Polis, Öğretmen, Doktor Şekerbank’da Tüm Kamu Çalışanlara Özel İhtiyaç Kredisi

Şekerbank kamu çalışanlarına özel ihtiyaç kredisi kampanyası, Memurlara kredi – Acil kredilerden çok özel bir kredi kampanyası haberi daha sunuyoruz. Yalnız en baştan belirtelim. Bu kredi kampanyası kamu çalışanlarını ilgilendiriyor. Aslında memur, emekli, çiftçi ve esanaf fark etmeden hepimiz krediye ihtiyaç duyuyoruz, ama bankalar bazen mesleğe göre yada bağlı olduğun kuruma göre kredi kampanyaları yapıyor. Bu kampanyadan faydalananlar da işine yarıyorsa tabi ki de değerlendiriyor.

ŞEKERBANK’DAN KAMU GÖREVLİLERİNE KREDİ KAMPANYASI

Şekerbank özellikle esnaf, kobi ve çiftçiler tarafından oldukça fazla tercih ediliyor. Girişimciler de şekerbank’ı tercih ediyor. Özellikle de bayan girişimcilere yaptığı kredi kampanyaları ile dikkatleri üzerine topluyor. Biliyorsunuz ki Denizbank’da Şekerbank’a bağlı. Şekerbank bu sıralar kamu görevlilerine bir kredi kampanyası hazırlamış. Bizde inceleyelim ve bakalım dedik. Ne gibi fırsatlar sunuluyor didik didik ayıkladık. Peki detaylar neler? Detaylar yazımızın devamında. bakalım bu kampanya avantajlı mı?

ŞEKERBANK KAMU ÇALIŞANLARINA ÖZEL KREDİ DETAYLARI

Sizlerde bir devlet dairesinde çalışıyor ve krediye ihtiyaç duyuyorsanız, şekerbank’ı değerlendirebilirsiniz. Çünkü sizlere özel bir kredi kampanyası hazırlamış. Bu kredi kampanyasına göre 50 bin liraya kadar kredi alabilirsiniz. Bu tutar fena bir sayı değil. Ayrıca kredinizi 3 ayda ödeyebileceğiniz gibi 48 aya kadarda uzatabilirsiniz. Böylesi uzun bir kredi vadesi elbetteki bir çok kişi için avantaj niteliğinde olacaktır. Kredinin faiz oranını merak edenler için %1,55 olduğunu da belirtelim. Kredi vadesi ne olursa olsun, faiz oranı da %1,55 olarak alınıyor.

Alacağınız kredinin binde beşi oranında kredi tahsis ücreti ödersiniz. Diyelim ki 50 bin lira çekeceksiniz. Buna göre kredi tahsis ücreti olarak da 250 lira ödersiniz. Şimdi hayat sigortasına da değinelim. Çünkü bu kampanya ile memurlarımızın sigortada yaptırması gerekecek. Ne kadar diye soracak olursanız, net bir tutar söyleyemeyiz. Çünkü hayat sigortası sizin yaşınıza ve cinsiyetinize bakılarak belirleniyor. Ayrıca kredinin vadesi ve tutarı da hesaplamada dikkate alınıyor.

KAMU KREDİSİ İÇİN ÖRNEK HESAPLAMA

Şimdi bu kampanyanın herkesçe daha iyi anlaşılması için en fazla tercih edilen tutar olan 10 bin lirayı ele alalım. Genel düşündüğümüz için de 48 ay herkes için uygun olacaktır. Faiz oranı da %1,55 dir. Elimizdeki verilere göre hesaplama yaptığımızda aylık taksit tutarınız 316,80 TL karşımıza çıkıyor. Geri ödenecek toplam kredi tutarına baktığımızda ise 15.206,40 lira karşımıza çıktı. 10 bin lira için kredi tahsis ücreti 52,5 TL olacaktır. Hayat sigortasını belirtemiyoruz. Kişiden kişiye göre değişecektir.

Kredinin aylık toplam maliyet oranına baktığımızda %2,0939 bizi karşılarken, yıllık toplam maliyet oranına baktığımızda ise %25,1271 oranı bizleri karşılıyor.

KREDİ DEĞERLENDİRMESİ

Tabi bu krediyi çekip çekmeme sizlerin kararı. Faiz oranı nasıl peki? Bu kadar kredi haberleri yapıyoruz. Tabi bunların arasında kamu görevlilerine özel kredi kampanyaları da paylaşıyoruz. Hani piyasayı da az çok takip ediyorum. Dolayısıyla %1,55 faiz oranı diğer kamu kampanyalarına göre biraz fazla. Şekerbank tamam kolay kredi veriyor ama yinede bu faiz oranını bence biraz daha da düşürmeli. Benim size tavsiyem, eğer kredi çekecekseniz sitemizdeki diğer kredi kampanyalarına da 15 dakika kadar bir göz atın.

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.