Kredi Notum Düşük Kredi Alabilir Miyim? Nasıl? Yolları Neler?

Düşük findeks kredi notu ile kredi çekilir mi? Düşük kredi notu ile kredi almak mümkün mü? – Siz değerli okurlarımızı doğru bir şekilde bilgilendirmek adına çok özel bir yazı hazırladık. Kredi almak isteyen herkesin karşınıza ilk olarak kredi notu çıkıyor. Ülkemizde ise günde binlerce kredi başvurusu yapıldığından, bu konu milyonlara hitap ediyor. Zira kredi başvurularının çoğu düşük kredi notundan dolayı ret ediliyor. Vatandaş bir ümit ile bankaya koşturuyor ama, bir anda hüsran ile sonuçlanıyor.

DÜŞÜK KREDİ NOTUNA SAHİP VATANDAŞLAR KREDİ ÇEKEBİLİR Mİ?

Peki kredi notu her düşük olan vatandaş gerçekten de kredi çekemiyor mu? Yanlış başvuru mu yapılıyor? Düşük kredi notuna kredi veren bankalar var mı? Düşük kredi notuna sahip olan vatandaşların, kredi alabilmeleri için izlemesi gereken yollar nelerdir? Bu sorular kafalarda oldukça fazla yer alıyor. Ama soruların cevabı var mı? diye sorarsan maalesef çok fazla yok. İşte bu açıdan bizlerde açıklayıcı, net ve işinize yarayacak güzel bir yazı derlemiş olduk. Düşük kredi notuna sahip olanlar kredi çekebilir mi? Nasıl?

DÜŞÜK KREDİ NOTUNU ARTIRMA YÖNTEMİ

Sevgili dostlarımız, bazı yöntemlere geçmeden ilk önce söylenmesi ve en doğru yolu belirtmek istedim. Kredi notu oynak bir yapıdadır. Bu açıdan da düşük kredi notu arttırılabilir. Bunun için de 3 -5 ay yeterlidir. Sizlerde belirttiğim bu süre zarfında kredi notunuza yoğunlaşabilir ve artırabilirsiniz. Ardından da düşük faizli krediye kavuşursunuz. Bu konuya çok fazla değinmeyeceğimden arzu eden okurlarımız Kredi Notu Nasıl Artırılır? konulu yazımıza BURADAN ulaşabilir ve detaylı bilgi sahibi olabilirler.

DÜŞÜK KREDİ NOTUNA KREDİ VEREN BANKA VAR MI?

Düşük kredi notundan kastımız, çok riskli olanlar değil elbette. Yasal takibe takılanlar, kredi sicili bozuk olanlar ve kara listeye girenler bu yazıdan çözüm bulamazlar. Onların yasal beklemeleri gereken bir süre var. Şimdi asıl sorumuza gelelim. Kredi notunu çok fazla dert etmeyen bankalar var mı? Bu tip banklardan bir kaç tane var. Örneğin HSBC bankası kredi notuna göre kredi veriyor. Ama ben kredi notunu dert etmiyorum diyen bir banka var. O da aktif bank.

KREDİ NOTUNU ARTIRMAK İSTEYENLER DÜŞÜK LİMİTLİ KREDİ ÇEKİYOR

Daha önceki yazılarımız da Aktifbank Kredi Notu Düşüklere Kredi konulu bir yazı yazmıştık. Bu yazının detayları için BURAYI tıklayabilirsiniz. Aktif bank temiz kredi siciliniz var ise ve düzenli bir de geliriniz varsa, kredi notuna çok takılmıyor. Doğal olarak kredi almak isteyenler bu sistemi deneyebilirler. Faiz oranı yüksek olduğundan genelde vatandaş kredi notunu artırmak için 2 bin lira kadar kredi çekiyor. Ardından düzenli ödemeler yaparak kredi notunu kısa bir sürede artırabiliyor.

KEFİL GÖSTERENE KREDİ

Düşük kredi notuna sahipsiniz ama yasal takibe falan da yakalanmış değilsiniz. Kara listede değilsiniz. Gelirinizi ispatlayabiliyorsunuz. Bankalar sadece düşük kredi notunuzdan dolayı kredi vermiyor. Ama size de acil kredi lazım. O halde bir tanıdığınızı kefil göstererek kredi çekebilirsiniz.Yalnız kefil gösterilen kişinin kredi notunun iyi olması gerekir. Ayrıca düzenli gelirinin de olması gerekiyor. Kendiniz gibi düşük kredi notuna sahip birini getirirseniz kredi alamazsınız.

TEMİNAT GÖSTEREBİLEN DE KREDİ ALABİLİR

Findeks kredi notunuz maalesef ki düşük. Ne yaparım diye düşünüyorsunuz. O zaman teminat gösterme durumunu hatırlatalım. Arkadaşlar eviniz olur, arsanız olur, dükkanınız olur, bankaya göstereceğiniz gayrimenkulün ekspertiz değerinin %50’sine kadar kredi alabiliyorsunuz. Diyelim ki arsanızın değeri 100 bin lira. Ekspertiz geldi ve buna onay verdi. O halde tam 50 bin liraya kadar rahat bir şekilde kredi alabilirsiniz.

 

“Kredi Notum Düşük Kredi Alabilir Miyim? Nasıl? Yolları Neler?” üzerine bir yorum

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.