Yüksek Faizli Kredi Çekmeyin En Düşük Faizli Bankalar Burada

Allah Aşkına Yüksek Faizli Kredi Çekmeyin En Düşük Faizli Bankalar Burada – Değerli dostlarım ve sevgili okurlarım, Öncelikle hiç bir banka ve finans kuruluşu ile bağımızın olmadığını belirterek yazımıza geçmek istiyorum. Bu yazıyı yazmak zorunda kaldım. Faiz oranları aldı başını gitti. Vatandaş ciddi manada şikayetçi. Artık sokakta beni göre önümü kesiyor ve hangi bankaya gidelim diye soyuyorlar. Dünya kadar ihtiyaç var. Kredi ise mutlaka çekilmesi gerekiyor ama faizler akıl almaz seviyelere geldi.

KREDİ NOTU BAHANE EDİLİYOR

Daha bir sene dolmadı ve bir banka %1,11 ile verdiği faiz oranlarını %1,80′,in üstüne çıkardı. Şuan piyasadaki en yüksek faiz oranı ise %2,29. Hatta bankalar %1,20 lerde faiz uyguladığını belirtsede şimdiye kadar kaç kişi bu orandan kullandı? oda tartışılır. Zira bu oranda kredi almak için ya kredi notunuzun Türkiye ortalamasının sütünde olması (yani çok iyi kredi notu olan 1900 puan olası) yada çok yüksek tutarlı kredi almanız gerekiyor. Allah aşkına 70 bin ile 100 bin lira arasında kaç kişi kredi alabiliyor ki düşük faizli kredi alabilsin. Vatandaşın en fazla tercih ettiği tutar 10.000 TL. Kredi notu ise yerlerde. Bankaların bir bölümü ise kredi notun düşük deyip %1,70’ler de faiz uyguluyor.

BAŞBAKAN UYARMIŞTI

Hatırlarsanız bundan 1 ay evvelinde Başbakan Binali YILDIRIM, bankaların faiz oranlarının yüksek olduğundan şikayetçi olmuş ve bunu dile getirmişti. Ya makul düzeye çekin yada biz yapacağımızı biliriz tarzında açıklamaları olmuştu. Bu vatandaşı elbetteki ümitlendirdi. Bizlerde kredi kampanyalarını takip ederek acaba hangi banka faiz oranlarını düşürecek diye beklemeye koyulduk. Sonuç ise hüsran. Özel bankalarda bir kıpraşma yok ve yazık vatandaş yüksek faize talim ediyor.

ALLAH AŞKINA YÜKSEK FAİZ İLE KREDİ ALMAYIN ÇÖZÜM GELDİ

Paranın nasıl zor şartlarda kazanıldığını çok iyi bilirim. Bu yazıyı gecenin bir vaktinde yazıyorum. Tıpkı benim gibi çalışan alın teri döken milyonlarca insan var ve parasının 1 lirasını bile kaptırmak istemiyor. Ya 10 bin liralık kredide bile yanlış banka tercihi size ekstradan 3 bin liraya patlıyor. Bununla çok çocuğunuzun ihtiyacınızı karşılarsınız. Tabi şimdi iyi hoş diyorsun ama ne yapalım mecbur kredi çekiyoruz diyeceksiniz. Buna katılıyorum lakin çözüm yolu da geldi.

BAŞBAKANIN AÇIKLAMASI MEYVELERİNİ VERMEYE BAŞLADI

Özel bankalarda tık yok. Ama devlet bankalarında çok özel kredi kampanyaları yapılmaya başlandı. Hatta ben bir yazımda özel bankaların faiz oranları, devlet bankalarının faiz düşürmesiyle düşecektir demiştim. Özel bankalarda rekabete kısa bir süre sonra dayanamayacaktır. Ama bu süreye kadar devlet bankalarının çok özel kampanyalarından yararlanabilirsiniz. Fiaz oranları ise gerçekten düşük. Ben bu kampanyaları sizler için hızlıca saymak istiyorum.

HALKBANK İŞÇİ VE MEMURLARA ÖZEL KREDİ KAMPANYASI

Arkadaşlar yüksek faiz ile ne işiniz var. Halkbank işçiler ve kamu çalışanları için ayrı ayrı kredi kampanyası hazırlamış. Bu kampanyaya gör 50.000 TL’ye kadar kredi alabiliyorsunuz. Bu tutar mükemmel bence. Kredi vadesini de en fazla 48 ay yapabiliyorsunuz. 4 yıl özellikle de aylık gideri çok olanlar için ve düşük gelirliler için süper bir fırsat. Faiz oranı tahsis oranına göre değişiyor. Tahsis ücreti öderim derseniz %1,13 faiz oranı oluyor. Yok ben tahsis ücreti ödemem derseniz de faiz %1,19 oluyor.

Bakın bu oranlar çok çok uygundur. Yukarıda belirttiğim faiz oranlarına göre mükemmel ötesi bir fırsattır. Kredi tahsis ücreti dediğiniz şey de kredi limitinin binde 5’i oranı kadardır. 10.000 TL alırsanız 50 TL tahsis ücreti ödersiniz. Hayat sigortası da tıpkı tüm bankalarda olduğu gibi burada da yapılıyor. Başvurunuzu halkbank şubelerinden yapabilirsiniz. Kimliğinizi ve maaş bordronuzu almayı unutmayın.

VAKIFBANK İŞÇİ VE KAMU ÇALIŞANLARINA ÖZEL İHTİYAÇ KREDİSİ

Vakıfbank’ta sizler için özel faizli kredi veren bir diğer banka.  Üstelik kredi limiti ise 1.000 TL ile 90.000 TL arasında değişiyor. Kredi vadesi ise 3 ay ile 48 ay aralığında belirlenebiliyor. Sizlerden ricam ödeme gücünüzü göz önüne alarak vade sayınızı tercih etmeniz. Faiz oranları ise kredi limitine göre ve kredi tahsis ücreti ödeyip ödemeyeceğinize göre belirleniyor. İşçiler için faiz oranları %1,16 ile %1,25 arasında değişiyor. Memurlar için faiz oranları %1,14 ile %1,25 arasında değişiyor.  Tahsis ücreti ödemek isteyenler en düşük faiz oranında yararlanıyor zaten.

ZİRAAT BANKASI KREDİ KAMPANYALARI

Belirttiğim bankaların kredi kampanyalarına işçilerde kamu çalışanları da başvuru yapabiliyor. Aylık geliri olan ve bunu da bankaya suna bilen herkes yararlanabilir. Ziraat bankası en yüksek vade sayısı olarak 48 ay yani 4 yıl gibi uzun bir taksit sayısı belirlemiş. Sizlerde kendinize göre ister 12 ay, ister 24 ay, ister 36 ay ve isterseniz de 48 ayadan yararlanabilirsiniz. Faiz oranı %1,19 dur. Ama ziraat bankasından maaş alan işçi ve memurlar için faiz oranı Kredi tahsis ücretine göre değişiyor.

Tahsis ücreti öderseniz faiz oranı %1,11 oluyor. Tahsis ücreti ödemem derseniz de faiz oranı %1,16 oluyor. Hayat sigortası yapılıyor. Kredi için belirlenmiş bir üst limit ise bulunmuyor. Aylık gelirinize göre üst limitiniz belirleniyor.

TAŞIT VE KONUT KREDİLERİ

Bu saydığım ve belirtiğim bankaların taşıt kredileri ve konut kredileri de çok hesaplı. Konut kredisi çekecekler için ziraat bankasını öneriyorum. Faiz oranı %0,80’lerden başlıyor. Ama diğer devlet bankaları da çok iyi.Bununla birlikte taşıt kredisi alacaklar için vakıfbank’ı öneriyorum. Zira faiz oranı %1,11.

İŞ BANKASI FAKTÖRÜ

iş bankası faktörünü de es geçmek istemiyorum. Zira iş bankası da çok mükemmel kampanyalara imza atıyor. Ziraat, vakıfbank ve halkbankasına yakın kredi kampanyaları yapıyor. Faiz oranlar ise şuan için %1,25’lerde. Ama duruma göre düşürüp artırabiliyor.

LÜTFEN BU ÖZEL YAZIYI ARKADAŞLARINIZIN DA GÖREBİLMESİ İÇİN FACEBOOK HESABINIZ İLE PAYLAŞINIZ. KİMSE YÜKSEK FAİZLİ KREDİ ALMASIN. AYRICA KAMU OYU OLUŞSUN

“Yüksek Faizli Kredi Çekmeyin En Düşük Faizli Bankalar Burada” üzerine 2 yorum

    • Değerli okurumuz İlyas Bey, yazımızın da başında belirttiğimiz gibi, bizlerin ne bir banka ile nede herhangi bir finans kuruluşu ile uzaktan yada yakında bağımız yok. Sadece şuan piyasadaki durumu sizler için arz ettik. Ayrıca en hesaplı ve düşük faizli kredi veren bankaları da sizlere sunduk. Aylık geliriniz var ise, kredi sicilinizde problem yok ise ve kredi notunuz da iyi seviyelerde ise bu kredilerden faydalanabilirsiniz. Hayırlı günler dilerim…

      Cevapla

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.