde en fazla kredi başvuruları gerçekleştiriliyor. Haliyle bankalar bir birleriyle tatlı bir rekabete gireceklerdir. Bundan dolayı da güzel kampanyalar olacaktır.

ACİL KREDİ ÇEKECEĞİM BANKALARDA FAİZ ORANLARI NASIL?

Ya ben yaz ayını bekleyemem acil bireysel ihtiyaç kredisi çekeceğim diyorsanız, o halde; Bahar Ayına Özel Tüm Bankaların Kredi Faiz Oranları ve Özellikleri konulu yazımızı mutlaka incelemenizi tavsiye ederiz. Mevcut olan bir çok bankanın ihtiyaç kredilerini sizler için derledik.

“Acil Kredi Lazım Banka Faiz Oranları Ne Zaman Düşecek” üzerine bir yorum

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.