Gelir Belgesiz Kredi Almak Mümkün Mü? Nasıl Alınır? En Özel Tavsiyelerimi Paylaşıyorum

Gelir Belgesiz Kredi Almak Mümkün Mü? Nasıl Alınır?- Sayın yetkililer, buradan çok güzel kredi haberleri yapıyorsunuz. Binlerce kişi faydalanıyor ve istifade ediyor. Buna amenna. Ama benim durumumda olan kişiler ne yapacak? Adım Ahmet. Gelirim var, ama bilirsiniz işte, sigortam yok. Sigortam olmadığından da gelirimi belgeleyemiyorum. Dolayısıyla da bir iki bankaya gittim ve kredi vermediler. Bana kredi lazım ve eminim ki benim durumumda olan binlercesi var. Bizler kredi alabilir miyiz? Nasıl ve Ne şekilde ve hangi şartlarda?

GELİR BELGESİZ KREDİ ALMA YOLLARINA BAKACAĞIZ

Değerli okurlarımız, yukarıda okurlarımızdan sıklıkla gelen ama sadece birisine yer verdiğimiz sıkıntıdan söz etmeye çalıştık. Bir çok kimse gelirini belgeleyemiyor. Dolayısıyla da kredi çekemiyor. Bu platformdan çokfazla sizlere sigortanızı yaptırın öğüdünü vermeyeceğim. Zira çalışma koşullarınızın ne derece zor olduğunu biliyorum. Ama nasıl ve ne şekilde kredi alabileceğinize bakacağız ve yol göstermeye çalışacağım.Bu sayede size uyan maddeleri deneyerek kredi alabilme yollarını deneyebilirsiniz.

KULLANDIĞINIZ BANKAYI İLK OLARAK TERCİH EDİN

Değerli dostlarımız, gelir belgesi olmadığından kredi alamayan yüz binlerce kişi vardır. Ama bunlara hangi bankalara başvuru yaptığını sorduğumuzda yanlış bankalara başvuru yaptıklarını gördüm. Doğru banka tercihi çok büyük bir oranla sizlere kredi fırsatını da getirecektir. Peki ilk öncelikli olarak hangi bankalara başvuru yapmak gerekiyor? şimdi buna değinelim. İlk olarak kapısını çalacağınız banka sizin çalıştığınız yer olmalıdır. Bunu nereden çıkartıyorum? Hemen açıklayayım.

ÇALIŞTIĞIM BANKALARDAN BİRİSİ QNB FİNANSBANK

Kısa bir süre evvel bende sizler gibi sıkıntılıydım ve gelir belgem yoktu. Sonra teorikte nasıl kredi alabilirim bunu araştırdım. Bakın bunu kafadan şişirme yapmadım. Bir çok bankayı terker teker inceledim ve 2 bankadan çok rahat bir şekilde kredi alabildim. Peki nasıl oldu bu durum?. İlk önce çalıştığım 2 bankayı yokladım. İsimde vereyim hemen. QNB Fİnansbank’ı telefonla aradım. Gelirim yok. Bana kredi verir misiniz diye sordum? Kendileri de ek hesap açarsanız adınıza tanımlanan krediyi alabilirsiniz dediler. Ücretiz ek hesap açtım ve adıma anında 15 bin lira tanımlandığını gördüm. İmzasız ve belgesiz 10 bin lira kredi hemen hesabıma yattı.

ÇALIŞTIĞIM BANKALARDAN BİR DİĞERİ YAPI KREDİ

Yapı kredisi bankası ile de daha önceden çalışmıştım ve hesabımda vardı. Şubeye sordum gelir belgem yok kredi veriyor musunuz? yok dediler. Sonra internet bankacılığına girdim. Bakın bu tüm bankalarda vardır. İnternet bankacılığına girdiğimde krediler bölümünü tıkladım. Sonra bir baktım ki adıma tanımlanmış ve ön onayı alınmış 30 bin liraya yakın kredi var. Hemen oradan da 8 bin lira çektim. 5 Dakika içerisinde para hesabımdaydı. Üstelik hafta sonuydu.

KREDİ NOTUNUZA DİKKAT EDİN

Demem o ki evvela çalıştığınız bankanın daha çok internet şubesinden başvurunuzu yapın. Örneğin enpara.com hesabımda var. Dijital bankacılık sistemi. Burası ilk başta kredi vermedi. Ama çektiğim kredileri buraya yönlendirince hemen burası da bana kredi vermeye kalktı. Mühim olan biraz akıllı düşünmek. Diğer bankaları araştırıp sorunca kredi almamın nedeninin yüksek kredi notumun olduğunu öğrendim. Siz siz olun kredi notunuza dikkat edin ve sürekli yüksek tutun. Dilerseniz BURADAN Kredi Notu Nasıl Artırılır? konulu yazımıza ulaşabilirsiniz.

GELİR BELGESİZ KREDİ ALMANIN ALTERNATİF YOLLARI

Yazımızın bundan sonraki kısmında elde ettiğim verileri ve kredi almak için alternatif yöntemleri anlatacağım. diyelim ki gelir belgeniz yok. Bankada bundan dolayı kredi vermiyor. Ama gayrimenkulünüz var. O halde hemen gayrimenkulü teminat göstererek kredi alabilirsiniz. Gayrimenkul kredilerinde değerinin %50’sine kadar kredi alabilirsiniz. Bu bir yöntemdir. Gayrimenkulüm yok diyorsanız bir diğer seçeneği inceleyelim.

Dilerseniz Kefil göstererek de kredi alma yolunu seçebilirsiniz. Yalnız göstereceğiniz kefili iyi seçmelisiniz. Gelirini belgelendirebiliyor olması gerekiyor. Ayrıca kredi notunun da iyi olması gerekiyor. Kefiliniz bekar ise tek başına imza atabilir. Evli işe eşinden muvafakat name alması gerekiyor. Lakin siz siz olun, borcunuzu ve taksitlerinizi belirtilen sürelerde ödeyin. Zira ödeyemezseniz kefiliniz ödemek durumunda kalacaktır.

Bir diğer seçenek ise banka hesabına para yatırmaktan geçmektedir. Bir yakınınızdan örneğin 10 bin lira borç alın. Bir haftalık. Çok değil. Bunu banka hesabınıza yatırın. Ardından Bankaya 10 bin lira kredi talebinde bulunun. Bunu internetten yapabilirsiniz. Banka hesapta 10 bin olduğunu görünce size 10 bin lira kredi verecektir. Borcunuzu akrabanıza hemen geri verirsiniz, sizde 10 bin lira ile işinize bakarsınız.

BANKA HARİCİ KURUMLARI DENEYEBİLİRSİNİZ? GELİR BELGESİ İSTENMİYOR

Birde Banka harici kredi veren kurumları ve yerleri de deneyebilirsiniz. Ülkemizde bir çok şeyin alternatifi var. Bankalardan kredi alamıyorsanız alternatif seçenekleri araştırmalısınız. Kimisi ev için kredi çekiyor, kimisi taşıt için. Arzu ederseniz BURAYI Tıklayarak Bankalar Kredi Vermiyor Banka Dışı Alternatif Kredi Alma Yolları konulu yazımıza ulaşabilir ve bu konuda da ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.

 

“Gelir Belgesiz Kredi Almak Mümkün Mü? Nasıl Alınır? En Özel Tavsiyelerimi Paylaşıyorum” üzerine bir yorum

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.