Para Kazandıracak Yatırım Yapmanın 5 Kolay Yolu

Yatırım yapma yolları ve yöntemleri, Garanti yatırım yolları, Kolay yatırım araçları – Bu dünyanın temeli para üzerine kurulmuş. Para ile bir çok işimizi halleder olduk. İhtiyaçlarımız ve gereksinimlerimizin ucu bucağı yok. En ufak ve zaruri ihtiyaçlar için bile çalışmak durumundayız. Hepimiz bir şekilde gerek kendi, gerekse de ailemizin rızkını karşılamaya çalışıyoruz. Bunun için de aylık düzenli geliri olan bir yerde çalışıyoruz. Yalnız bu sadece aylık giderlerin karşılanmasına yetiyor. Zaman da tek bir iş yapmamayı gerektiriyor.

ELDEKİ PARA NASIL DEĞERLENDİRİLMELİ?

Hele bir de tek maaşlıysanız, işiniz daha da zor. Mecbur ek iş ve fazla mesailer yapmak durumundasınız. Bu durumda gerçekten de yıpratıcı oluyor. İnsan hem sağlığından oluyor hemde zamanından. Ailesi ile bile vakit geçiremiyor. Haliyle de vatandaş kolay yatırım yapma ve para kazanma yollarını arıyor. Örneğin babasından arsa kalmış. Satılmış ve 100.0000 TL düşmüş. Şimdi bu parayı nasıl değerlendirmesi gerektiğini tam olarak bilemiyor. Kimisi yanlış yatırımlar ile parasını ya kaptırıyor yada harcıyor, kimisi de bankada faizde parasını öldürüyor.

YATIRIM YOLLARI NELER?

Ben bu yazıda basit ama büyük ölçüde size para kazandıracak 5 yatırım yolundan söz edeceğim. Sizlerde bunlardan kabiliyetiniz ve bilginiz çerçevesinde tercih edip uygulayabilirsiniz. Tabi kafanıza yatarsa. Sonuçta paranız size ait. İstediğiniz gibi değerlendirme hakkına sahipsiniz. Ben sadece garanti olan ve genelde kazanç elde edilen yöntemleri sunacağım. Dilerseniz ilk yatırım yolunu açıklayalım.

2. ARAÇ ALIM SATIMI

Kim ne derse desin ama, bu yolda çok iyi para var. Bir çok kimse de bundan çok iyi para kazanıyor. Peki nasıl oluyor bu iş? Bizde kazanabilir miyiz? Sizlerde arabadan anlıyorsanız ve birazda pazarlık yapabilirsiniz değerlendirebilirsiniz. Bu işi yapanlar ikinci el oto piyasasını çok iyi takip ediyor. Zira kimisi acil nakite sıkışıyor ve arabasını çok uygun fiyata bırakıyor. Sizde bu araçları alıp, bir iki haftada satıyorsunuz.  Bura da iki örnek vermek istiyorum. İlki benim üst komşumdan. 90.000 TL değerindeki mercedesi 73 bin liraya aldı. Ben buna şahidim. Sonrasında ise bu aracı 91.000 TL’ye sattı. Üstelik 2 hafta dolmadan. Buradaki karı 2 haftada 18 bin lira.

Ben de kendimden örnek vermek istiyorum. bir hafta önce bir akrabam acil nakite sıkışmış ve bugün 25 bin liraya verene arabamı satacağım dedi. Ben de araba bakıyordum. İyi denk geldi. Gerekli yerlere gösterdik. Aldığım aracın piyasadaki değeri 34 bin lira. Ben alıp satmak için yapmadım elbette. Binmek için aldım. Ama sattığımda Allah’ın izniyle kar elde edeceğim Sizlerde tıpkı bunun gibi hesaplı araç alıp, piyasa değerine satabilirsiniz. Hatta aldığınız araç orjinal ise piyasa değerinin çok daha üstünde satabilirsiniz.

EV SATIN ALMA

Bir diğer yöntem ise ev alıp satma. Bunda da iki yöntem var. Birincisi şehrin gelişmeye yakın bölgesinden ev almak. Bunun için emlakçılardan ve belediyeden bilgi alabilirsiniz. Hatta belediyenin emlak bölümünden tanış falan bulabilirseniz tüyoları alabilirsiniz. Ev alırsınız ve aldığınız evi 2 – 3 yıl içerisinde çok hesaplı olacak şekilde satışa çıkarırsınız. Bu durumu uygulayan birini tanıyorum. Hatta çok fazla da beklemedi. 130 bin liraya bir ev satın aldı. 3 Yıl geçti ve şuan o eve 250 bin lira istiyor. Tabi bu birinci yöntemdi.

Şimdi ikinci yoldan da biraz söz edelim. Tıpkı, arabalarda olduğu gibi vatandaş evini acil satılığa çıkarıyor. 130 bin liraysa 100 bin liraya hatta 90 bin liraya kadar düşüyor fiyatı. Bu ise kimisi için çok büyük fırsat oluyor. Siz 100 bin liraya aldığınız evi bir kaç ay içerisinde 130 bin liraya satabiliyorsunuz. Ayda bunun gibi 2 -3 ev alıp satarsanız paranızı bir yılda ikiye katlamış olursunuz.

ARSA SATIN ALMA

Arkadaşlar arsa işinde de çok iyi para var. Arsa her zaman değerleniyor ve para yapıyor. Bu işi de aynı ev alma işi gibi düşünebilirsiniz. Burada belediyenin rolü çok büyük. Belediyeden arkadaş edinmeye çalışın. Hatta emakçılar ile de sıkı arkadaşlıklar kurun. Şehir ne tarafa gelişecek ve hangi bölgeye imar verilecek. Bunu iyice öğrenin ve değerlendirin. Sonra hiç para etmeyecek bir kaç arsa alın. Yalnız burada sabretmeniz gerekiyor. 5 yıl desem yalan olmaz. Şansınıza yani. Ama bir imar geçtikten sonra keyfinize diyecek yok.

60 bin liraya aldığınız arsayı 300 – 500 bin liraya okutabilirsiniz. Bunların örnekleri var. Ha birde eğer acil satılan bir arsa denk getirirseniz bunu da kaçırmayın elbette. Acil arsa satışlarında neredeyse yarı fiyatına arsayı alıp, güzel bir paraya satışını gerçekleştirebilirsiniz. Emlak işini seviyorsanız bu yolları denebilirsiniz.

DÖVİZE YATIRIM

Güzel para kazandıran yöntemlerden birisi de Dolar veya Euroya yatırımdır. Bu yolu her geçen gün onlarcası deniyor ve uyguluyor. Binlerce hatta yüz binlerce insan da bundan para yiyorlar. Bu işe girmeden önce ama piyasayı bir kaç ay takip etmenizi öneriyorum. Örneğin doların iniş çıkışlarını takip edin. Hatta kafanızda hayali bir para ile döviz alın ve bunu alıp satın. Bir ayda kazandığınız yada kaybettiğiniz parayı inceleyin. Baktınız bu işten güzel para var, o zaman değerlendirin. Olayı şu şekilde örneklendirelim.

Diyelim ki 3,50 TL den 100 bin dolar aldınız. Sonra dolar 10 kurul arttı ve 3,60 oldu. Sizde dolarınızı hemen sattınız. Bu durumda ki kazancınız 10.000 TL. Ki zaten ülkemizde döviz sabit kalmıyor ve sürekli artıp düşüyor. Benim bu dediğim en düşük limit. Bir haftada en az 10 bin lira kazanırsınız. Birde doların 3,90 lara çıktığını bir düşünün. Müthiş para kaldırırsınız. Bankalar var. Döviz hesabı açıyorsunuz. İstediğiniz zaman alıp, istediğiniz zaman satıyorsunuz.

ALTINA YATIRIM

Sevgili okurlarımız, altın geçmişte olduğu gibi günümüzde ve geleceğimizde de ümit vadeden bir yatırım aracı. Sürekli değerleniyor. 5 yıl önce çeyrek altın 150 TL’lerde iken şuan 230 TL’den satılıyor. Bunu da tıpkı dövizde olduğu gibi bununda bankada hesabı açılabiliyor. İstediğiniz zaman alım yapıyor ve istediğiniz zaman bunu satıyorsunuz. Bu şekilde para kazanabiliyorsunuz. Gerek altında gerekse de dövizde piyasayı çok iyi takip etmeniz gerekiyor.

BORSAYA YATIRIM YAPMAK MANTIKLI MI?

Arkadaşlar eğer daha önce borsa işini yapmadıysanız ve hiç bir bilginiz yoksa hiç bulaşmayın derim ben size. Tamam çok iyi paralar kazanılıyor. O na diyeceğim bir şey yok. Ama ciddi manada da para da kaybediliyor. Evini ve işini kaybedenleri de biliyorum. Hani sağlam ve garanti yatırım aracı istiyorsanız yukarıda söz ettiğim yolları değerlendirmeniz daha da sağlıklı olur.

EĞER SİZİN DE BİLDİĞİNİZ FARKLI VE GARANTİ YATIRIM ARAÇLARI VARSA AŞAĞIYA YORUM BIRAKARAK BİZLER İLE PAYLAŞIRSANIZ SEVİNİRİZ

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.