Şerkerbank’dan Hayalinizdeki Arsayı Kolayca Almanız İçin 120 Ay Vade İle Kredi

Şekerbank 120 ay vadeli arsa kredisi, arsa kredisi faiz oranları, şekerbank arsa kredisi hesaplamaları – Çok özel ve kaliteli kredi haberleri ile, yayın hayatımıza devam ediyoruz. Kısa sürede bir çok kimsenin gönlünde taht kurduk. Bunu da gelen yorumlardan anlayabiliyoruz. Sizlere kredi lazım. Bizlerde banka ayırt etmeden, tüm kampanyaları sizlere sunmaya çalışıyoruz. Bu sayede banka banka dolaşmak yerine 10 dakikada en hesaplı ve avantajlı krediye ulaşabiliyorsunuz. Sizlerin hesaplı kreid alması bizleri sevindiriyor.

ARSA KREDİSİ İÇİN ŞEKERBANK YANINIZDA

Bu yazımız da ise farklı bir kredi kampanyasından söz edeceğiz. Biliyorsunuz ki kredi tercihleri değişebiliyor. kimisi konut için kredi alıyor, kimisi ihtiyaçları için. Kimisi de yatırımlık arsa için kredi çekmek durumunda kalıyor. İşte bu yazıda da sizlere arsa kredisine bir örnek vereceğiz. Şekerbank hayalinizdeki uygun arsayı alabilmeniz için sizlere bir kredi kampanyası hazırlamış. İşin açıkçası bende şimdi sizler ile birlikte öğreneceğim ve değerlendireceğim. Yazımızın devamında detaylar yer alacak. En sonunda ise değerlendirme yazısı.

ŞEKERBANK ARSA KREDİSİ ÖZELLİKLERİ VE DETAYLARI

Şekerbank istediğiniz arsayı alabilmeniz için kredi imkanı sunuyor. Bu sayede sizlerde ihtiyaç duyduğunuz nakit paraya kavuşarak bu krediden yararlanabiliyorsunuz. Peki bu kampanyanın detayları neler. Hemen inceleyelim. Ticari amaçlı olmayan, gerçek kişilerin, arsa alımı için geliştirilmiş bir kredi kampanyasıdır. Para birili TL dir. Şimdi sıkı tutunun. Nede mi? Çünkü kredi vadesini 120 aya kadar çıakrabiliyorsunuz. Uzun vade kimi zaman bir avantaj, kimi zaman da bir dezavantaj olabilir. Ama biz iyi yönü ile bakarak yazımıza devam edelim.

Kredinin faiz oranı tüm vade seçenekleri için %1,75 dir. Bu oran sabittir. Almak istediğiniz arsanın %45’i oranında kredi temin edebilirsiniz. Yani 100 bin liralık bir arsa alacaksanız, 45 bin lira bankadan alabiliyorsunuz. Arsanın Ekspertiz tutarının %45’i. Eğer arsa imarlı ise, teminat olarak ek bir şey sunmazsınız. Bu arsa üzerinden ipotek tesis edilmekte ve teminatı bu arsa oluşturmaktadır. Yok arsanız imarlı değil ise teminat olarak, ev, iş yeri, konut ve imarlı arsa gibi gayrimenkullerinizi teminat olarak gösterebiliyorsunuz.

BAŞVURUDA HANGİ BELGELER İSTENİYOR?

Öncelikle nüfus cüzdanınızı sunmanız gerekecek. Bunun dışında adresinizi gösteren herhangi bir belge de sunmalısınız. Gelir belgesi mutlak suret ile bankaya verilmelidir. Bunun dışında ise satın almak istediğiniz arsanın tapu fotokopisi de mutlaka olmalıdır. Başvuruyu en yakın şekerbank şubelerine yapabilirsiniz. Kredi noktasında tek yetkili merci şekerbankdır. Bu açıdan kredi başvurunuzu kabul edebileceği gibi reddedebilir. Haydi şimdi bir iki hesaplama yapalım.

30 BİN LİRA İÇİN KREDİ HESAPLAMALARI

İstediğiniz arsayı almak için 30 bin liraya ihtiyaç duyuyorsunuz. Geri ödemesini de 120 ay vade ile yapmak istediğinizi düşünelim. Faiz oranı olarak %1,75‘in sabit olduğunu zaten belirtmiştik. Bundan sonra hesaplamamızı yapalım. Aylık taksit tutarınız 686,71 TL çıkıyor. Geri ödemeniz gereken kredi tutarı ise toplamda 82.405,20 TL dir. Kedi tahsis ücreti ise 150 TL dir.

İstediğiniz arsayı almak için 30 bin liraya ihtiyaç duyuyorsunuz. Geri ödemesini de 60 ay vade ile yapmak istediğinizi düşünelim. Faiz oranı olarak %1,75‘in sabit olduğunu zaten belirtmiştik. Bundan sonra hesaplamamızı yapalım. Aylık taksit tutarınız 884,06 TL çıkıyor. Geri ödemeniz gereken kredi tutarı ise toplamda 53.043,60 TL dir. Kedi tahsis ücreti ise 150 TL dir.

İstediğiniz arsayı almak için 30 bin liraya ihtiyaç duyuyorsunuz. Geri ödemesini de 36 ay vade ile yapmak istediğinizi düşünelim. Faiz oranı olarak %1,75‘in sabit olduğunu zaten belirtmiştik. Bundan sonra hesaplamamızı yapalım. Aylık taksit tutarınız 1.195,97 TL çıkıyor. Geri ödemeniz gereken kredi tutarı ise toplamda 43.054,92 TL dir. Kedi tahsis ücreti ise 150 TL dir.

KREDİ AVANTAJLI MI? DEĞERLENDİRME

Sevgili okurlarımız, şekerbank’ın kredi kampanyasını hep beraber inceledik ve öğrendik. Şimdi kredi değerlendirmesine geçelim. Öncelikle 120 ay çok iyi bir avantaj. Ama faiz oranı çok çok yüksek. Dolayısıyla bu avantaj dezavantaja dönüşmüş. Yani %1,75 faiz oranı bana çok yüksek geldi. Örneğin önceki yazılarımızda ziraat banaksının da arsa kredisi haberini yapmıştık. Ziraat bankasında ki faiz oranı %1,11 idi. Haliyle ne yalan söyleyeyim faiz oranı ile şekerbank’a göre daha da avantajlı.

Ama ziraat bankasında vade oranı maksimum 60 ay vade ile yapılıyor. Birde arsaların imarlı olması da şart. Şekerbank da imarsız arsada alabiliyorsunuz. tabi teminat göstererek. Şekerbank alınmasın ama bence faiz oranını düşürmesi gerekiyor. Değerli okurlarımız bizler üzerimize düşeni yaptık ve kredi hakkında tüm bilgileri sunmaya çalıştık. Tabi son değerlendirme ve seçim hakkı elbette sizlerin. yeni bir yazıda buluşmak dileğiyle.

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.