Düğün Masraflarınız Yapı Krediden Evlilik Kredisi Fırsatı

Yapı kredi bankası evlilik kredisi, yapı kredi bankası düğün ve çeyiz kredisi kampanyası, hesaplı ihtiyaç kredisi –  Bu günlerde genç okurlarımıza kıyak geçelim dedik ve çok özel evlilik kredisi haberlerine yer ayırmaya karar verdik. Bunu neden mi yaptık? Zira artık yaz aylarına giriş yapmış olduk. Artık bir düğün bitecek, öteki başlayacak. gençlerde de güzel bir heyecan var. Evlilik tarihleri alınmış. Eşyalar tamamlanmaya çalışılıyor ama, para yeterince yok. Para olmayınca da bankalar değere biliyor.

YAPI KREDİDEN EVLİLİK KREDİSİ

Ülkemizde artık evlilikler krediler üzerine kuruluyor. Kredi ile ev eşyaları alınıyor, düğün masrafları karşılanıyor. Seyahate kredi ile çıkılabiliyor. Bu açıdan da krediden başka da çözüm yolu gözükmüyor. Peki hangi bankadan kredi çekilmeli? İşte bu sorunun cevabını bulabilmeniz için düğün ve evlilik kredilerini paylaşıyoruz. Bugün de yapı kredi bankasının evlilik kredisini sizler için haberleştireceğiz ve aklınızdaki tüm sorulara cevap vermeye çalışacağız. Sizlerden ricam sitemizdeki diğer kredi haberleri için de 10 dakikanızı ayırmanız.

YAPI KREDİDEN EVLİLİK KREDİSİ AYRINTILARI

Yapı kredi bankası evlenecekler için güzel bir kampanya hazırlamış. Eksiğiniz ne olursa olsun yapı kredi bu eksikliklerinizi tamamlamaya talip. Bu krediye erkek tarafı da kız tarafı da başvuru yapabilir. Hani kızlar genelde çeyizlerini tamamlamak için bu krediyi düşünebilir. Erkekler ise evin kalan eşyaları, düğün masrafları ve balayı için bu krediyi düşünüp değerlendirebilir. Bu kampanyaya gelir belgesini sunabilen herkes başvuru yapabilir. Bu durumu en baştan belirtmemde fayda vardı.

KREDİNİN VADESİ, FAİZ ORANLARI VE LİMİTİ

Kredinin en uzun vade sayısı 48 aydır. Yani alacağınız 4 yıla kadar aldığınız kredi borcunu taksit yapabiliyorsunuz. tabi burada herkes kendine göre vadesini belirleyebilecektir. Faiz oranlarını ise müşterinin özellikleri, kredinin vadesi ve kredinin tutarı belirliyor. Ben yinede sunulan en düşük faiz oranının %1,25 olduğunu belirtmek istiyorum. Bunun yanı sıra en yüksek faiz oranı ise %1,39 dur. Kredinin en düşük limitin 1.000 TL olduğunu söyleyebiliriz. Kredinin üst limitinin ise olmadığını belirtelim.

Kredinin limitini sizin bankaya sunduğunuz gelir belgeleri belirliyor. Yüksek gelire, yüksek limit alınabiliyor. Kredinin tahsis ücretinin olduğunu da söyleyelim. Kredi tahsis ücreti alacağınız kredinin binde beşi oranındadır. Bunun dışında hayat sigortası da yaptırmalısınız. Hayat sigortası, Allah göstermesin ve gecinden versin ama ölüm anında sizlerin borcunuzun, sigorta şirketi tarafından ödenmesini sağlar. Sigorta ise kredi limitinin ve vadesinin yanı sıra, sizin yaş ve cinsiyetinize göre belirleniyor.

KREDİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIYOR?

Kredi başvurusu yapmak çok kolay. hele birde yapı kredi müşterisi iseniz, daha da kolay. Çünkü yapı kredi müşterileri internet şubeden giriş yaparak kredi başvurularını hemen yapabilirler. Yaptığınız başvuru olumlu ise kredinize hemen kavuşabiliyorsunuz. Bankaya uğramanıza gerek kalmıyor. Bunun dışında telefon bankacılığı ile de kredi başvurusu yapabiliyorsunuz. ha bir de ATM’leri kullanarak da hemen kredi başvurusu yapabilirsiniz. Ben müşteri değilim diyorsanız yada daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorum diyorsanız banka şubelerinden de başvurunuzu yapabilirsiniz.

Son olarak başvuru yolu olarak SMS‘den de söz etmek istiyorum. Bir mesaj yollayarak kredi alıp alamayacağınızı öğrenebilir ve ön onayınızı alabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken mesaj olarak kredi türünü yazmak ve boşluk bırakarak kimlik numaranızı yazmak. Sonra bir boşluk daha bırakıp aylık geliriniz ne ise onu yazıyorsunuz. (Örneğin; Bireysel 21111111111 1950 ) Mesaj metni hazırlandıktan sonra da bunu 4411‘e operatörünüz ne olursa olsun yolluyorsunuz. Başvuruda gelir belgenizi, nüfus cüzdanınızı, adresinizi gösteren bir belgeyi ve harcama faturalarını sunmanız gerekiyor.

ÖRNEK ÖDEME PLANI

25.000 TL krediye ihtiyacınız var ve bu tutarı 48 ay vade ile almayı planlıyorsunuz. Bankanın bu durumda sizlere sunduğu faiz oranı %1,25 oluyor. Kredi tahsis ücreti olarak 125 TL ödemeniz gerekiyor. Hayat sigortası için net bir şey söylemek doğru olmaz. Zira yal ve cinsiyet durumu söz konusu. Aylık taksit tutarınız 734,37 TL oluyor. Bunun dışında Geri ödemeniz gereken toplam kredi tutarı ise 35.249,76 TL oluyor.

 

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.