Uygun Faiz Oranları ve 120 Ay Vade İle Ziraat Bankası Transfer Konut Kredisi

Hesaplı Ziraat Bankası Transfer Konut Kredisi, Düşük faizli konut borç transfer kredisi – Acilkrediler.com farkı ile çok özel bir kredi haberini sizler ile buluşturuyoruz. Toplumumuzun geneli için konuşacak olursak, hemen hemen herkesin borcu var. Borç ile yuva kuruyoruz, borç ile iş kuruyoruz, borç ile ev ve araba sahibi oluyoruz. Tabi bazı kimselerin işleri her zaman iyi gitmiyor ve bankalara olan kredi borçlarını kapatmada zorluk çekebiliyorlar. Bu durumda da borç transfer kredisine yönelmek durumunda kalıyorlar.

ZİRAAT BANKASI TRANSFER KONUT KREDİSİNİ DEĞERLENDİRMEYE NE DERSİNİZ?

Sitemizde bir çok bankaya ait borç transfer kredisinden söz etmiştik. Lakin bu bankaları genel itibariyle kredi kartı, ihtiyaç kredileri ve taşıt kredilerine borç transfer kredisi imkanı tanıyordu. Ama gel gör ki bazı okurlarımız da konut kredisinden yakınıp duruyorlar. Çünkü işleri o kadar kötüye gitmiş ki taksitleri ödemekte çok fazla zorlanıyor. Doğal olarak da konut kredisine transfer kredisi veren banka arıyorlar. Bizler de bu yazıda ziraat bankasının hesaplı ve uygun olan transfer konut kredisinden söz edeceğiz.

ZİRAAT BANKASI TRANSFER KONUT KREDİSİNİ ÖZELLİKLERİ

Zamanında işler iyiyken konut kredisi aldınız. Ödemelerinizi de güzel bir şekilde yapıyordunuz ama, şimdi işler değişti. Taksitleri yetiştireceğim diye ek mesai bile yapıyorsunuz. Çoluk çocuğun yüzünü bile görmüyorsunuz. O halde ziraat bankasında konut transfer kredisi alarak rahat bir nefes almaya ne dersiniz? Peki nasıl olacak bu iş? Herhangi bir ziraat bankası şubesine uğramanız gerekecek. Detaylar görüşüldükten sonra, ziraat bankası borcunuzu kendi üstüne alacak. Üstelik yeniden yapılandırarak.

TRANSFER KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI

Diyelim ki 30 ay vadeniz kaldı. Şimdi dilerseniz 120 aya kadar taksitlerinizi ve borcunuzu yeniden yapılandırabileceksiniz. Herkes ödeme gücüne göre kredi vadesini belirleyebilir elbetteki. Oldukça fazla taksit seçeneğiniz var. Bunun dışında bir de faiz oranı da çok uygun. Şuan için borç transfer kredileri içerisin de en hesaplısı desem yalan söylemiş olmam. 36 Ay vadeye kadar %1,05 faiz oranı uygulanıyor. 37 Ay ile 120 ay arasında ise faiz oranı %1,07 oluyor.

ÖNEMLİ DETAYLAR

Transfer kredisinden amaç, eski bankadaki yüksek taksit ödemeli olan konut kredinizi kapatmaktır. Dairenizin yada konutunuzun ekspertiz değerinin %80’ine kadar kredi alabiliyorsunuz. Evin değeri 100 bin lira ise 80 bin liraya kadar krediniz ziraate hazır demektir. Banka normal şartlarda ek bir teminat talep etmez. Eviniz üzerine ipotek tesis edilmektedir. Ev teminat için yeterli olmaktadır. Başvuru yaptığınızda banka sizi değerlendirmeye alıyor. Tutup da riskli gördüğü bir durum ile karşılaşırsa, işte o zaman fazladan teminat isteyebilir.

Bu kredinin en güzel yanlarından birisi kredi tahsis ücreti talep etmemesi. Bazı kişiler özellikle bu hususa dikkat ediyorlar. Belirtmekte fazda olduğunu düşünüyordum. Hayat sigortası ise yaptırmanız gerekecek. Başvurunuzu herhangi bir ziraat bankası şubesinden gerçekleştirebilirsiniz. Tabi tapu fotokopisi, gelir belgesi ve nüfus cüzdanınızı da muhakkak ki yanınız da bulundurunuz. Dilerseniz şimdide örnek ödeme planları çıkaralım.

50.000 TL BORÇ TRANSFER KREDİSİ İÇİN HESAPLAMA

50.000 TL Transfer Konut Kredisi gerçekleştirmeye karar verdiniz. Zaten bu kalan borcunuz. 24 ay vadesi kalmış ama aylık ödemesi çok ağır geliyor sizlere. Dolayısıyla da bu borcu ziraat bankasına taşıyarak 60 ay vade ile geri ödemek istiyorsunuz. Vadeye bakarak sizlere sunulan faiz oranının %1,07 olduğunu görebiliyoruz. Buna göre hızlıca bir hesaplama yaptığımızda aylık ödemeniz gerekecek kredi taksidi 1.133,56 TL yapıyor. Geri ödeyeceğiniz toplam kredi tutarına ise baktığımızda karşımıza 68.013,60 TL çıkıyor. Yıllık maliyet oranı ise %14,4468 dir.

KREDİ İÇİN GENEL DEĞERLENDİRME

Herkes bu kampanya avantajlı mıdır sorusunu muhakkak ki yöneltecektir. Şimdi öncelikle Yeniden kredi çektiğinizi belirtmekte fayda var. Kimse durduk yere kredi çekmez. Bu durumda haciz ile karşılaşmamak için ve ev elden gitmesin diye başvuru yapılan bir durum. Haliyle külfetiniz muhakkak ki artacaktır ama ödemeleriniz oldukça fazla küçülecek ve kara listeye girme belasından da kurtulmuş olacaksınız. Bu durum son çare olarak düşünülebilir. Faiz oranı deminde belirttiğim gibi düşük seviyelerde. Ama son kararı verecek olan elbette ki sizlersiniz.

“Uygun Faiz Oranları ve 120 Ay Vade İle Ziraat Bankası Transfer Konut Kredisi” üzerine 3 yorum

  1. takipteki müşterilerinizede varmı borçları kapatmak için.takipte icralık borcu olanada bir hak tanıyın 2013 de tanımıştınız maaş dan kesiyorsunuz sorun olmuyo rahatlatın 25 yıllık bankam olarak bir hak tanıyın

    Cevapla

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.