Şekerbank Sms İle Kredi Başvurusu Artık Çok Basit

Şekerbank SMS Kredisi, SMS ile kredi başvurusu, Şekerbank ile kolay ihtiyaç kredisi- Sizce de maddi ihtiyaçlarımız her geçen gün daha da fazla artmaya başlamadı mı? Durmadan, o lazım, şu lazım, bu lazım deyip duruyoruz. Peki ihtiyaçlarını gerçek anlamda kimseden yardım almadan karşılayacak kaç kişi var? bu sayı çok az olacaktır. Paramız çok yok ama, Allah’a şükür iyi kötü bir işimiz var. Dolayısıyla da kredi çekerek gereksinimler karşılanma yoluna gidiliyor. Kredi bizler için çok önemli bir konumda.

VATANDAŞ KOLAY KREDİ BAŞVURUSU YAPMAK İSTİYOR

Hepimiz ona bağımlı gibiyiz. Kardeşten istesen onunda durumu bizden farklı değil ki. Bankalar iyi. Ama ufak bir sorun var. Bir çok banka kredi başvurusunda anamızdan içtiğimiz sütü burnumuzdan getiriyor. Topu topu kredi başvurusu yapacağız ama tam günümüz bu işe gidiyor. Haliyle de canımızdan beziyoruz. Artık kolay kredi başvurusu istiyoruz. Tabi bu niyetimizi hisseden bankalar kendilerince kolay kredi başvurusu sistemleri geliştirmişler. Bu bankalardan birisi de şekerbank. Yazımızın devamında Şekerbank’ın kredi kampanyasından söz edeceğiz.

ŞEKERBANK İLE SMS KREDİ ÖZELLİKLERİ

Şekerbank oturduğunuz yerden; işinizden vaya evinizden rahatlıkla krediye başvuru yapabilmeniz için SMS kredi kampanyası geliştirmiş. Sizlerde bir kısa mesaj atarak kredi başvurunuzu rahatlıkla gerçekleştirebiliyorsunuz. Şubeye gitme gibi bir derdiniz olmuyor. Ayrıca başvuru yaptıktan sonrada çok fazla bekletilmiyorsunuz. Şekerbank sizin ile ilgili kredi sicilinizin incelemesi yapıyor. Cevabı da anında veriyor. Riskli bir durum ile karşılaşmaz ise onay mesajı geliyor. Peki mesaj nasıl atılacak? haydi şimdide buna değinelim.

SMS İLE BAŞVURU

Sizlerde mesaj ile başvurmak istiyorsanız telefonunuzu elinize alın ve mesaj bölümüne girin. Şimdi ekrana kredi yazın ve bir boşluk bırakın. Sonrasında ise 11 haneli kimlik numaranızı yazın. Mesaj metni hazır. Şimdi bu metni cep telefonu operatörünüz ne olursa olsun 1953’e yollayın. Hepsi bu. Yukarıda belirtiğim gibi cevap için çok beklemezsiniz ve bir kaç dakika içerisinde size cevap gelir.

KREDİNİN ÖZELLİKLERİ NELER?

Şimdi en fazla merak edilen bölüme gelmiş olduk. Bu kampanya ile alabileceğiniz maksimum kredi tutarı 50 bin liradır. En küçük vade sayısı 3 aydır. Yapabileceğiniz en uzun vade sayısı ise 48 aydır. Buda 4 yıla tekabül etmektedir. Kredinin faiz oranları belirleyeceğiniz kredi vadesine göre şekillenecektir. Kredi vadesi 3 ay ile 48 ay arasında ise sizlere sunulan faiz oranı %1,70 olacaktır. Kredi vadesi 25 ay ile 36 ay arasında ise sizlere sunulan faiz oranı %1,73 olacaktır. Kredi vadesi 36 ay ile 48 ay arasında ise sizlere sunulan faiz oranı %1,75 olacaktır. Kredi tahsis ücreti de olacaktır. Bu ücret alınacak kredinin binde beşi oranındadır.

Diyelim ki 50 bin lira aldınız. Buna göre tahsis ücretine baktığımızda binde beşine göre 250 TL karşımıza çıkıyor. Hayat sigortası da yaptırmanız gerekecektir. Doğrusu bende hayat sigortası yaptırılması taraftarıyım. Ama hayat sigortası hesaplanırken cinsiyetiniz, yaşınız, kredi vadesi ve kredi tutarı birlikte ele alınıyor. Bu açıdan da net bir tutar söyleyemeyiz.

SMS KREDİ İÇİN YILLIK ÖDEME PLANI

10 Bin lira kredi çekeceksiniz. Size lazım olan tutar bu. Şimdi bunu kaç ay vade ile ödemek istediğinize geldik. 48 Ay mı? Tamam o zaman, hemen hesaplama yapalım. Yukarıda 48 ay vade dilimine baktığımızda faiz oranınızın %1,75 olduğunu görüyoruz. Şimdi aylık taksit tutarınızı bulalım. 48 ay boyunca her ay ödemeniz gereken taksit 332,69 TL dir. Kredi tahsis ücreti 52,5 TL olacaktır. Yıllık maliyet oranı ise %28,7193 dür.

KREDİ HAKKINDA GENEL DEĞERLENDİRME

Şimdi genel bir kredi değerlendirmesi yapalım isterseniz. Şekerbank, başvuru noktasında ve kredi alım noktasında güzel bir kampanya yapmış amenna. Lakin faiz oranına baktığımızda gerçekten de bir çok bankaya göre yüksek geldi. Şuan piyasadaki en düşük faiz oranı kredi notuna bakılarak oluşturuluyor ve oda %1,09. Bence şekerbank faiz oranlarını biraz daha da indirirse bu kampanyaya rağbet biraz daha fazla olabilir. Tabi son kararı verecek olan sizlersiniz. Dolayısıyla da sitemizde şuan tüm kredi haberleri güncelliğini koruyor. 3 -5 banka daha inceleyerek en doğru ve hesaplı kararı verebilirsiniz.

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.