SGK Emeklilerine Özel Hesaplı Kredi ICBC’den

Emekliler İçin Kredi

ICBC Kredi faiz oranları cazip krediler emekliler için özel krediler – Yıllarca çalışıp çabalayıp sonunda hayalini kurduğunuz gibi emekliliğe yelken açtınız. Fakat hayalini kurduğunuz emeklilik bu değil, siz tıpkı Avrupa’da ki emekliler gibi bir deniz kenarında balık tutarak veya evinizin bahçesindeki hamakta uyuklayarak emeklilik günlerinizi geçirmeyi düşünüyordunuz ama hayat şartları bunu imkansız kılıyor. Hayaller hayatlar anlayacağınız 🙂

Düşük Emekli Maaşları

Bir kere emekli maaşları açlık sınırında seyrediyor, her şey ateş pahası, hele bunca yılda bir ev sahibi olamayan emekliler için emeklilik keyif yılları olacağına zehir oluyor. Ev kirası, elektrik, doğalgaz, su parası, mutfak masrafı derken, bir avuç emekli aylığından geriye sadece şeker parası kalıyor maalesef.

Borç Harç Emeklilik

Ay ortasında emekli aylığında son demir paralar da tükenince çocuklardan, eşten dosttan alınan paralar ile getirilmeye çalışıyor ayın sonu. Borç harç olayından bıkan, çocuklardan istemekten utanan bazı emekliler ise bu saatten sonra bir işe girip çalışmayı yeğliyor, kimi kayıtlı, kimi kayıtsız olarak olmadık işlere giriyorlar.

Banka Kredileri de Olmasa

Üstelik bir de geçmişten gelen borçları temizleyen emekliler var. Oğlanın düğün masrafları, kızın üniversite masrafları gibi 🙁 Üç kuruş aylığın bir kısmı da bu borçlara gidince elde avuçta bir şey kalmıyor. Bu durumda olan emekliler de el mecbur kredi kullanmaya yelteniyor, fakat yüksek faiz oranlarını görünce bir çoğu bankalara hiç bulaşmamaya karar veriyor.

Emekliler İçin Cazip Krediler

Fakat bir çok banka emeklilere özel kredi kampanyaları düzenliyor. İnternetle arası pek iyi olmayan bir çok emekli ise bu kredi fırsatlarından maalesef haberdar olamıyor. Oysa ki acilkrediler.com olarak bizler sayfalarımızda emekliler için en uygun faizli cazip kredileri detaylı olarak inceliyoruz. Eğer bu yazıyı okuyan emeklilerimizden biri iseniz BURADAN size en uygun kredileri inceleyebilirsiniz.

Emekliler İçin Cazip Kredileri İnceliyoruz

Bu sayfamızda ise SGK emeklileri için çok güzel bir kredi kampanyasından bahsedeceğiz sizlere. ICBC Bank tarafından düzelenen hesaplı kredi kampanyasını masaya yatırarak, detaylı olarak SGK Emeklilerine Özel Hesaplı Kredi kampanyası inceleyeceğiz.

ICBC’den SGK Emeklilerine Özel Hesaplı Kredi

Ülkemizin yeni bankalarından biri olan ICBC Bank’ın bu kampanyasında 13 Ay ile 48 Ay arasında vade seçeneklerinde faiz oranı %1,12 olarak belirlenmiş. Vade uzadıkça faiz oranı artan bilindik diğer kredilerin aksine bu kampanya da vade 13 ayın altına düştüğünde faiz %1,21 oranına yükseliyor. Maksimum 100.000 TL kredi kullanabildiğiniz bu kampanyadan yararlanmanın ön koşulu ise maaş hesaplarının ICBC Bank’ta olması. Maaşını bu bankadan alanlar bu krediden yararlanabiliyor anlayacağınız. Dolayısı ile başka bir bankadan alıyorsanız maaşınızı bu bankaya nakletmeniz gerekecektir.

Maksimum 48 aya varan vade seçenekleri ile kullanabileceğiniz bu kredi kampanyasında geri ödeme planını kendi koşullarınıza göre oluşturabildiğiniz gibi, esnek ödeme seçeneklerinden de faydalanabiliyorsunuz.

Örnek Kredi Hesaplamaları

Diyelim ki emeklisiniz ve çeşitli ihtiyaçlarınız için 15.000 TL gibi bir paraya ihtiyacınız var ve bu ihtiyacınız gidermek için ICBC’nin bu kampanyasından yararlanmak istediniz. Kredinizi de 12 ay gibi bir sürede geri ödeyebileceğinizi düşünüyorsunuz ve vade seçeneğinide 12 ay olarak belirlediniz. Bu durumda size %1,21 faiz oranı uygulanırken, aylık taksit tutarınız 1,371 TL olarak belirleniyor. Bankaya 15.000 TL için 1 yılda yapacağınız geri ödeme ise 16.452 TL oluyor.

48 Ay Vadeli 15 Bin TL Emekli Kredisi

Emekli olup da 12 Ay gibi kısa bir sürede bu krediyi ödemek hakikaten maharet ister. Dilerseniz bir de bu hesabı 48 ay vade seçeneği üzerinden yapalım. Evet yine 15.000 Liraya ihtiyacınız var ve ICBC’den bu krediyi 48 ay vade ile kullanmaya karar verdiniz. Bu durumda kredi faiz oranı %1,12 olarak belirlenirken, aylık taksit tutarınız da 426 TL oluyor. 15 Bin TL karşılığında bankaya 4 yılda geri ödeyeceğiniz para ise 20.448 TL’sına tekamül ediyor.

Hayat Sigortası ve Kredi Tahsis Ücreti

Tabi hemen her kredi kampanyasında olduğu gibi bu kredide de kredi tahsis ücreti ve hayat sigortası zorunlu. Yukarıda da belirttiğimiz gibi krediden faydalanmak isteyen SGK emeklilerinin maaşlarını ICBC Bank’a nakletmeleri gerekiyor.

“SGK Emeklilerine Özel Hesaplı Kredi ICBC’den” üzerine 17 yorum

  1. Ptt den maaş alıyorum aktif bankta kredi kullandım kapamalı kredi çıkarıp taşıma yapıyor musunuz?

    Cevapla
  2. İcralık takipte olan kredileri var ama emekli aylığı boşta emekli aylıģımdan kredi alabilirmiyim emekli aylığımda kesilmesi için taahhüt vererek

    Cevapla

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.