Ziraat Bankası Çalışanın Artısı Kredi Paketi Kefil Yok Teminat Yok

Ziraat bankası çalışanın artısı tüketici kredisi ve konut kredisi kampanyası- Yıllardır maaşımı ziraat bankasından alırım. İyi ve köklü bir banka. Arkalarından konuşmak gibi olmasın ama bazı özel bankalar gibi açık gözlülük de yapmıyor. Devlet bankası. Konulan kural ve kaideler ne ise ona göre davranıyorlar. Şimdiler de ise kredi çekmeyi düşünüyoruz. Düşünüyoruz derken iş arkadaşım ile birlikte. Bana 20.000 TL tüketici kredisi lazım.

Arkadaşıma ise de 100 bin lira konut kredisi gerekiyor. Uzun vadede kredi alıp düşük limitler ile geri ödeyeceğiz. Bu konuda da sizlerin yardımına ihtiyaç duyduk. Yine Ziraat bankasından kredi çekmeyi düşünüyoruz ama şartları ve koşulları tam olarak bilemiyoruz. Kısacası ön bilgi edinmek istiyoruz. Ona göre bankaya gideceğiz.

ZİRAAT BANKASI SİZLER İÇİN DOĞRU TERCİH

Sizin durumunuzda olan okurlarımız için ziraat bankası gerçekten de doğru tercih olabilir. Maaşını ziraat bankasından alanlar bir çok avantajı da elde ediyorlar. Ama gel gör ki çalışanların bir çoğu bu avantajlarda bi haber. Sunulan avantajlardan birisi de tüketici kredisi ve konut kredisi. Bizlerde yazımızın devamında bu kredi hesaplamalarına değineceğiz. Sizlerden de rica maaş alan herkesin bu yazıyı görebilmesi için facebook hesbınız ile beğenmeniz.

ZİRAAT BANKASI KEFİLSİZ İHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYASI

İhtiyacınız ne olursa olsun, ziraat bankası yanınızda. Sizlerde maaşınızı ziraat bankasından alıyorsanız düşük faizli ve avantajlı kredi kampanyası sizleri bekliyor. Bir de aldığınız krediyi de 48 aya kadar vede yapabilme imkanı da elde ediyorsunuz. Birde aldığınız krediyi masraflı ve masrafsız olabilecek şekilde de alabiliyorsunuz. Üstelik kesinlikle kefil talep edilmiyor. Bu da sizlere kolay kredi imkanı tanıyor. Dilerseniz şimdide ufak hesaplamalar ile konuyu daha da iyi anlayalım.

20.000 TL İÇİN TÜKETİCİ KREDİSİ HESAPLAMALARI

20 bin lira tüketici kredisi alacağız. Bunu da 48 ay gibi uzun bir vade ile ödemek istiyoruz. Çünkü kendimizi pekte fazla zorlamak istemiyoruz. Şimdi burada faiz oranını belirleyen şey masraf ödeyip ödememe seçiminiz olacaktır. Diyelim ki 100 TL gibi kredi tahsis ücretini ödemeyi kabul ettiniz. Bu durumda da faiz oranınız %1,11 oluyor. Aylık taksit tutarınız 566,64 TL olacaktır. Toplamda ödeyeceğiniz kredi tutarınız da 27.198,72 TL olacaktır. Yıllık maliyet oranınız da %17,55 dir.

Kimi kişiler de prensip gereği kredi tahsis ücretine karşı geliyorlar ve masraf ödemek istemiyorlar. Haliyle de bu durumda 20.000 TL krediyi 48 ay vade ile aldığınız da faiz oranı %1,16‘ya çıkıyor. Aylık taksidiniz 574,04 TL v geri ödeyeceğiniz toplam kredi ise 27.553,92 TL olacaktır. Yıllık maliyet oranınız da %18,04 dür.

ZİRAAT BANKASI TEMİNATSIZ KONUT KREDİSİ KAMPANYASI

Ziraat bankasından maaş alanlar için ev almak daha da kolay oluyor. Çünkü konut alırken faiz oranları çok fazla can yakabiliyor. Yalnız ziraat bankası konut kredilerinde daha önceden faiz indirimine gitmişti. Şimdi ise maaş alan müşterilerine %0,88 gibi özel bir faiz oranı uyguluyor. 120 aya kadar da bunu geri ödeyebilme imkanı tanıyor. Tabi bu meselenin daha da iyi anlaşılabilmesi adına hesaplama yapmamız gerekiyor.

100.000 TL İÇİN KONUT KREDİSİ HESAPLAMALARI

100.000 TL çekmeyi planlıyorsunuz. Artık sizlerde hayalinizdeki eve kavuşabileceksiniz. Aldığınız krediyi de 120 ay yani 10 yılda geri ödemeyi planlıyorsunuz. Kira öder gibi 10 yılın sonunda ev sahibi olacaksınız anlayacağınız. Ziraat bankasının size sunduğu faiz oranı olan %0,88 sayısını ele alıp hesaplama yaptığımız da aylık taksidiniz 1.352,71 TL olacak. Kredi tahsis ücretinin ise 500 lira olduğunu belirtelim.

Bu kredileri çektiğinizde sigortada yaptırmanız gerekecektir. Belirttiğimiz faiz oranlarından yararlanmak isteyenlerin maaşlarını ziraat bankasından alması gerekiyor. Ayrıca Kredi kartı, banka kartı, ödeme talimatı, bireysel emeklilik vb. ürünlerden 2 tane de seçmeniz gerekiyor. Bunlar zaten asit olan şeyler.

Belirtiğimiz faiz oranı şuan için ziraat bankasının sunduğu rakamlardır. Ama banka dilediği gibi kampanya üzerinde inisiyatifte bulunduğundan, piyasa şartlarına göre zamanla değişiklikte bulunabilir. Bu açıdan tam ve detaylı bilgiye ziraat bankasından ulaşabilirsiniz. Son olarak ziraat bankasının başvuru yaptığınız krediyi istediği gibi değerlendirme hakkının olduğunu da söyleyelim.

 

“Ziraat Bankası Çalışanın Artısı Kredi Paketi Kefil Yok Teminat Yok” üzerine 2 yorum

  1. Mrb slm ben durdu ceylan SSK lı çalışıyordum ve ayrıldım üç ay oldu 36 bin TL kredi çektim ve yetmedi 15 bin lira daha ihtiyacım var işyeri açıyorum kredı notun iyi borçlarını düzenli ödüyorum ziraat bankasından kredi çekenler bilir miyim açlık cvp

    Cevapla

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.