Ramazan Bayramının İlk Acil Kredi Kampanyası Garanti’den

2017 Garanti Bankası Ramazan Bayramı Kredi Kampanyası, Acil bayram kredisi, İhtiyaç Kredisi – Ramazan ayının ilk haftasını bitirdik gibi. Şuan ramazan alışverişleri revaçtayken, bir yandan da vatandaş bayram hazırlıklarını düşünüyor. Özellikle bir çok kişi de yıllık izinlerini bayram tatili ile birleştirmek istiyor. Bu sayede de hem bayramı sevdikleri ile birlikte geçirmek, hemde yılın yorgunluğunu güzel bir seyahat programı ile atmak istiyorlar. Tabu bu sadece çalışanlar için söz konusu.

GARANTİ BANKASINDAN İLK RAMAZAN BAYRAMI KREDİSİ

Örneğin emekliler, çocuk ve torunların geleceğini düşünerek, hazırlık yapıyor, esnaf ve KOBİ’ler bayram revizyonu için hazırlık yapıyorlar. Tabi tüm bu isteklerin hepsi için maddi kaynak gerekiyor. Doğal olarak da bankaya yani krediye yönelme durumunda kalıyoruz. Peki bayram için hazırlanan özel kampanyalar var mı? Şuan ilk ramazan bayramı kredisini garanti bankası sunuyor. kampanya çıkalı bir iki gün oldu. Yazımızın devamında bu kampanyanın detaylarını sunmaya çalışacağız. Ayrıca diğer bankalar da kredi kampanyalarını yayınlar yayınlamaz, bu siteden sizlere duyuracağız.

GARANTİ BANKASI RAMAZAN BAYRAMI KREDİSİ DETAYLARI

Bu kredi kampanyası sizlerin gerek bayram masraflarınızı karşılamanızı, gerekse de diğer ihtiyaçlarınızı gidermeniz için sunuluyor. Kısacası sebebiniz ve ihtiyacınız her ne olursa olsun, bayram krediniz garanti de hazır. Garanti bankası elini biraz çabuk tutmuş ve kampanyayı da erken de yayınlamış. Bu kampanya ile sizlere sunulan faiz oranları %1,29 ile %1,44 arasında değişiyor. Bu oranları da kredi vadesi ve limiti belirliyor. Krediyi en az 3 ay vade ile ve en uzun da 48 ay vade ile ödeyebiliyorsunuz. Uzun vadesinin olması bir avantaj.

Kredi için belirlenen üst limitin 75 bin lira olduğunu hemen belirteyim. Kredi üst limiti belirlenirken de sizin aylık gelirinize bakılıyor ve ona göre bir hesaplamaya gidiliyor. Bu kredi kampanyası ile birlikte cebinizden iki farklı ücrette çıkacak. Bu ücretlerden ilki hayat sigortasıdır. Hayat sigortası kredi vadesi ve limiti ile birlikte yaş ve cinsiyete göre hesaplanıyor. Birde cebinizden kredi tutarının binde beşi oranında tahsis ücretinin de çıkması gerekiyor. Zaten tahsis ücreti ve hayat sigortasını artık neredeyse tüm bankalar zorunlu koşuyor.

KREDİYE NASIL BAŞVURU YAPILMAKTADIR?

Bankalar bu sıralar kredi verme politikalarında bazı değişikliğe gitmiş durumda. Kendi müşterilerine bankaya uğramadan kredi veriyorlar artık. Bir çok banka bu yönde politika izliyor. Garantide bunlardan biri. Garanti müşterileri internet şubeye giriş yaparak yada cep şubeye giriş yaparak hemen krediye başvuru yapabilir ve onaylanan tutar ölçüsünde de kredilerini hemen hesaplarına aktarabilirler. Yalnız maaş müşterileri dışındaki garanti müşterileri internetten en fazla 25 bin lira kadar kredi alabiliyorlar.

Diğer müşteriler eğer 25 bin lira yetinmiyorlar ise ve henüz garanti müşterisi değilseniz, doğal olarak banka şubesine uğramalısınız. Buraya giderken de çalışma belgenizi, gelir belgenizi, adres teyidi için herhangi bir belgeyi ve nüfus cüzdanınızı da götürmeyi unutmayın. Kampanyaya gelir belgesini sunabilen herkes başvuru yapabilir. Ama banka kredi verme noktasında özgürdür. Dilediğine kredi vermeyebilir. Bunu da belirtelim.

75.000 TL RAMAZAN BAYRAMI KREDİSİ İÇİN ÖRNEK ÖDEME PLANI

Gerek işlerinizde kullanmak için, gerek araba yenilemek için ve gerekse de bayram masrafları için yüklü bir meblağ olan 75 bin lira kredi çekmeye karar verdiniz. Bu tutar yüksek olduğundan, geri ödeme vadesi olarak 48 ayı uygun gördünüz. Garanti bankası da sizlere %1,29 faiz oranını sundu. Elde verilere göre acilkrediler.com ekibi olarak gerekli hesaplamaları yaptık. Buna göre aylık taksit tutarınız 2.225,76 TL olacaktır. Kredi tahsis ücreti ise %0,5 olduğundan 375 TL ödemeniz gerekecek.

Ortalama hayat sigortası için de ödemeniz gerekecek tutar 1.143,75 TL olacaktır. Bu kredide toplam maliyet tutarınız ise 107.230,49 TL dir. Son olarak Yıllık maliyet oranının %20,5950 olduğunun da altını çizelim.  Sevgili dostlarımız, bizler en üst limitten kredi hesaplaması yaptık. Farklı tutarlardaki kredi için bankaya başvurmanız gerekecek. Yada garanti müşterisi iseniz internetten istediğiniz hesaplamaları gerçekleştirebilirsiniz.

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.