Özel Sektör Çalışanlarına Dosya Masrafsız 48 Ay Vadeli 10 Bin TL Kredi

Özel Sektör Çalışanları

Özel Sektör Çalışanlarına Dosya Masrafsız 48 Ay Vadeli 295 TL Taksitli 10 Bin TL Kredi Vakıfbank’tan –  Türkiye’de özel sektör çalışanı olmak çok zor, zira bu sektörün üyeleri için sosyal ve ekonomik şartlar maalesef sıfır. Kamu sektöründe çalışan devlet personellerine nazaran bir çok handikapları var. Kısacası bildiğiniz üzere özel sektör çalışanları ile kamu personelleri arasında hem sosyal şartlar, hem de ekonomik şartlar açısından deyim yerinde ise uçurum var.

KPSS’ye Hücum

Bu durumu erken yaşta fark edenler kendilerini kabaca tabirle bir devlet dairesine atma için lise hatta ortaokul yıllarından itibaren bir hedef belirliyor ve bu hedef doğrultusunda KPSS sınavına odaklanıyor. Tek dert devlet kapısında bir iş bularak, devletin sunduğu hem sosyal, hem ekonomik şartlardan faydalanmak ve tabi ki ömür boyu işsiz kalmamak.

İşsizlik Sıkıntısı Çekmemek İçin

Sonuçta kamu da 657 gibi bir gerçek var ki bu yasaya tabi olanlar için herhangi bir sıkıntı yok. Çok aşırı, yüz kızartıcı bir suç işlemedikleri taktirde işten atılmaları, işsiz kalmaları ömürlerinin sonuna kadar neredeyse imkansız 🙂 657 Gibi dünyanın hiç bir ülkesinde olmayan bir zırh var sırtlarında. Doğal olarak İşsizlikle kıvranan yada özel sektörde çalışıp da topun ağzında olan her insan devlet memuru olma hayali kuruyor…

Devlet Memuru Olmanın Avantajları

Kamu personeli olmanın gözle görülen avantajları sadece işsizlik zırhı değil, bunun yanında daha bir çok avantajları var. Bunlardan en önemlisi ise ülkenin ekonomik durumuna göre belirli zamanlarda düzenli olarak zam almaları.Bu zamlar belirlenirken de ülkenin enflasyon artışı gibi kriterlerin dikkate alınması. Özel sektör çalışanlarında ise bildiğiniz üzere neyin asgarisi olduğunu bilmediğimiz bir asgari ücret uygulaması baz alınıyor.

Asgari Ücretler ile Özel Sektöre Maaş

Memur sendikaları dönemin hükumeti ile çatır çatır pazarlık yaparak enflasyon oranlı maaş zammı alırken, özel sektör çalışanları yılın ilk dönemi için %2, yılın ikinci dönemi için %2 gibi saçma sapan artışlarda zam alıyorlar. Elektrik, su, doğalgaz, gıda gibi sosyal ihtiyaçlarda ki artışı baz alacak ve hükumetle memurlarda olduğu gibi pazarlık edecek bir kurum yok arkalarında 🙁

Fazla Mesai ve Yıllık İzin Sorunları

Yukarıda bahsettiklerimiz işin maddi boyutları, özel sektör çalışanları için handikap olan birde işin sosyal boyutları var. Mesela fazla mesai ücreti gibi bir uygulama yok bu alanda. Özel sektör çalışanı kurumsal olmayan bir firma patronun istediği saatte işe geliyor, patronun istediği saatte işten çıkıp evine gidiyor.

Çalışma Bakanlığı tarafından günlük 8 saat olarak belirlenen iş saati takvimine uyan özel kuruluşun sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor. Üstelik bu fazla çalışamalar için herhangi bir ekstra ücret ödenmezken, insanlar hakkı olan yıllık izinlerini de özel sektör patronlarından adeta kerpetenle söküyor ve bir kaç parçada kullanabiliyor 🙂

Özel Sektör Çalışanlarına Kredi İmkanı

Özel sektör çalışanları, iş yerleri ve patronlarından adeta kölelik sistemini geri getiren hamleler ile karşı karşıya gelirken, doğal olarak ekonomik anlamda büyümek adına, işten çıkarılmakta dahil olmak üzere her riski göze alıp kredi çekmek istediklerinde ise bu defa karşılarına devlet memurlarına kapıları sonuna kadar açılan bankalar çıkıyor. Bankalar özel sektör çalışanlarına türlü zorluklar çıkarıyor yada yüksek faiz seçenekleri sunuyor.

VakıfBank Özel Sektör Çalışanlarının Yanında

Ülkemizin en önemli kamu bankalarından biri olan VakıfBank ise yeni düzenlemiş olduğu kampanyasında özel sektörde çalışanlarına dosya masrafı almadan 48 ay vade ve 295 TL taksitle 10 Bin TL kredi veriyor. Bu krediyi 48 ayda 14.160 TL olarak geri ödüyorsunuz. Eğer sizlerde herhangi bir şekilde özel sektör çalışanı iseniz ve bu şartlar altında 10.000 TL gibi bir paraya ihtiyacınız var ise bu krediyi dikkate almanızı öneririz.

Özel Sektör Çalışanlarına HaLKBANK’tan Kredi 

“Özel Sektör Çalışanlarına Dosya Masrafsız 48 Ay Vadeli 10 Bin TL Kredi” üzerine 6 yorum

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.